راهنمايي جامع براي اجراي pdf در multimedia builder

bikhabi2

New Member
سلام...
اولا از اينكه اينقدر خوب راهنمايي مي كنيد ممنونم و از اينكه يه مرجعه اينجا براي گرافيك.
دوما اينكه من واقعا تمام تاپيكاي نحوه گذاشتن pdf تو multimedia builder رو خوندم اما واقعا به يه جمع بندي نرسيدم.
اول شرح بدم براتوم.من با فتوشاپ صفحات اصلي نرمافزارم رو طراحي كردم.خوب يه كار علميه.الان تو يك صفحه با بيش از 65 مقاله مواجهم كه عنوانشون قيد شده و با كليك بر روي هر عنوان بايد در صفحه جديد مقاله اون عنوان نشون داده بشه.خوب به تحقيق فهميدم كه بايد از browser استفاده كنم اما برعكس فتوشاپ توانايي كنار هم چيدن مقدمات و رسيدن به نتيجه مطلوب رو نداشتم.پس دوستان من توجه كرديد.قراره با كليك بر روي هر كدام از اين 65 لينك مقالش در صفحه جديد باز بشه كه احتمالا بايد يك browser باشه.
پس:
1- بدون هيچگونه ارجاع من به تمام تاپيك هايي كه مطمئن باشيد خوندم اگر وقت داريد كه يه راهنماي جامع در اين زمينه بنويسيد كه بندگان خداي ديگري هم كه گيرند مثل من دعاتون كنند كمك كنيد.
2- به ديد يك تازه كار در اين نرم افزار موشكافانه توضيح بديد نه كلي...
3- اگر راه بهتري براي ارائه اين مقالات به ذهن مباركتون ميرسه چه تبديل اون به روش ديگر و هر چيزي جسارتا اعلام بفرمائيد.چون واقعا از تمام نرم افزار من موندمو اين پي دي اف هاي بزرگوار و اين صفحه مقالات.بقيه كاملا انجام شده.
4- چون اين پروژه علمي با خيل پيران طريق ايرانشناسي اين مملكت سرو كار داره جسارتا ميخوام طوري باشه كه تو كامپيوتراي همشون بالا بياد.
5- از بذل محبتتون پيشاپيش سپاسگذارم.

bikhabi2

New Member
مرسی که اینقدر جواب دادین...خوب وقتی این تاپیک اینقدر بازدید کننده داشته یعنی این مشکل هنوز برای خیلیا به قوت خودش باقیه...من هنوزم منتظرم

Amit13

Well-Known Member
با اجازه ي استادان
دوست عزيز شما ميخواي يك صفحه داشته باشي كه aشامل عنوان 65تا مقاله ي pdf باشه و با كليك بر روي هر كدام ،مقاله مربوطه باز بشه؟؟؟
اول بايد بگم كه حتما بايد براي خواندن pdf در بيلدر حال چه با پلاگين يا browser نياز به نصب بودن نرم افزارهايي مثل Acrobat يا foxit و... هست.

راحترين كار اينه كه عنوان ها ،آدرس pdf ها باشن و با كليك بر روي هر كدام اين دستور اجرا بشه:

کد:
Browser("Browser","E:\maghale.pdf")

bikhabi

New Member
دوست عزيز وقتي گفتم راهنمايي جامع و گفتم تاپيكاي قبلي رو خوندم منظورم همين بود:من اين دستورو دادم...تو پيش نمايش هم ميشه ديد پي دي افو...اما با جابه جايي پوشه يا گرفت خروجي پي دي اف ها نمياد.اين يك.دوم اينكه حتي من دستور <SrcDir>\ رو هم ميدم اما باز هم در خروجي بعد از عوض شدن جاي پوشه اصلي فايل ها نمياد.اين دو.نكته سوم اينكه browser من در صفحه ديگه اي قرار داره و اول بايد به اون صفحه ارجاع بدم و بعد دستور بالا رو بدم كه خوب مشكلات اجرا شدنش رو هم گفتم...حالا اگر مقدوره بفرمائيد...

mohamadarab

Active Member
سلام..
دوست عزیز
شما برای حل مشکلت میتونی از یک browserاستفاده کنی و فقط آدرس رو عوض کنی..یعنی browserرو یک متغییر تعریف کن ..دیگه نیازی به این نیست که به صفحه ای خاص ارجاع بدی.
برای اجرا نشدن بعد از خروجی گرفتن باید بگم که:
برای نحوی آدرس دهی هم اول اطلاعات رو در یک فایل قرار بدید و بعد از مرتب کردن دیتاها آدرس دهی کنید...اینجوری احتمال خطا کمتره...
و هم چنین برای تست برنامه همیشه از برنامه اکسپرت بگیر ...
...
موفق باشی:rose:

bikhabi2

New Member
دوست عزيز من browser رو تو يك صفحه قرار دادم بعد هر كدوم از لينكا رو به اون صفحه ارجاع دادم و آدرس دادم...الان درسته...فقط مي خوام ببينم اشتباهي نكرده باشم:

