تغییرات قالب 1 راهنمایی برای خرید لپ تاپ

mbf

Member
یه لپ تاپ می‌خوام بگیرم برای کار گرافیکی خوب باشه. سرعت و قدرت بالایی هم داشته باشه.
قیمتش هم حدود 1/250/000 کمی بالا پایینش هم مهم نیست.
ترجیحا این مشخصات رو هم داشته باشه مثلن:
CPU: core i 7
ram: 6 or 8 gig
hdd: 500 به بالا
VGA: 1 gig به بالا
شنیدم DELL یا HP رنجای قیمتی خوبی دارن با کیفیت‌های خوب.
چه مدلی یا چه مارکی و با چه گارانی‌ای؟
ممنون می‌شم.

m0hammad

Member
من اینو پیشنهاد میدم:

لپ تاپ اسوز کی 53 اس دی
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.6 کیلوگرم
پردازنده: Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 8 GB DDR3
هارد دیسک: 750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 610M DDR5 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

• Like
Reactions: mbf

m0hammad

Member
کانفیگ 5110 بالاست ولی ارزون ترین سری دل هستش به نظر میاد مین برد ضعیفی داشته باشه

• Like

nima s

Member
کانفیگ 5110 بالاست ولی ارزون ترین سری دل هستش به نظر میاد مین برد ضعیفی داشته باشه

سلام ؛
من از این سری لپ تاپ دل خیلی راضیم هم برای خودم هم برای چندین نفر دیگه هم خریدم ، هیچ مشکلی نداشته تا الان ! :rose:

• Like

mbf

Member
من اینو پیشنهاد میدم:

لپ تاپ اسوز کی 53 اس دی
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.6 کیلوگرم
پردازنده: Intel 2670qm 2.2 ghz core i7 3.1 ghz - cache 6 mb - bus 1333 mhz
حافظه: 8 gb ddr3
هارد دیسک: 750 gb 5400 rpm
کارت گرافیک: Nvidia geforce gt 610m ddr5 2048 mb upto 4096 mb
صفحه نمایش: 15.6" - bright led
امکانات: Dvd-rw - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - card reader - webcam - lan - wifi - hdmi - vga port

ممنون
اما این حدود 500 هزار تومن بالاتر از اون رنجی هست که من گفتم. ولی تمام اون چیزایی رو که من گفتم داره و عالیه.

اینایی که ویندوز 7 هم دارن و توی مشخصات سیستم هم می‌زنن چه‌طوری هستن؟
یعنی ویندوزشون اورجیناله و رجیستر می‌شه؟

و یعنی برای اونایی که ویندوز ندارن باید ویندوز خریداری بشه یا کرک‌شده نصب کنیم؟

آخرین ویرایش:

mbf

Member
سلام ؛

من پیشنهاد می دم از مدل 5110-dell استفاده کنید

http://www.digikala.com/?products=notebook&product=notebook-dell-inspiron-5110-n

---
موفق باشید

این همه‌چیش خوبه فقط گرافیکش اگه دو گیگ بود بهتر بود. ولی نسبت به قیمتش فکر کنم گزینه‌ی خوبی باشه.

این باتری 6 سلولی یا 9 سلولی که می‌نویسن یعنی چی؟ و چه فرقایی دارن؟

mbf

Member

کانفیگش بالاست یعنی چی؟ مین‌بردش برای چه کاری ضعیفه؟ یعنی توی چه کاری باهاش دچار مشکل می‌شیم؟

mbf

Member
سلام ؛
من از این سری لپ تاپ دل خیلی راضیم هم برای خودم هم برای چندین نفر دیگه هم خریدم ، هیچ مشکلی نداشته تا الان ! :rose:

چند وقته خریدی که الان داری ضمانت کنی؟
در مورد گارانتی چه نظری داری؟
کدوم شرکت گارانتی خوبی داره و به ضمانتش پایبند بوده؟
توی این چند موردی که از این سری گرفتی تا به حال موردی بوده که از گارانتی استفاده کرده باشی و بتونی نظری در مورد نحوه‌ی عملکردشون بدی؟ ممنون می‌شم.

nima s

Member
چند وقته خریدی که الان داری ضمانت کنی؟
در مورد گارانتی چه نظری داری؟
کدوم شرکت گارانتی خوبی داره و به ضمانتش پایبند بوده؟
توی این چند موردی که از این سری گرفتی تا به حال موردی بوده که از گارانتی استفاده کرده باشی و بتونی نظری در مورد نحوه‌ی عملکردشون بدی؟ ممنون می‌شم.

