راهنمایی برای خرید سیستم( ورک استیشن یا رندر فارم؟)

abbasi_0912

Active Member
با توجه به مادر بورد ها
اول Z9PE-D8 WS
دوم Z9PE-D16

با یکم سرچ توی سایت اینتل فعلا مناسب ترین CPU برای ما با توجه به قیمت i7-3930K هست
i7-3930K
Cores 6
Threads 12
Clock Speed 3.2 GHz
Max Turbo Frequency 3.8 GHz
Intel® Smart Cache 12 MB
Bus/Core Ratio 57
DMI 5 GT/s
Instruction Set 64-bit

Max Memory Size (dependent on memory type) 64 GB
Memory Types DDR3-1066/1333/1600

Recommended Customer Price
$583 - $594

با یک حساب سر انگشتی و اینکه با 400 دلار خرج کمتر فقط کمی با i7-3960X متفاوت هست که فکر نمیکنم ارزش داشته باشه اندازه دو برابر i7-3930K بدم برای i7-3960X که با OC و یکم کش کمتر میشه به همون حدود قدرت رسید

اما مقایسه i7-3930K با E5-2690 و E5-2687W
با توجه به 8 هسته ای بودن این دو تا CPU سری Xeon و کش 20 مگ و OC هم اندازه با i7-3930K
ولی تفاوت قیمت 3 الی 3.5 برابری ارزش خرید نداره

abbasi_0912

Active Member
سلام به همه دوستان قطعات ای که بنده برای جمع کردن سیستم در نظر گرفتم
اساتید اگر مشکلی از بابت مچ نبودن قطعات یا نکته ای هست که بنده رعایت نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید
اگر در مورد پاور نیز نظر بدید ممنون میشم
(چه مارک ای چند وات)
:rose:

Motherboard

َAsus Z9PE-D8 WS
CPU
Intel® Socket 2011 Processors
Dual Intel® Xeon® processor E5-2600 product family
Supports Intel® Turbo Boost Technology 2.0

Memory
8 x DIMM, Max. 64GB, DDR3 2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz ECC, Non-ECC, Un-buffered Memory
Quad Channel Memory Architecture

Multi-GPU Support
Supports NVIDIA® 4-Way SLI™ Technology
Supports AMD Quad-GPU CrossFireX™ Technology

--------------------------------------------------------------------------------
CPU
Intel® Core™ i7-3930K Processor
Cores 6
Threads 12
Clock Speed 3.2 GHz
Max Turbo Frequency 3.8 GHz
Intel® Smart Cache 12 MB
Bus/Core Ratio 57
DMI 5 GT/s
Instruction Set 64-bit

Max Memory Size (dependent on memory type) 64 GB
Memory Types DDR3-1066/1333/1600

--------------------------------------------------------------------------------

RAM

G.SKILL Ripjaws Z Series 32GB (4 x 8GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory Model F3-12800CL10Q-32GBZL

VGA

GeForce GTX 590

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
جدیدترین قیمت ها رو پژمان زحمتش رو کشیده تو همین بخش سخت افزار قسمت تاپیک های مهم
موفق باشید:rose:

hosienmax100

3D Artist
بله در جریان هستم ولی اگر اشتباه نکنم اون مادربوردی که حسین انتخاب کرده تو لیست پژمان نبود

abbasi_0912

Active Member
سلام به همگی
حسین جان قیمت مادر بورد توی صفحه قبل هست ($529.99) ، قیمت مادر بورد و cpu رو گذاشتم
فقط چون ممکنه بستگی به کار هر کس مقدار ram و ... تغییر کنه قیمت نهایی رو نذاشتم
توی مادر بورد های صفحه قبل یک مادر بورد ورک استیشن و سرور هست که با cpu های amd کار میکنه
مادر بورد های 4 سوکته هم اکثرا تا اونجایی که من سرچ کردم مخصوص سرور هستند یا اینکه از لحاظ gpu، فقط امکان استفاده از یک کارت گرافیک وجود داره

متاسفانه با این اوضاع بازار نمیدونم باید چیکار کنیم؛ فعلا که منتظریم تا بعد از عید
ببخشید در جواب میدم، متاسفانه چند وقتی هست که این اینترنت من مریض شده به زور یک صفحه میشه باز کرد، صفحه درست لود نمیشد

موفق باشید

ea_utopia

Active Member
سلام دوستان
یه سوال دارم که یه جواب مختصر می خوام از دوستانی که اهل فن هستند
فرض کنید پروژه ای در دست دارید با حجم زیاد مثل مدل سازی های دیتیل چند خیابون
مشخصات یه سیستم معرفی کنید که بتونه این پروژه رو هندل کنه

abbas89

New Member
عزیز بهتره اول شما بودجه تون رو بفرمایید تا بهتر راهنمایی کرد
نکته بعدی اینکه برای همچین سیستم های شما به سی پی یو چند هسته ای با کش بالا
و رم های با کلاک پایین و حجم بالا به همراه هارد های جامد و گرافیک حرفه ای

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
عزیز بهتره اول شما بودجه تون رو بفرمایید تا بهتر راهنمایی کرد
نکته بعدی اینکه برای همچین سیستم های شما به سی پی یو چند هسته ای با کش بالا
و رم های با کلاک پایین و حجم بالا به همراه هارد های جامد و گرافیک حرفه ای
تاریخ تاپیک رو نگاه کنید بعد پست بزنید کاربر گرامی

mohammad@er

Well-Known Member
سلام به همگی دوستان
از طرف شرکت مسئول پرس و جو برای خرید سیستم شدم، چون قراره خودم با این سیستم توی شرکت کار کنم گفتم اینجا مطرح کنم تا با هم فکری دوستان اقدام به خرید سیستم کنیم

- یک سوال هم این ما بین داشتم چون شنیدن کی بود مانند دیدن
اگر رندر فارم بگیریم میشه مثل سیستم معمولی باهاش کار کرد (ویندوز و برنامه روش نصب کرد) یا نه فقط مخصوص رندر گرفتن هست؟ چون اگر فقط مخصوص رندر باشه کنار این رندر فارم برای شرکت باید یک سیستم هم جمع کنیم

- اول از همه بهم نگفتن چقدر میخوان خرج کنند ولی این رو میخواهیم در نظر بگیریم که بعد از مدتی اگر خواستن اولش کمتر هزینه کنند بعد بشه با نگه داشتن همون قطعات، ارتقاء سیستم داد (تعداد CPU و RAM رو GPU رو افزایش داد)

حداقل قیمت برای خرید رندر فارم چقدر هست البته با در نظر گفتن اینکه بعد از یک دور چند ماه امکان ارتقاء داشته باشه

- شرکت توی زمینه طراحی معماری کار میکنه (طراحی نما، طراحی داخلی و ...) سیستمی میخواهیم که بتونیم رندر های با رزویشن بالا و خصوصا برای بنر هایی برای طراحی نما میزنیم رو در حداقل زمان ممکن رندر کنه
نمیخواهیم که توی 1 دقیقه یک بنر رندر کنه بیشتر اینکه زمان رندر معقول باشه چون واقعا مشتری منتظر نمیمونه

- نکته دیگه اینکه شرکت در نظر داره برای بعضی از کار ها انیمیشن 2 الی 3 دقیقه ای در حد حرکت دوربین داخل فضاهای داخلی بسازم، من هم نسبتا با
FRYRENDER و ARION کار کردم برای همین GPU برام مهم هست، میخوام برای افزایش سرعت رندر امکان استفاده از GPU هم داشته باشم

- نرم افزار های و پلاگین هایی قرار هست استفاده کنیم
3dsmax, Vray, MultiScatter, FRYRENDER, ARION, Photoshop, AutoCAD, Premiere
و بعضی اوقات به مقدار کم After Effects

فکر میکنم تقریبا همه چیز رو گفتم، با این تفاسیر پیشنهاد شما چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر :rose:

این سوال داره؟

شما اول کاربرد وورک استیشن درک کنید.

بعد بیاید تاپیک بزنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا