راهنمايي در مورد خريد هارد اکسرنال (فوري)

V.A.M.P.I.R.E

Active Member
درود
دوستان من قصد خريد يه هارداکسرنال دارم، اونم فوري فوتي.
يکي دوتا چيزش برام مهمه:

1- سرعت ترنسفر اطلاعاتش بالا باشه...
2- حجمش حتي المقدور يک ترابايت باشه...
و در آخر از همه لحاظ برند خوبي باشه...

تا اونجايي که خودم قيمت دارم هارداي يک ترابايتي بالاي 100هزار تومنه...

خلاصه که اگه کسي اطلاعاتي داره لطفاً سريعا راهنمايي کنه که حتماً بايد طي دو سه روز آينده تهيه کنم...

يه چندتا سوال فني هم داشتم، اگه کسي ميدونه راهنمايي کنه:
----------
1- آيا ميشه روي هارداکسرنال رمز هم گذاشت؟؟؟ يعني فقط کسي که رمز رو ميدونه امکان دستيابي به اطلاعات رو داشته باشه؟؟؟ اين قابليتو بايد خود هارد داشته باشه يا محافظت توسط يه نرم افزار انجام ميشه؟؟؟

2- آيا ميشه آنتي ويرسي روي هارد نصب کرد که هاردو در مقابل ويروس و بدافزارها محافظت کنه؟؟؟

3- آيا در صورت از بين رفتن اطلاعات روي هارد، امکان ريکاوري تقريبا کامل وجود داره يا فقط درصد کمي ريکاوري ميشه؟؟؟
.
.
.
و در آخر خواهشاً اگه برندي پيشنهاد ميکنيد حتماً حدود و رِنج قيمتش رو هم اشاره کنيد...

سپاس بي کران

jmosawy

Member
درود
دوستان من قصد خريد يه هارداکسرنال دارم، اونم فوري فوتي.
يکي دوتا چيزش برام مهمه:

1- سرعت ترنسفر اطلاعاتش بالا باشه...
2- حجمش حتي المقدور يک ترابايت باشه...
و در آخر از همه لحاظ برند خوبي باشه...

تا اونجايي که خودم قيمت دارم هارداي يک ترابايتي بالاي 100هزار تومنه...

خلاصه که اگه کسي اطلاعاتي داره لطفاً سريعا راهنمايي کنه که حتماً بايد طي دو سه روز آينده تهيه کنم...

يه چندتا سوال فني هم داشتم، اگه کسي ميدونه راهنمايي کنه:
----------
1- آيا ميشه روي هارداکسرنال رمز هم گذاشت؟؟؟ يعني فقط کسي که رمز رو ميدونه امکان دستيابي به اطلاعات رو داشته باشه؟؟؟ اين قابليتو بايد خود هارد داشته باشه يا محافظت توسط يه نرم افزار انجام ميشه؟؟؟

2- آيا ميشه آنتي ويرسي روي هارد نصب کرد که هاردو در مقابل ويروس و بدافزارها محافظت کنه؟؟؟

3- آيا در صورت از بين رفتن اطلاعات روي هارد، امکان ريکاوري تقريبا کامل وجود داره يا فقط درصد کمي ريکاوري ميشه؟؟؟
.
.
.
و در آخر خواهشاً اگه برندي پيشنهاد ميکنيد حتماً حدود و رِنج قيمتش رو هم اشاره کنيد...

سپاس بي کران

با سلام.
من یک راهنمایی کاملی سعی می کنم خدمتتون ارائه بدم. حتما بقیه دوستان هم بیان راهنمایی منو کامل کنند و اگر نقصی داشت حتما برطرف کنند که من و دوستمون اطلاعاتمون کامل بشه.

نگاه کن دوست عزیز. الان بهترین هارد های اکسترنال رو شرکت Western Digital می سازه. یعنی واقعا هاردهاشون حرف نداره.

