راهنمايي كنيدبراي شروع ساخت بازي استراتژيك

bahman22

Member
باسلام
من يه سوال داشتم بنده يه نفر هستم كه علاقه زيادي به بازيهاي رايانه اي(مثل جنگهاي سليبي) دارم ايا به نظر شما من به تنهايي ميتونم براي ساخت يك بازي اقدام كنم وازكجا شروع كنم چه نرم افزارهايي بگيرم و... لطفا راهنمايي كنيد(براي ساخت بازيهاي استراتژيك)

Mehrdad155

کاربر فعال
درود بر شما

قطعا ساخت یه بازی مثل جنگهای صلیبی را نمیتونید یه نفره انجام بدید.اما با توجه به علاقتون برای ساخت بازی میتونید از موتورهای ساخت این کار استفاده کنید.
من نمیدونم شما چقدر به برنامه نویسی آشنا یا تسلط دارید و نمیدونم بازیهای دوبعدی بیشتر مورد نظرتونه یا سه بعدی. ولی کلا برای شروع ,استفاده از انجین های آماده میتونه خیلی به شما در یادگیری ساخت بازی در قدم های بعدی کمک کنه.

اینجا یه لیست هست:

http://www.ambrosine.com/resource.php

و

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines

RPG maker میتونه بازی استراتژیک براتون بسازه.اما موتور های قویتر مثل Unity3D خیلی به شما مانور زیادی روی بازی های سه بعدی میده.یه کم خودت مطالعه کن و ببین بیشتر چه انجینی به کارت میاد.

موفق باشی - مهرداد

سلام دوست من پروژه این ترم ما بازی گرافیکی تانک بود((مایکروسیستم تانک)) و از جاوا استفاده کردم.جاوا کتابخانه های دو بعدی و سه بعدی متنوعی داره همچنین میتونی از jogl که از قویترین کتابخانه های سه بعدیه استفاده کنی.

Little-Demon

Well-Known Member
برای بازی هایی به سبک Stronghold crusader میتونید از انجین هایی مثل TGB استفاده کنید . البته این انجین 2 بعدی هست .
باید دید که چقدر تجربه داری تو برنامه نویسی
اما من خودم توصیه می کنم از XNA استفاده کن شما .
در صورتی میتونی از XNA استفاده کنی که :
1- برنامه نویسی به زبان c# رو اشنایی داشته باشی
2- و علاقه شدید هم به کارت داشته باشی چون حوصله میخواد این کارا .:cool:
3- بخوای 2 بعدی کار کنی و از مزایای زیبای xna واسه دنیای 2 بعدی استفاده کنی .

کمکی هم خواستی بگو بنده خودم در حال شبیه سازی این پروژه هستم :paint:

naser asiabi

New Member
سلام
من تقریبا از وقتی با کامپیوتر آشنا شدم بازی استراتژیک کامپیوتری کردم. البته تخصص فنی ندارم ولی خیلی ایده نو تو سرم دارم درباره بازی های استراتژیک. نمی دونم هزینه ساخت بازی ها و زمان ساخت بازی ها چقدر هست. ولی اگر یک بازی بومی با کاراکترها و متغیرهای جدید و مفصل تر وارد بازار بشه امکان موفقیت داره. حتی می شه یک شرکت ساخت بازی های رایانه ای راه انداخت تو این زمینه. منتها من آشنای بازی ساز ندارم در این زمینه ولی تا بخواین ایده دارم. فکر کنم از ترکیب این ها چیز خوبی در بیاد.

Alimoheghi

New Member
سلام.بنده چند سالی هست با یونیتی بازی میسازم که خدمتتون توضیحاتیو که بلدم میدم.
اولا بازی استراتژیک یک بازی 3 بعدی محسوب میشه و باید زمین و کاراکتر با تری دی مکس و مایا ساخته بشن.
حیطه خیلی سنگینی داره که به دو دوره گرافیک و کد نویسی تقسیم میشن
که گرافیکش واقعا سنگین هستش.
بهتره گروه داشته باشید و هر کس یه بخش و انجام بده.
موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا