راهنمايي در خصوص نحوه چاپ روي سراميك و كاشي

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزیز
در روشهای صنعتی روش چاپ اصلی بر روی انواع سرامیک چاپ اسکرین هست.
اگر مایل به ارائه توضیح بیشتر بودید لطفا سوالتون رو با جزییات بیشتر مطرح بفرمایید.

موفق باشید.

abimanager

New Member
منظورم چاپ سيلك نيست

من شركتهايي رو ديدم كه هر طرحي رو كه بخاين به صورت چاپ رنگي(پرينتر) روي كاشي چاپ ميكنن

اطلاعاتي كه تونستم خودم جمع اوري كنم اينه كه اول با پرينتر معمولي و جوهر سابليميشن روي كاغذ كوتد چاپ ميكنن بهد اونو روي كاشي انتقال ميدن
ولي نكته اي كه اينجا هست اينه كه بعد از چاپ كاشي رو در دماي 850 درجه دوباره مي پزن ميخام بدونم اين عمل چطور انجام ميشه و چه ماده اي روي چاپ قرار ميگيره

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
منظورم چاپ سيلك نيست

من شركتهايي رو ديدم كه هر طرحي رو كه بخاين به صورت چاپ رنگي(پرينتر) روي كاشي چاپ ميكنن

اطلاعاتي كه تونستم خودم جمع اوري كنم اينه كه اول با پرينتر معمولي و جوهر سابليميشن روي كاغذ كوتد چاپ ميكنن بهد اونو روي كاشي انتقال ميدن
ولي نكته اي كه اينجا هست اينه كه بعد از چاپ كاشي رو در دماي 850 درجه دوباره مي پزن ميخام بدونم اين عمل چطور انجام ميشه و چه ماده اي روي چاپ قرار ميگيره

دوست عزیز
فرآیند حرارت دهی در این زمینه جهت ثابت نگاهداشتن سطح چاپ شده و بالا بردن مقاومت اون هست. البته روشی که شما اشاره می کنین یک روش غیر صنعتی هست. در این موارد اصولا بعد از چاپ سطح چاپ شده با لایه از ماده خاص پوشنده می شه که این لایه نیاز به پخته شدن دارن تا سفت بشه و به نوعی از قسمت چاپ شده محافظت کنه در برخی موارد هم خود قسمت چاپ شده باید حرارت ببینه تا این خاصیت درش بوجود بیاد. پس در مجموع این کار به جهت بالا بردن مقاومت قسمت چاپ شده در برابر عوامل فرسیاش محیطی( همچون رطوبت, اصطکاک و ... ) صورت می گیره.

موفق باشین

abimanager

New Member
ممنون از راهنماييتون دقيقا درسته
من ميخام بدونم از چه ماده اي براي پوشش سطح چاپ شده استفاده كنم؟از كجا تهيه كنم؟و چگونه سطح چاپ شده رو با اين ماده پوشش بدم؟

09360458766

New Member
سلام رفیق
من خودم کننده این کارم
برای انجامش در خدمتم ولی توضیح شرمنده

siavosh1

Member
دو تا حالت وجود داره برای چاپ روی سرامیک به صورت غیر صنعتی
توی این نوع چاپ شما ابتدا روی یک لایه واسط چاپ رو انجام میدید و توی مرحله بعد این جوهر روی لایه واسط رو توسط حرارت به روی سرامیک منتقل می کنید.
توجه کنید که قبل از همه اینها روی سرامیک یک لایه ماده برای چاپ پذیر کردن سرامیک پاشش شده . معمولاً چون جوهر در این حالت ممکنه موندگاری بالا نداشته باشه میشه یک لایه محافظ ( یووی ) روی اون کشید.
ولی همه اینها بستگی داره شما از چه تجهیزاتی برای چاپ داری استفاده میکنی .
در حال حاضر چاپگرهای حرارتی دستی وجود دارن که میتونن اینکار رو انجام بدن
همچنین پرینترهای حرفه ای واسه اینکار وجود داره که میتونه بعد از اتمام کار یه لایه یووی هم روی شی بکشه

جدیدترین ارسال ها

بالا