من خودم دقیقا در تاریخ 6/11/89 یک هارد اکسترنال از این برند گرفتم با قیمت 147 هزار تومان. البته من تقریبا یک ماه پیش رفتم قیمتش یکمی اومده بود پایین تر.

دومین مسئله چونکه می خوای اکسترنال بگیری، حتما مدل My Passport Essential SE رو بگیر. چونکه این مدل کاملترینه ( دقیقا همینی هست که من الان دارم). ظرفیتش 1ترابایت هست.

از نظر سرعت انتقال هم که دیگه جای بحث نیست، علاوه بر اینکه این هارد کابل هاش USB3 هست. یعنی دیگه واقعا جای هیچ شکی از نظر سرعت انتقال توی USB3 نیست. البته اگر سیستم شما USB2.0 داره مشکلی بوجود نمیاد. اتوماتیک خودشو با USB2.0 سازگار می کنه، اما خوب سرعت انتقال برای USB2.0 حساب می شه.

روی این هارد، یک برنامه همراهش هست، که برای مدیریتش هست. می تونید روش پسورد بزارید که فقط خودتون بهش دسترسی داشته باشید. با نرم افزارش هم می تونید از سیستم خودتون Backup تهیه کنید. حتی می تونید طوری تنظیم کنید که اگر یک فایل اضافه یا کم بشه، زود هارد تغییرات رو توی خودش اعمال بکنه. Restore کردن هم که دیگه مثل آب خوردن هست.

فایل هارو تماما برای شما طبقه بندی می کنه(Musics, Videos, Pictures, Documents, etc.)
درمورد سوال شما که آنتی ویروس می شه روش ریخت یا نه، نرم افزار خاصی براش نیست، اما خوب اگر آنتی ویروسی این قابلیت رو داشته باشه که بشه روی یک هارد اکسترنال نصب شه و آپدیت ها رو توی خودش نگه داره، شاید بشه.

نکته ای که خیلی مهم هست، حتما حتما حتما هاردتون گارانتی سازگار باشه

و یک چیزه دیگه ای هم که باید بگم، این هارد فکر نکنید ضدضربه هست!!! باید خیلی حواستون باشه بهش، کیف مخصوصش رو هم تازه شرکت Western Digital داده، من که نرفتم دنبالش هنوز، اما اگر گیر اوردید، حتما بگیرید که ازش محافظت کنه.

در ضمن، این هارد هم نرم افزار مخصوص خودش برای سیستم مکینتاش هم هست، که داخل خودشه. اگر کامپیوتر شما هم الان برای اپل هست، می تونید هارد مخصوص خود مکینتاش رو بگیرید.

سایت خود شرکت اصلی هم اینه : http://www.wdc.com

سوال دیگه ای بود در خدمتم!

V.A.M.P.I.R.E

Active Member
دوست عزيز اول خيلي خيلي تشکر ميکنم از راهنمايي خوبت :rose:
ويژگي هايي که گفتي خوب بود...

در ضمن، این هارد هم نرم افزار مخصوص خودش برای سیستم مکینتاش هم هست، که داخل خودشه. اگر کامپیوتر شما هم الان برای اپل هست، می تونید هارد مخصوص خود مکینتاش رو بگیرید.
اين که گفتي نرم افزارش مخصوص مکيناشه يعني روي ويندوز جواب نميده؟ چون من با اپل کار نميکنم؛ فقط ويندوز...

من خودم دقیقا در تاریخ 6/11/89 یک هارد اکسترنال از این برند گرفتم با قیمت 147 هزار تومان. البته من تقریبا یک ماه پیش رفتم قیمتش یکمی اومده بود پایین تر.
اين قيمتش يه خورده بالاست... اينکه گفتي جديدا قيمتش اومده پايين چقدر شده؟ قميت جديدشو داري؟

آخرین ویرایش:

jmosawy

Member
دوست عزيز اول خيلي خيلي تشکر ميکنم از راهنمايي خوبت :rose:
ويژگي هايي که گفتي خوب بود...

