راهنمایی برای راه اندازی سایت

Maya Man

Active Member
من میخوام یه سایت راه اندازی کنم.
میخوام طوری باشه که خودم بتونم براحتی مدیریتش کنم و اگه شد قالب هم براش بسازم. البته برنامه نویسی بلد نیستم.
خودم نظرم اینه که برم از این سیستمهای Cms آماده بخرم و سایتم رو باهاش بسازم.
اما یکی گفت اگه بدی طراحی کنن بهتره. اما خودم زیاد مایل نیستم چون هزینه هاش زیاد میشه و ممکنه آخرشم اون چیزی که میخوام در نیاد و تازه هردفعه برای کوچکترین تغییر مجبور به پرداخت هزینه ای هم میشم.
لطفا راهنمایی کنید برای این مشکل. بنظر شما چکار کنم بهتره؟
سایت ساز خوب کدومه؟ همین خود سایت ساز چطوره ؟

VAHID216

مدیر بازنشسته
عرضم به حضور شما ، باید ببینید برای چه کاری می خواید سایتتون باشه.در گزینه اول خرید یه CMS پولی اصلا فکر خوبی نیست.
CMS ها موجود که امکانات خوبی دارن :
Joomla و Wordpress و e107 و Drupal و مامبو هستن. برای قالب ساختن به HTML و CSS مسلط هستید؟

Maya Man

Active Member
عرضم به حضور شما ، باید ببینید برای چه کاری می خواید سایتتون باشه.در گزینه اول خرید یه CMS پولی اصلا فکر خوبی نیست.
CMS ها موجود که امکانات خوبی دارن :
Joomla و Wordpress و e107 و Drupal و مامبو هستن. برای قالب ساختن به HTML و CSS مسلط هستید؟

من که عرض کردم اصلا برنامه نویسی بلد نیستم. واسه همین گفتم برم سراغ این سایت سازهای آماده.
شما لطف کن یه راه مناسب رو بهم نشون بده.
اگه برنامه نویسیش هم خیلی مشکل نباشه و یادگیریش ساده باشه میرم یاد میگیرم.
لطفاً کامل راهنماییمکنید. مخصوصاً شما که مدیر انجمن هستید و تجربتون بیشتره.
ممنون.:rose:

VAHID216

مدیر بازنشسته
من برای همین راهنمایی هستم ولی شما اول به من بگو برای چه کاری شما نیاز داری تا تخصصی تر راهنمایی کنم. تمام اون سیستم هایی که گفتم هم رایگان هستن و هم پشتیبانی رایگانی دارن.
فقط شما بفرمایید در جه ضمینه ای می خواید فعالیت کنید.

RaminAzimi

Member
سلام به شما دوست عزیز
من خودم تو شرکتی که هستم سایت ساز ارائه میده. امکاناتش ثابته. مگه اینکه نسخه جدیدش بیاد ولی بابت آپگرید نسخه پایین تر به بالاتر باید هزینه بدی. البته امکاناتش خوبه. یه Template Enginne قدرتمند هم داره که خیلی واسه گرافیست ها خوبه. فقط کافیه یکم به زبان HTML آشنایی داشته باشی.
ولی منظورم بیشتر اینه که اگه هر چند وقت یبار میخوای تو سایت تغییرات بدی یا امکاناتش رو اضافه کنی از سیستم های آزاد یا همون اوپن سورس استفاده کن.
حالا بازم شما همونطور که وحید جان فرمودن، امکاناتی که نیاز داری رو بگو تا بهتر بشه راهنمایی کرد.:rose:

Maya Man

Active Member
من سایتی میخوام شبیه به همین سایت مجید.
اما چیزهایی هم اضافه تر از این میخوام مثل :

1_امکان بخش دانلود جدا
2_قسمت آپلود فایل و عکسو...
3_انجمنهای گوناگون
4_فروشگاه
5_آلبوم تصاویر
6_اطلاع رسانی ایمیل و Rss و خبرنامه
7_صفحه اصلی سایت ( که غیر از انجمنهاست و توضیحاتی واسه هر قسمت داره) یا چیزی شبیه به صفحه اول مجید آنلاین ؛ چه قدیمش چه جدیدش.
8_بخش آموزش آنلاین با امکان پخش فیلم و امکان ارتباط آنلاین (چه صوتی ، چه تصویری با وبکم) البته این آخری رو شاید دیرتر راش بندازم.

و هر امکاناتی که واسه یه سایت خوب لازم باشه.
همونطور که گفتم میخوام واسه من که برنامه نویسی بلد نیستم ساده باشه و راحت امکان تغییر داشته باشه. چه کلی و چه جزئی و همچنین امکان تغییر راحت قالب سایت.

VAHID216

مدیر بازنشسته
برای این نیاز های شما جوملا مناسب هست و برای انجمنتون هم SMF یا PHPBB یا MYbb .
سایت پشتیبانی فارسی جوملا Joomfa.org و مامبو لرن
موفق باشید

Maya Man

Active Member
برای این نیاز های شما جوملا مناسب هست و برای انجمنتون هم smf یا phpbb یا mybb .
سایت پشتیبانی فارسی جوملا joomfa.org و مامبو لرن
موفق باشید

اینایی که برای انجمنها گفتی چی هستن؟ زبان برنامه نویسی یا برنامه انجمن ساز؟
از کجا باید گیرشون آورد؟
چطوری کار میکنن؟
راستی این جوملا از نظر امنیتی چطوریه؟ یوقت راحت سایتم رو هک نکنن از دستم دربیارن.
فربونت شما که مدیری حداقل یه توضیح تکمیلی بده.

nimafire

find / -name Support > u
سلام
سرور لینوکس استفاده کن. (طی صحبتی که داشتیم)

میتونی از سیستم نیوک پلاتینیوم استفاده کنی

برای انجمن و کلا این چیزا از vbulletin مثل همین مجید.اما پولی هست و سالانه 80000 اما phpbb و ... رایگان هست

VAHID216

مدیر بازنشسته
نه مطمئن باشید چیزی نیست که بشه به همین راحتی هک شه. البته هیچ چیزی امنیت 100 درصد نداره ولی خوب امنیت اون در حد قابل قبولی هست.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا