راهنمايى در مورد راه اندازي سرويس ارائه دامين

dexted

Active Member
سلام خدمت اساتيد و دوستان عزيز
من يه سوال داشتم كه هر چي گشتم نتونستم يه جواب درست و حسابي پيدا كنم براش(توي انجمن هم گشتم ولي جواب رو پيدا نكردم.اگر سوالم نامربوطه يا تكراري هست از مديران عزيز مي خوام كه اون رو منتقل كنم .ممنون:) )

سوالم اينه كه آيا براي اينكه ما بتونيم به يك سري دامين ارائه بديم آيا حتما لازمه از سايت خاصي سرويس بگيريم؟
آيا اين سرويس هايي كه الان در ايران دامين ارائه مي كنند همشون از يه جاي خارجي ميدن؟
نميشه با ايجاد يه سرور DNS اين كار رو انجام داد؟
اگر ميشه اگر ممكنه من رو راهنمايي كنيد كه چه چيزي بايد سرچ كنم يا اگر كتابي چيزي هست به من معرفي كنيد ممنون ميشم

با تشكر از همه دوستان گل و باسواد مجيد آنلاين:rose::rose::oops:

kitiran

Active Member
سلام، ثبت کننده اصلی وری ساین هست که و بقیه نمایندگان آن هستند و کلا بیشتر در دست آمریکا هست و به علت وجود تحریم ها و همچنین سرمایه گذاری زیاد نماینده اصلی ایرانی نمی بینیم و اکثرا زیر نمایده شرکت های خارجی هستند.
دی ان اس سرور در لوکال هاست شاید شما بتونید google.com برای خود بسازید اما در اینترنت همجین چیزی معنا ندارد و در صورت تغییر در دی ان اس ها کار خلاف قوانین انجام داده اید.
کتاب خاصی نیست اما مقالات ویکی پیدا مخصوصا انگلیسی می تونه بتون کمک کنه این چیزها بیشتر با تجربه بدست میاد

dexted

Active Member
با تشكر از شما دوست عزيز

راه اندازي DNS داخلي رو تقريبا خودم بلدم فقط همينو مي خواستم بدونم كه اين كار انحصاريه يا اينكه هر كي بخواد ميتونه راه اندازي كنه كه با راهنمايي شما متوجه شدم.

ان شاء الله موفق باشيد :rose:

nima s

Member
دوست عزیز ببینید مثلآ دامین دات آی آر تو سایت nic.ir ثبت میشه ! و تمام دامین ها پرونده بندی می شه !

ولی سایت هایی که دامین رو ثبت میکنند همه نماینده نیک هستند

و راهی وجود نداره که ما خودمون بتونیم دامین ها رو به طور مستقل و بدون واسطه ثبت کنیم !

جدیدترین ارسال ها

بالا