راهنمايي در مورد آبجكت Html

hadikord

New Member
با سلام به همه دوستان گرامي
من مي خواهم در يك صحفه كه چند تا دكمه داره و با كليك روي هر كدام يك صحفه اچ تي ام ال باز مي شه.
صحفات اچ تي ام ال هم همگي در حالت عادي مخفي هستند ودر يك كادر اجرا نمايش داده مي شوند.
اما مشكل من اينه كه دكمه اي را كه مي زنم صحفه اچ تي ام ال نمايش داده مي شه ، دكمه دوم را مي زنم صحفه اچ تي ام ال مربوطه دوم هم باز مي شه اما ديگه دكمه اول رو كه مي زنم اج تي ام ال اش نمايش داده نمي شه.
چنانچه منظورم گويا نيست من فايل رو ضميمه كردم.
يك سوال ديگه اينكه چطوري مي شه دكمه هاي كنترلي رو براي همه اچ تي ام ال ها گذاشت.
تشكر

پیوست ها

• test.rar
    705 بایت · بازدیدها: 18

BEHESHT

Well-Known Member
سلام ورودتون رو به انجمن خوش آمد می گم

راه مناسبی رو برای نمایش انتخاب نکردید

علت این که شی دوم و سوم روی شی اول قرار می گیرند و شما بایستی شی دوم و سوم رو مخفی کن تا بتونی شی اول رو ببینی

راه صحیح تر این هستش که شما یک شی html بذاری و سپس با دستور زیر صفحات رو بار گذاری کنی:

کد:
Browser("HtmlObject","<SrcDir>\page1.htm")
و دستورات HTML به شرح زیر هستن:

بازگشت:
کد:
Browser("HtmlObject","Back")
جلورفتن:
کد:
Browser("HtmlObject","Forward")
ایست:
کد:
Browser("HtmlObject","Stop")
تازه کردن:
کد:
Browser("HtmlObject","Refresh")
چاپ:
کد:
Browser("HtmlObject","Print")
موفق باشید:rose:

آخرین ویرایش:

hadikord

New Member
با تشكر از پاسخ كاملي كه داديد.
حال مشكل من اينكه شي html داراي اسكرول نيست ، لطفا راهنمايي نماييد. تشكر

در ضمن فايلي كه دستورات بالا رو اعمال كردم پيوست كردم براي كساني كه مي خواهند بهتر متوجه شوند.

پیوست ها

• test.rar
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 12

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
در پنجره خصوصيات شي HTML اگه گزينه Hide Border غير فعال باشه در صورتي كه فايلي كه فراخواني كرديد بزرگتر از ابعاد شي HTML شما باشه به طور خودكار در لبه هاي اين شي اسكرول ايجاد ميشه.

اينكه شما نميتونيد اسكرول صفحات رو ببينيد ممكنه خصوصيت اسكرول تو خود فايل htm شما غير فعال شده

hadikord

New Member
تشكر دست گرامي .
بله خصوصيت اسكرول تو خود فايل html غير فعال بود.
سوال ديگري كه داشتم ، حجم فايل هاي html پروژه خيلي زياد هستند ( 1895 مگابايت) آيا امكاني وجود دارد حجم ها كاهش پيدا كنند و از طرفي سرعت لود آنها كاهش پيدا نكند؟
تشكر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
شما مطمئن هستيد كه اين حجم واقعي فايلهاي htm هست؟

تو فايلهاي مبتني بر زبان html چون تمام عناصر خارج از پروژه قراردارن و با لينك داخل فايل فراخواني ميشن نبايد اينقدر حجم بالايي داشته باشيد.

فكر ميكنم سيستم عامل شما ويروسي داره كه به فايلهاي htm ميچسبه و حجمشون رو زياد نشون ميده.

hadikord

New Member
حجم واقعي فايل ها 1895 مگابايت هست و خارج از پروژه هم هستند.
منظورم اين بود كه چطور مي شه اين حجم رو كم كرد كه در پروژه هم بشه استفاده كرد.
قبلا با eBookEditPro كار مي كردم و با اين برنامه فايل ها بصورت كتب الكترونيكي ( اگزه) مي شدند با حجم كم و سر آخر براشون آتوران مي ساختم ( AutoRun Design Specialty ) .
اما الان مي خوام كه همه پروژه با mmb انجام بشه.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
حجم واقعي فايل ها 1895 مگابايت هست و خارج از پروژه هم هستند.
منظورم اين بود كه چطور مي شه اين حجم رو كم كرد كه در پروژه هم بشه استفاده كرد.
قبلا با eBookEditPro كار مي كردم و با اين برنامه فايل ها بصورت كتب الكترونيكي ( اگزه) مي شدند با حجم كم و سر آخر براشون آتوران مي ساختم ( AutoRun Design Specialty ) .
اما الان مي خوام كه همه پروژه با mmb انجام بشه.

اگه فايلها، كنار برنامه هستند و به اصطلاح Embedded نشدن تاثيري تو حجم نهايي برنامتون نداره. شما يك شي html ايجاد ميكنيد، فايلها رو كنار برنامه قرار ميديد (نه داخل برنامه) بعد با آدرسهاي وابسته مثل SrcDir يا SrcDrive اونا رو فراخواني ميكنيد.

اگه منظورتون از اين سوال كم كردن حجم فايلهاي جانبي كنار برنامه هست لطفا دقيق تر بگيد كه اين فايلها با چه فرمتي هستن و با چه نرم افزاري توليد شدن تا بشه راه حلي براي كم كردن حجمشون پيشنهاد كرد.

موفق باشيد

hadikord

New Member
(اگه منظورتون از اين سوال كم كردن حجم فايلهاي جانبي كنار برنامه هست)
منظورم دقيقا همينه .
همه فايل هلي جانبي من html هستند كه در غالب چند سايت مي باشند ( آف لاين).
حال اين چند سايت ( 27 تا ) حجم شون زياده.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

قبلا هم گفتم يك فايل htm به خودي خود حجم زيادي نبايد داشته باشه. چون تمام عناصر مورد استفاده خارج از فايل قرار داره و با يك لينك داخل فايل اصلي فراخواني ميشن. پس پيشنهاد ميكنم:

1- عناصر جانبي كنار پروژه مثل تصاوير،‌فايلهاي صوتي و تصويري و فلش رو حجمشون رو كم كنيد. حجم نهايي پروژه شما كم خواهد شد.

2- تو خود فايل htm سعي كنيد از فريم ها و جداول كمتري استفاده كنيد. اين كار هم به كمتر شدن حجم فايل htm كمك ميكنه

Free Man

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با سلام ،

یک نمونه ی کوچک از فایل html خود را در اینجا قرار دهید تا بتوانم به صورت صحیح شما را راهنمایی نمایم.

کارهای زیادی می توان برای کاهش حجم html انجام داد. حتی فایلهای html ای که کاملا متنی باشند.

hadikord

New Member
همانطور كه قبلا گفتم حجم فايل ها زياد هستند ولي ويرايش فايل ها html امكان پذير نيست( 87014 فايل html در 5777 فولدر).
من به دنبال راهي مي گردم كه اين حجم فايل هاي html بطريقي فشرده شوند و از mmb هم فراخواني شوند.
لطفا اگر روشي هست راهنمايي بفرماييد.
تشكر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

اگه امكان ويرايش فايلهاي htm و فايلهاي جانبي اون رو نداريد.

پيشنهاد ميكنم فايلهاتون رو زيپ كنيد و بعد با پلاگين Plugy فايلهاي فشرده شده رو unzip كنيد و تو برنامه استفاده كنيد.

hadikord

New Member
سوال؟
1 - آيا مستقيما از داخل فايل زيپ امكان فراخواني وجود ندارد؟
2 - من مي خوام يك قسمت جستجو براي پروژه ام اضافه كنم كليه ديتاي پروژه (جانبي) html مي باشد.
( 87014 فايل html در 5777 فولدر)
لطفا راهنمايي بفرماييد.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سوال؟
1 - آيا مستقيما از داخل فايل زيپ امكان فراخواني وجود ندارد؟
2 - من مي خوام يك قسمت جستجو براي پروژه ام اضافه كنم كليه ديتاي پروژه (جانبي) html مي باشد.
( 87014 فايل html در 5777 فولدر)
لطفا راهنمايي بفرماييد.

1- تا جایی که یادم میاد خیر (به راهنمای پلاگین Plugy رجوع کنید توضیح داده چطوری ازش استفاده کنید. متاسفانه الان جایی هم که هیچ دسترسی ندارم جز همین اینترنت نفتی):green:

2- لطفا مشخص کنید که چه نوع جستجویی قراره انجام بدید؟ جستجوی نام فایلها یا جستجو در محتوای فایل؟

آخرین ویرایش:

hadikord

New Member
جستجو در محتواي فايل ها مدنظر است .

در ضمن شي html هر بار از يك دكمه اي فراخاني مي شه اما همه فايل هاي html در يك پوشه هستند.

اگر امكان داره لينك به راهنمای پلاگین Plugy را هم بذاريد ( البته اگر جسارت نيست).
تشكر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
جستجو در محتواي فايل ها مدنظر است .

در ضمن شي html هر بار از يك دكمه اي فراخاني مي شه اما همه فايل هاي html در يك پوشه هستند.

اگر امكان داره لينك به راهنمای پلاگین Plugy را هم بذاريد ( البته اگر جسارت نيست).
تشكر

الگوریتم پیشنهادی من یکم پیچیدس ولی اگه یکم روش وقت بزارید میتونه روش مطلوبی باشه.

شما اول باید آدرس فایلتون رو تو یک متغیر رشته ای برگردونید.

با تابع NOL از زیرمجموعه توابع رشته ای و متغیر آدرس فایل، طول فایل مورد نظر رو تو یک متغیر عددی برگردونید

با تابع StrFromFile از زیرمجموعه توابع رشته ای از خط اول تا متغیر عددی که در خط قبلی بدست اومده (یعنی خط پایانی) رو تو یک متغیر رشته ای دیگه برگردونید. این متغیر حکم رشته اصلی رو خواهد داشت

با یک EditBox عبارتی که قصد دارید تو این فایل جستجو بشه رو تو یک متغیر رشته ای جدید برگردونید. این متغیر حکم زیر رشته رو خواهد داشت.

با تابع POS از زیر مجموعه توابع رشته ای ، متغیر زیررشته رو تو متغیر رشته اصلی جستجو کنید.

با یک شرط چک کنید که آیا مقدار بازگشتی از این جستجو مخالف صفر هست یا نه

اگه مخالف صفر بود یعنی زیر رشته در رشته اصلی موجوده پس جستجوی شما صحیح بوده.

اگه موافق صفر بود یعنی برنامه نتونسته زیر رشته رو تو رشته اصلی پیدا کنه. یعنی عبارتی مورد نظر شما تو این فایل موجود نیست.

به کتابی که جناب silvercover نوشتن مراجعه کنید راجع به توابع رشته ای و روش استفاده از اون توضیحات کاملی داده شده.

برای راهنمای پلاگین ها هم به مسیری که نرم افزار mmb رو نصب کردید مراجعه کنید. تو پوشه Plugins پوشه Plugin index فایل Plugin index. chm اجرا کنید و بعد تو پانل سمت چپ دنبال Plugy بگردید.

جدیدترین ارسال ها

بالا