اين که گفتي نرم افزارش مخصوص مکيناشه يعني روي ويندوز جواب نميده؟ چون من با اپل کار نميکنم؛ فقط ويندوز...

اين قيمتش يه خورده بالاست... اينکه گفتي جديدا قيمتش اومده پايين چقدر شده؟ قميت جديدشو داري؟
در مورد سوال اول:
نه نه اصلا اینطور نیست. شما اون مدلی رو خدممتون عرض کردم رو بگیرید، برای ویندوز هست، و برنامه پیشفرضش برای ویندوز هست. اما یک فولدر هم داره برای اونایی که مکینتاش دارن، که اگه دلشون خواست، نسخه ویندوز رو پاک کنند و نسخه مک رو بریزن

پس این نرم افزار برای ویندوز هست

در مورد سوال دوم
والا دقیقا قیمت دقیق رو یادم نیست. چونکه من رفته بودم یک سری چیزای دیگه بگیرم، هارد رو اونجا دیدم همینطوری رو هوا پرسیدم :green:
اما یادم هست که قیمتش از قیمتی که خریده بودم، کمتر بود.

اما مطمئن باش که پولی که برای این هارد می خوای شما بدی، واقعا می ارزه.
البته یک چیز دیگه ای هم بگم، هارد های خیلی خوب دیگه ای هم هست، اما این برند، واقعا بهترین هست!

یک چیز دیگه هم بگم، به نظر من اگر شما تهران هستی الان، به ولیعصر بخری، خیلی بهتر از پاساژ پایتخت هست. از نظر سخت افزاری پاساژهای ولیعصر بهترن. البته اگر می خوای بهت راهنمایی کامل بکنند، پاساژ پایتخت بری بهتره، چونکه فروشنده هاش بافرهنگ هستند و کامل برات توضیح می ده، اما متاسفانه پاساژهای ولیعصر مثل ایران و رضا، بعضی هاشون اینطوری نیستند.

V.A.M.P.I.R.E

Active Member
یک چیز دیگه هم بگم، به نظر من اگر شما تهران هستی الان، به ولیعصر بخری، خیلی بهتر از پاساژ پایتخت هست. از نظر سخت افزاری پاساژهای ولیعصر بهترن. البته اگر می خوای بهت راهنمایی کامل بکنند، پاساژ پایتخت بری بهتره، چونکه فروشنده هاش بافرهنگ هستند و کامل برات توضیح می ده، اما متاسفانه پاساژهای ولیعصر مثل ایران و رضا، بعضی هاشون اینطوری نیستند.​
آره، تهرانم... اتفاقا ميخواستم بپرسم به نظرت کجا بگيرم بهتره... اوکي؛ پس شد مدل My Passport Essential SE برند Western Digital

سپاس از رهانماييت دوست من :rose:

jmosawy

Member
آره، تهرانم... اتفاقا ميخواستم بپرسم به نظرت کجا بگيرم بهتره... اوکي؛ پس شد مدل my passport essential se برند western digital

سپاس از رهانماييت دوست من :rose:
بله دقیقا دوست عزیز!

من توی پیوست هم یک عکس از توی اینترنت از جعبه اش برات گیر اوردم، که ببینی چطوریه. البته این هارد 750 گیگه اما جعبه اش با 1ترابایت هیچ فرقی نداره.

توی ولیعصر هم اکثرا همین مدل رو دارن، یعنی اسم مدل و مشخصاتشو نگی هم، اولین مدلی که بهت نشون خواهند داد، همین این هستش، اما خوب برای اطمینان گفتم یک عکس هم بزارم براش.

پیوست ها

• Hong_Kong_My_Passport_Essential_SE_750GB_USB3_0_2_0_Ultra_Portable_External_Hard_Drive2011718122.jpg
    Hong_Kong_My_Passport_Essential_SE_750GB_USB3_0_2_0_Ultra_Portable_External_Hard_Drive2011718122.jpg
    33.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11

جدیدترین ارسال ها

بالا