Page("Page 8")
Browser("Browser","<SrcDir>\pdf\65.pdf")

Amit13

Well-Known Member
....
من نميدونستم دستوراتي كه بعد از دستور page مياد در صفحه ي جديد اجرا ميشه،فكر ميكردم مفسر ناديده ميگيره:shock:
سوالتون نكته ي جالبي از mmb رو يادم داد، مرسي:rose:

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
من نميدونستم دستوراتي كه بعد از دستور page مياد در صفحه ي جديد اجرا ميشه،فكر ميكردم مفسر ناديده ميگيره:shock:
سوالتون نكته ي جالبي از mmb رو يادم داد، مرسي:rose:
برای منم جالب بود چون تابحال تست نکرده بود و نمیدونم بگم یک عیبه یا یک حسن
ولی چون کلا تو برنامه نویسی هر خط خونده میشه و تا اتمام کار اون خط برنامه صبر میکنه و تو کد ایشون همین باعث شده تا کار کنه که اول بره به صفحه 8 و بعد از اینکه به صفحه 8 رجوع کرد دستور نمایش فایل PDF در شی Browser اجرا بشه.

bikhabi2

New Member
حقيقت ماجرا اينه كه من طراح خوبيم تو فتوشاپ اما اصلا كدنويسي بلد نيستم.اين كار رو تجربي كردم و جواب داد...خوشحالم به كارتون اومده...

bikhabi2

New Member
دوستان سلام
من يه پروژه ديگه دارم اجرا مي كنم و مشكلم اينه:
1- pdf ها رو مي خوام با foxit اجرا كنم اما foxit تو كادر نرم افزار نمي گنجه و خودش مستقل اجرا ميشه.
2- اومدم يه binding object ايجاد كردم و فاكسيت رو تو اون گذاشتم اما باز هم همين اتفاق ميفته.يعني يك نسخه foxit تو bin باز ميشه ولي مقاله رو جداگانه اجرا ميكنه.
اگر ميشه بگيد من چطور بايد به دكمه pdf ام كد بدم كه بره مستقيم تو كادر خود نرم افزار و داخل foxit كه binding شده باز شه نه خارج از نرم افزار و در صفحه مستقل.ممنون

آخرین ویرایش:

bikhabi2

New Member
سلام
فكر كنم 24 ساعت زمان خوبي باشه كه يك مدير تاپيكشو چك كنه.به عنوان يه عضو ويژه ميتونم اين حقو داشته باشم.24 ساعته اين تاپيك درخواست كمك داده هنوز مدير اين بخش راهنمايي نكرده...

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
خواهشا الکی تاپیک رو با این پستهاتون اسپم نکنید شما اگه صبر کنید دوستان جواب سوال شما رو میدن حالا چه 24 ساعت چه 48 ساعت یا بیشتر.
فکر میکنم که جواب سوال شما تو همین چند پست قبلی هست و اگه جستجو کنید تاپیکهای مختلفی رو راجب به این موضوع پیدا میکردین دلیل اینکه به سوالتون جواب داده نمیشه همینه که جستجو نمیکنید.

آخرین ویرایش:

bikhabi2

New Member
سلام
مي دونيد مشكل كجاست.مشكل اينه كه شمايي كه آگاهي داري و اين تاپيك رو هم چك كردي نمي خواي يك كمك بدي حتي.ارجاع ميدي.ديگه اينقدر سرچ كردم مردم .من با جستجوها متوجه شدم بايد acrobatنصب باشه اگر نباشه بايد مخفي نصب شه.ميدونم راه ديگش استفاده از foxit ه.ميدونم با پلاگين ميشه ديد.بعضي از دوستان فكر مي كنند به عقل امثال من نميرسه سرچ بكنم.حتما سرچ شده.تا اسمتون ميخوره به pdf دليل نميشه كه چون صد جا اومده حتما مشكل من رو هم حل كنه.من گفتم خدمتتون كه بنده foxit را bind كردم.يك كد ميخوام كه وقتي روي اين دكمه كليك ميكني كه بره توي كادر foxit پي دي اف رو باز كنه دقيقا بره تو كادر باز شه نه خارج از نرم افزار.تمام مباحثي هم كه تا حالا تو سايت بوده اگر به اينجا رسيده ناتموم رها شده.ميدونيد چرا اين پراكندگي وجود داره؟چون اگر كاربري به مقصود برسه نمياد بگه من يافتم و براي بقيه بنويسه.همونجا بحثو رها ميكنه و ميره.حالا هم فكر كنم مشكل رو توضيح داديد.اگر ميتونيد حلش كنيد بسم ا...

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
نکته ای که در مورد Binding Object باید بهش توجه داشت این هست که نمیشه در Runtime خصوصیاتش رو تغییر داد یا پارامتری بهش ارسال کرد، منظورم پارامتری هست که در Designer میتونید بهش تخصیص بدید.
در عوض، روش کار با برنامه ی Bind شده، ارتباط از طریق MenuBar برنامه هست (اگر داشته باشه). این شئ میتونه MenuBar رو مخفی کنه ولی بهش پارامتر هم ارسال کنه.
پس اگر میخاید foxit رو Bind کنید و دستور نمایش فایلها رو بهش بدید، باید آیتم های menuBarش رو مورد بررسی قرار بدید و بعد از طریق دستور SendCommand اون آیتم رو فعال کنید.
در همه ی برنامه ها، آیتم موجود در menu Bar گزینه ای هست بنام Open که یک کادر رو باز میکنه....
جدای از اینکه Foxit بخوبی Bind میشه یا نه، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که چطور باهاش ارتباط برقرار کنید.

الان شما چطور دستور اجرای فایل جدید رو میدید که بصورت جداگانه باز میشه ؟ احیاناً با دستور Run که نیست ؟!

به هر عنوان، پیشنهاد من نصب Adobe Reader هست.
میتونید بصورت Silent نصبش کنید (اگر نصب نباشه) و در حین نصب هم یک ودینگ ی چیزی بزارید که کاربر بدونه قراره تنظیماتی یا تغییراتی اعمال بشه (برای بار اول) و باید صبر کنه.

اونوقت ارتباط بسیار راحت تر خواهد بود، هم با پلاگین و هم شئ HTML

ضمن اینکه دوست عزیز، وظیفه ی مدیر انجمن، پاسخ گویی به همه ی تاپیک ها نیست !!! بلکه ایجاد نظم و ثباتی هست که در اون محیط سایر کاربران بتونن به پاسخ سوالاتشون برسن.

bikhabi2

New Member
سلام
از سعه صدر و پاسخگوییتون بی نهایت سپاسگزارم.بله من با run دستور ارجاع میدادم.خوب با این روشی که شما میفرمائید برای من کار کمی سخت میشه.من گشتم.کد نصب سایلنت رو ندیدم.امکان داره اگر جایی ذکر شده بفرمائید؟یا مجددا ذکر کنید؟

bikhabi2

New Member
دست شما درد نكنه.من كدا رو ديدم.ولي متغيرا رو نفهميدم.الان به عنوان مثال من اگر همين ادوب ريدر رو بخوام نصب كنم با اين دستور ميتونم؟

Run(c:\setup.exe,hide,wait)

همين كافيه؟
ضمنا من براي نصب خاموش flash player از كد زير استفاده كردم.با اعمال چه تغييراتي ميتونم از همين كد براي نصب adobe استفاده كنم.ميشه اصلا؟كد من درسته؟

FileExist("<System>\Macromed\Flash\Flash10d.ocx","me")
If (me=0) Then
Run("<SrcDir>\flash player.exe","hide, /s")
Run("<SrcDir>\flash player.exe","hide, /s")
End

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
پارامترهای HIDE و WAIT که استفاده کردید باعث میشه که پنجره ی برنامه مخفی بشه (همونی که با دستور Run اجراش کردید) و برنامه ی ما تا اتمام اون برنامه صبر کنه و درواقع کدهاش اجرا نمیشن، اما مشکل این هست که در برنامه های اینستالر، چند مرحله هست که یوزر باید طی کنه، چندتا دکمه ی Next و ازین چیزا.
پس این کد عملاً کار نمیکنه.
برای همین، اینستالرها معمولاً پارامتری برای اجرا بصورت مخفی دارن، بطوری که کاربر متوجه مراحل نصب نمیشه.
مثل همین کدی که خودتون نوشته بودید:
کد:
[color=#000090][b]Run[/b][/color]("<[color=#0000FF]SrcDir[/color]>\flash player.exe","hide, /s")

اما برای اینکه بدونید برای فلان اینستالر، از چه پارامترهایی باید استفاده کنید، باید در موردش تحقیق کنید، اکثر برنامه های معروف و اینستالر های معروف، پارامترهایی که می پذیرن در اینترنت پیدا میشه، مثل همون پستی که معرفی کردم، اونجا جناب the_king لینک منبعی که اون اطلاعات رو ارائه میداد رو ذکر کرده بودن.

با توجه به توضیحات اون پست، کد نصب مخفی برای Adobe Reader9 کد زیر هست:
کد:
[color=#000090][b]Run[/b][/color]("<[color=#0000FF]SrcDir[/color]>\AdbeRdr920_en_US.exe","/msi /norestart /quiet")

حالا میتونید یک پارامتر WAIT هم قبل اینها اضافه کنید تا برنامه ی شما تا اتمام مراحل نصب Reader صبر کنه و کدهاش اجرا نشه (مثلاً میتونید یک انیمیشن برای لودینگ نمایش بدید):
کد:
[color=#000090][b]Run[/b][/color]("<[color=#0000FF]SrcDir[/color]>\AdbeRdr920_en_US.exe","WAIT /msi /norestart /quiet")

جدیدترین ارسال ها

بالا