راهنمایی از استادان Ajax کار

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
با درود
می خواستم مطالب یک صفحه را در صفحه دیگری لود کنم، (مانند کاری که با Inline Frame انجام می دادیم)، اما می خواستم از تکنیک Ajax استفاده کنم.
استادان گرامی زحمت راهنمایی را بکشند.
پیشاپیش سپاسگزارم.

aghahamidgol2

Active Member
کامل تر توضیح بده
می خوای یه صفحه فوری با کمک آژاکس لود کنی یا اینکه می خوای داخل صفحه ی اصلی باشه ...
در هر دو صورت می شه از dhtml و ajax بهره برد
کاربرد مورد نظرت را بگو تا بهت بگم چی کار کنی

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
سلام
شما توجه می کردی به عرایض بنده سوال نمی پرسیدی!!!!
عرظ کرم، می خواستم با کمک آژاکس یک صفحه در صفحه دیگر لود بشه.
متشکرم

aghahamidgol2

Active Member
توجه کردم اما از آژاکس چه استفاده ای می خوای کنی ؟ لودینگ می خوای بزاری ، مطالب را از منابع خارج از سرور لود کنه ...
اون سوالو پرسیدم که شما توصیح بدی دقیق کارت چیه که شاید آژاکس ایده ی جدید داشته باشه ...

اما من خودم فکر کنم منظورت اینه یه صفحه خارجی مثلا demo.html داشته باشید تو یک صفحه جدا لود کنی یا داخل صفحه ی اصلی ؟
اگر درست فهمیده باشم بهترین انتخاب dhtml windows ها می باشند ...
چون خیلی کارایی دارند و خیلی خوب قابل ویرایش اند ...

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
ببخشید این که دیگه آژاکس نیست یک لودینگ معمولی با این تفاوت صفحه اولتون و بخش بندی می کنید و ......

یک نمونه براتون پیوست کرم توش همه چی رو ساده بصورت مثال هست :d

پیوست ها

• ajax_help_a.zip
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 83

aghahamidgol2

Active Member
متشکرم از راهنماییت، بی زحمت بیشتر توضیح میدی!!

ببین کار مورد نظر شما معلوم نیست در کجاش می خوای از تکنیک های آژاکس استفاده کنی ؟ چیز خاصی نداره که من به ذهنم برسه ...
برای همین Dhtml windows را بهت پیشنهاد دادم که از نظر ظاهر خیلی جذاب هستند و فکر کنم شما هم منظورت از استفاده از آژاکس ظاهر متفاوت این تکنیک بوده ...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
برای همین Dhtml windows را بهت پیشنهاد دادم که از نظر ظاهر خیلی جذاب هستند..........

نحوه استفاده و .... بیشتر توضیح بفرمایید. نحوه بکارگیری ان را

aghahamidgol2

Active Member
این فایلی که برات می زارم یک پک خیلی کامل است از این مبحث که ببین می تونی سر در بیاری یا خیر ..
چیز سختی نیست ...
دمو هم داره و خیلی عالیه ...
توضیحی سوالی در مورد فایل و تنظیمات داشتی در خدمیتیم:wink:

کارایی های این مجموعه :

iframe content
Ajax content
inline content
Content from a DIV on the page

مرورگر هایی که نتایج مطلوب روی آنها تست شده :

Firefox 1.5/2.x+, IE6+, Opera 8+, and Safari 2

پیوست ها

• dhtmlwindow.zip
    27.6 کیلوبایت · بازدیدها: 95

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ببخشید این که دیگه آژاکس نیست یک لودینگ معمولی با این تفاوت صفحه اولتون و بخش بندی می کنید و ......

یک نمونه براتون پیوست کرم توش همه چی رو ساده بصورت مثال هست :d

متشکرم از زحمتی که کشیدی، اما این که اصلا جواب نمی ده!!! خودت تست کردی؟؟؟؟ index رو که اجرا می کنی بدون اینکه اتفاقی بیفته و صفحه دیگه ای رو در خود لود کنه باز می شه!!!!!!!!!!!!!!11

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
فایل من را بررسی کردی ؟ فکر کنم بتونی روش مانور بدی

متشکرم از زحمتت
اما این فایل، با کلییک بر روی این لینک، در pop-up که باز شده صفحات لود می شند. من می خواستم در همان صفحه اصلی صفحه مورد نظر باز شود

aghahamidgol2

Active Member
خب مگه طراح وب نیستی ؟ یعنی هیچ آشنایی با ویرایش فایل بالا به صورت دلخواه خودت نداری ؟
این نمونه ها اینجوری است که با عمل موس کلیک می کنیم انجام می شه شما به ترتیبی که دوست داری بارگذاری کن ...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
طراحی وب سایت چه ارتباطی به برنامه نویسی تحت وب داره؟

aghahamidgol2

Active Member
خب دوست عزیز من نه تو رو می شناسم نه چیزی ؟ خیلی خوبه جای اینکه بحث را با حرف ها و سوالات بچگانه بپیچانیم یاد بگیریم می شه با درست حرف زدن هم بحث کرد ...

جای اینکه بگی بلد نیستم دنبال ربط آن می گردی؟ عذر می خواهم از شما که سعی کردم کمکی کنم بهت ظاهرا ناراحتت کردم !!!!!

موفق باشی

1Gharibe

Member
دوست عزیز من خودم واقعا برنامه نویس نیستم
ولی یه اموزش هست وقت کنم ترجمه میکنم حتماد میزارم این دوستمون هم منظورش اینه که اگه صفحه به صورت pop up یا blank_ باز میشه
اونو رو فریمی که دوست داری بزاری
حالا حتما هدف خاصی از نگفتنش داره

desiran

Member
در این کار مشکل هایی وجود داره بهتره بگی که برای چه کاری می خوایی

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
در این کار مشکل هایی وجود داره بهتره بگی که برای چه کاری می خوایی
سلام
ارادتمند
من یک صفحه طراحی کردم به نام index و می خواهم تمام لینک های موجود در این صفحه، در خود صفحه باز بشه.
مثلا با کلیک بر روی لینک موجود در صفحه index ، صفحه demo در قسمت مشخصی از صفحه index لود بشه.

desiran

Member
خیلی ساده هست ولی قبل از هر چیزی تویه صفحه ی جدید توابع جاوا دیگر اجرا نمی شود. و از سال کوئری های فارسی مشکل داره. اگه با این ها مشکلی نداری ادامشو بگم..

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
خیلی ساده هست ولی قبل از هر چیزی تویه صفحه ی جدید توابع جاوا دیگر اجرا نمی شود. و از سال کوئری های فارسی مشکل داره. اگه با این ها مشکلی نداری ادامشو بگم..
لطفا زحمت ادامه دادن توضیحات رو بکشید

جدیدترین ارسال ها

بالا