سلام دوست عزیز ،

من دوستم فروشگاه دارن و بالاترین فروششون فعلآ همین نوع لپ تاپ هست ،

من تا الان حد اقل 3تا از این نوت بوک ها رو کانفیگ کردم و تحویل دادم ،

نوت بوک خوبیه ! ولی طراحی آنچنانی نداره ، گرافیکش برای گیمر ها ضعیفه ولی نه اونقدر ضعیف

من فقط تو این چند وقت فقط یک شارژر مشکل پیدا کرده بود که سفارش دادن آوردن !

گارانتی شرکت سریر فکر می کنم بهتر باشه :rose:

• Like

mbf

Member
سلام دوست عزیز ،

من دوستم فروشگاه دارن و بالاترین فروششون فعلآ همین نوع لپ تاپ هست ،

من تا الان حد اقل 3تا از این نوت بوک ها رو کانفیگ کردم و تحویل دادم ،

نوت بوک خوبیه ! ولی طراحی آنچنانی نداره ، گرافیکش برای گیمر ها ضعیفه ولی نه اونقدر ضعیف

من فقط تو این چند وقت فقط یک شارژر مشکل پیدا کرده بود که سفارش دادن آوردن !

گارانتی شرکت سریر فکر می کنم بهتر باشه :rose:

من این کانفیگ رو نمی‌دونم چیه. معنیشو نمی‌دونم. گویا به شکل اصطلاح اینجا داره استفاده می‌شه چون معنیش می‌شه پیکربندی.

mbf

Member
دوست من این نوت بوک رو برای چه کاری احتیاج دارید ؟!

برای خواهرم می‌خوام بگیرم. رشته‌ی گرافیکه و احتمالن در آینده‌ی نزدیک لازمش بشه کارای گرافیکی نیمه‌سنگین انجام بده باهاش. فعلن در حد یه یوزر و برنامه‌های گرافیکی معمولی لازم داره اما فکر کنم بعدن به برنامه‌های ساخت انیمیشن سه بعدی نیاز پیدا کنه.

nima s

Member
برای خواهرم می‌خوام بگیرم. رشته‌ی گرافیکه و احتمالن در آینده‌ی نزدیک لازمش بشه کارای گرافیکی نیمه‌سنگین انجام بده باهاش. فعلن در حد یه یوزر و برنامه‌های گرافیکی معمولی لازم داره اما فکر کنم بعدن به برنامه‌های ساخت انیمیشن سه بعدی نیاز پیدا کنه.

سلام ،

کانفیگ : به نصب ویندوز و ............. روی نوت بوک اصطلاحآ می گویند : کانفیگ !!

کار گرافیک و انیمیشن برای چند سال اول که کار ها سبک هست این نوع نوت بوک خوب هستش !!

ولی برای کار های سنگین باید به فکر یک نوت بوک خیلی قوی تر از اینا باشید !! و با 1-2 میلیون تومان هم نمی شه جمع کرد :green:

• Like

mbf

Member
آخه m0hammad گفته که: کانفیگ 5110 بالاست.
این با اصطلاح شما معنیش می‌شه این که قیمت نصب ویندوزو ایناش بالاست. درسته؟
مگه چقدره قیمت این نصب ویندوزو اینا؟

چندتا سوال مونده که اگه جواب بگیرم ممنون می‌شم.
1." به نظر میاد مین برد ضعیفی داشته باشه"
مین‌بردش برای چه کاری ضعیفه؟ یعنی توی چه کاری باهاش دچار مشکل می‌شیم؟

2. این باتری 6 سلولی یا 9 سلولی که می‌نویسن یعنی چی؟ و چه فرقایی دارن؟

3. این سایت digikala.com من قیمتاشو نگاه کردم. فکر کنم نسبت به بازار قیمتاش بالاتر باید باشه.
گوشی 8x رو تقریبن بیست تومن از درب مغازه بالاتر زده بود. فکر کنم توی اون نسبت قیمتای لپ‌تاپش باید حدودای دویست تومنی اختلاف داشته باشه توی بازار.
از همین سایته خرید کنم که بیارن دم خونه تحویل بدن یا برم علائدین ارزونتره؟

m0hammad

Member
سلام خوبید همه ؟؟

اول: کانفیگی که من گفتم به معنای پیکر بندی بود ولی در اینجا شاعر منظورش نصب و راه اندازیه :green:

در مورد اینکه چون همه خریدن من هم میخرم خیلی با این گزینه موافق نیستم,( مثال نغز : یادتونه چند سال پیش همه از اینترنت اکسپلورر استفاده میکردن؟)

در مورد دیجی کالا باید هزینه های نهفته را هم حساب کنی مثلا معمولا محصولاتش گارانتی داره. در هر صورت میتونی اطلاعات را از دیجی کالا بگیری بعد بری تو بازار بخری

باطری 9 سلولی گرونتره و زمان بیشتری میتونی با لپ تاپ کار کنی ولی سنگین تر میشه لپ تاپت. خودت باید انتخاب کنی که کدومش به دردت میخوره.

اون هایی که توی پیکربندیشون اسم ویندوز را هم نوشته بله یعنی ویندوز اورجینال با همون ورژن گفته شده روشه و شما قبلا چند دلار به ماکروساقت پول دادیدو

اگر میتونید بدون ویندوز بخرید بخرید چون پس فردا ویندوز 8 میاد و ما هم که تو ایران عادت داریم همیشه ورژن آخرو استفاده کنیم حتی اگر کلی ارور داشته باشه.

اما در مورد خود لپ تاپ : یک نگاهی به این لینک بکن .
http://www.dell.com/us/p/inspiron-15r-n5110/pd?~ck=mn

N5110 را توی بازار آمریکا به 15R میشناسن.

الان خوب به کانفیگ ها تو جه کن از رم 4 شروع شده و به 6 ختم شده.
پردازنده از cori3 شروع تا corei5.

خوب حالا سوال پیش میاد پس چرا تو بازار ایران اینقدر پیکربندی هاش خفنه.

این بر میگرده به استفاده ی (سوء استفاده) بازاریابان و فروشندگان شرکت دل (در خاورمیانه و ایران منظورمه) از نحوه خرید مردم ایران.

اول چون میدونن ایرانیا پول به ماکروسافت نمیدن سیستم ها را با داس عرضه میکنن در حالی که توی آمریکا تقریبا همشون ویندوز داره.

دوم اینکه ایرانیا با رم و هارد و سی پی یو و گرافیک خرید میکنن.

حالا چه مشکلی پیش میاد؟

نکته اینجاست که وقتی یک سیستم برای کار با پردازنده 3i و رم 4 گیگ طراحی شده نهایتا تا 6 گیگ و پردازنده 5i باید ارتقاش بدیم نه این که
پردازنده 7i و رم 8 و 16 بزاریم روش.

نه اینه شما توش مشکلی ببینید ولی در این حالت توانایی سیستم به توانایی مین برد محدود میشه. چون مین بردش توانایی استفاده از ظرفیت بالای پردازنده و رم را با حداکثر کارایی نداره.

اگر ساده تر بخوام توضیح بدم شما وقتی 60 دلار برای پردازنده هزینه میکنی مثلا یک مین 60 دلاری هم برای سیستمت در نظر میگیری کارت گرافیکی 40 دلار و وب کم مثلا 2 دلار و برو تا آخر.
ولی اگر قیمت پردازنده 110 دلار بود باید مین بردو به 100 دلاری ارتقا بدی .کارت گرافیکی 60 دلار و وب کم با کیفیت تر. و تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

ولی این کار را نمی کنن چون اگر بخوان این کار را بکنن و سیستم را با پیکربندی جدید ببندن قیمت یک هو اضافه میشه. لپ تاپه یک میلیون تومنی یک هو میشه یک و نیم.

این تا اینجا .
در مورد ای سوس چون یکی از بزرگترین تولید کنندگان مین برد در جهانه پیشنهاد میکنم اسوس بردارید چون مین برداش خیلی با کیفیته.
چرا من روی مین برد حساسم ؟ چون قسمته گمه لپ تاپه همراه با صفحه نمایش بقیه چیزهاش معمولا مشخصه قیمتش مثل پردازنده و گرافیک و رم.

کلا بازار ها پشت صحنه های زیادی داره که باید تو خرید بهشون توجه کرد که سرمون کلاه نره.

برای اینکه خیالتون هم راحت بشه لینک زیر محصولات پرفروش و پیشنهادی خود دل هست متونید اینجا هم کانفیگ ها را مطالعه کنید:

http://www.dell.com/us/p/popular-laptop-deals.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&~ck=mn&~ck=mn

فکر کنم حالا متوجه شدی چرا سیستم پیشنهادی من 500 تومان قیمتش بالاتر از سیستم مورد نیاز شماست .:paint:

آخرین ویرایش:
  • Like

nima s

Member
آخه m0hammad گفته که: کانفیگ 5110 بالاست.
این با اصطلاح شما معنیش می‌شه این که قیمت نصب ویندوزو ایناش بالاست. درسته؟
مگه چقدره قیمت این نصب ویندوزو اینا؟

چندتا سوال مونده که اگه جواب بگیرم ممنون می‌شم.
1." به نظر میاد مین برد ضعیفی داشته باشه"
مین‌بردش برای چه کاری ضعیفه؟ یعنی توی چه کاری باهاش دچار مشکل می‌شیم؟

2. این باتری 6 سلولی یا 9 سلولی که می‌نویسن یعنی چی؟ و چه فرقایی دارن؟

3. این سایت digikala.com من قیمتاشو نگاه کردم. فکر کنم نسبت به بازار قیمتاش بالاتر باید باشه.
گوشی 8x رو تقریبن بیست تومن از درب مغازه بالاتر زده بود. فکر کنم توی اون نسبت قیمتای لپ‌تاپش باید حدودای دویست تومنی اختلاف داشته باشه توی بازار.
از همین سایته خرید کنم که بیارن دم خونه تحویل بدن یا برم علائدین ارزونتره؟

آقا کانفیگ به معنای کلمه که نه :green: حالا نمی دونم نصب ویندوز رو چرا می گن کانفیگ حالا من می گم نصب ویندوز

نصب ویندوز 10تومان ، 15تومان بستگی داره به فروشنده

باتری 9سلولی وزن بالایی داره ( نه اونقدر بالا ) و چندین ساعت بیشتر از باتری های 6 سلولی کار می کنه !!

من از دی جی کالا مودم ای دی اس ال و یک گوشی گرفتم ، والآ من تهران نیستم ولی این پاساژ علائدین رو زیاد شنیدم !!

اگر شما تهران هستید به یکی از نمایندگی های دی جی کالا مراجعه کنید ، باهاشون صحبت کنید ! !

• Like

nima s

Member
باز انتخاب با خودتونه ، یک سرچ بکنید تو مارک های دل ، فوجیستو ، ای سوس و .................

• Like

m0hammad

Member
بله این مدل بهتر هست. ولی اگر برای خواهرت میخوای شاید یکم براش سنگین باشه!! این دیگه شخصیه!

یک سر به www.newegg.com/ بزن. به راحتی میتونی مدل ها را با هم مقایسه کنی.
مخصوصا از فیلتر های سمت چپ استفاده کن. محصولاتش هم در بازار آمریکا فروش میره اون مشکلی که بالا توضیح دادم نداره.

من پیشنهاد میکنم اسوس ای سر یا ام اس آی انتخاب کنی. چون اینا تولید کننده هستند. دل خودش تولید نداره.

میتونی یکم صبر کنی؟ ظاهرا به خاطر نوسان قیمت دلار قیمت ها خیلی الکی زیاد شده.

• Like

جدیدترین ارسال ها

بالا