راهنمائی برای آموزش MaxScript

IIIXI

Member
من تا به حال هیچ زبان برنامه نویسی کار نکردم.. سوالم اینه که اگر مدتی وقت بذارم و با زبان برنامه نویسی ++c آشنا بشم و بعد سراغ مکس اسکریپت برم آیا باعث نمیشه مکس اسکریپت رو عمیق تر یاد بگیریم و در آینده مسائلی که در مکس اسکریپت باهاش روبرو میشم رو راحت تر حل کنم؟ می خوام بدونم این وقتی که می ذارم آیا در آینده به کارم میاد یا نه از ابتدا برم سراغ مکس اسکریپت؟

ابهترین هم همون هلپه مکسه که من اندازه ای که با هلپ خودش راحتم با هلپ اسکریپتش حال نمیکنم
چون فعلا از پایه ضعیفم و ..ببو:cry:

می بخشید مگر هلپ مکس مطلبی (غیر از معرفی منو مکس اسکریپت و یه چیزای ابتدائی دیگه) در مورد مکس اسکریپت داره؟

Elton John

Member
من تا به حال هیچ زبان برنامه نویسی کار نکردم.. سوالم اینه که اگر مدتی وقت بذارم و با زبان برنامه نویسی ++c آشنا بشم و بعد سراغ مکس اسکریپت برم آیا باعث نمیشه مکس اسکریپت رو عمیق تر یاد بگیریم و در آینده مسائلی که در مکس اسکریپت باهاش روبرو میشم رو راحت تر حل کنم؟ می خوام بدونم این وقتی که می ذارم آیا در آینده به کارم میاد یا نه از ابتدا برم سراغ مکس اسکریپت؟

می بخشید مگر هلپ مکس مطلبی (غیر از معرفی منو مکس اسکریپت و یه چیزای ابتدائی دیگه) در مورد مکس اسکریپت داره؟

خوب اگه c++ کار کنی بله میتونید با تمام زبانهای برنامه نویسی گرافیکی ارتباط برقرار کنی
چون خود این زبانها با c++ نوشته شده

ولی کار کردن با زبان c++ بسیار مشکله لذا هر برنامه گرافیکی زبان برنامه نویسی خودشرو داره که بسیار راحتر از c++
میباشد

من خودم یه مدتی زبان MEL (مایا) و چند سالی هست با MAXscript کار میکنم بنظرم Maxscript از زبان Mel بسیار راحتره

ولی تو مایا میتونید زبان Phyton هم کار کنید و در تری دی مکس تا حدی Dot.net

اگه میخاید برنامه نویسی گرافیکی کار کنید بهتون phyton رو پیشنهاد میکنم چون یک زبان عمومی بین بیشتر
برنامه های گرافیکی میباشد مانند Maya , cinema 4d و برنامه هایی مانند motion builder.......

در مورد سوال دوم هلپ مکس تمامی دستوراتی که میتونید استفاده کنید در خودش داره همراه با توضیحات مختصر

Elton John

Member
البته من تری دی مکس 2012 رو ندارم و از وضعیت تغییرات تو قسمت برنامه نویسیش اطلاعی ندارم نمیدونم شاید زبان phyton توش اضافه شده یا نه اگه باشه خیلی عالی میشه

IIIXI

Member
ممنونم..

در مورد سوال دوم هلپ مکس تمامی دستوراتی که میتونید استفاده کنید در خودش داره همراه با توضیحات مختصر

منظور شما هلپ مکس هست یا هلپ مکس اسکریپت؟ با توجه به تفکیکی که دوستمون تو نقل قولی که ازشون گذاشتم کردن..
آخه من غیر از یه سری توضیحات کلی و معرفی منوی مکس اسکریپت مطلب آموزنده ی دیگه ای تو هلپ مکس ندیدم و همه چی تو هلپ مکس اسکریپت هست.. گفتم شاید مطلبی هست و من نمی تونم پیدا کنم!

سلام لطفا میشه یه کسی به من دی وی دی آموزشی 3d max معرفی کنه من تا نصفی از این برنامه رو بلدم و واسه مرحله پیشرفته و ور ری دنبال dvd می گردم ممنونم

Elton John

Member
ممنونم..

منظور شما هلپ مکس هست یا هلپ مکس اسکریپت؟ با توجه به تفکیکی که دوستمون تو نقل قولی که ازشون گذاشتم کردن..
آخه من غیر از یه سری توضیحات کلی و معرفی منوی مکس اسکریپت مطلب آموزنده ی دیگه ای تو هلپ مکس ندیدم و همه چی تو هلپ مکس اسکریپت هست.. گفتم شاید مطلبی هست و من نمی تونم پیدا کنم!

تمامی دستورات مکس اسکریپت تو هلپش (مکس اسکریپت) هست و با هر ورژن جدید تری دی مکس کدهای جدیدی
اضافه میشه

Elton John

Member
سلام لطفا میشه یه کسی به من دی وی دی آموزشی 3d max معرفی کنه من تا نصفی از این برنامه رو بلدم و واسه مرحله پیشرفته و ور ری دنبال dvd می گردم ممنونم

آموزش خارجی در مورد مکس و وی ری تو اینترنت برای فروش زیاده کافیه یه سرچ بزنید ضمنن تو خود سایت هم فکر کنم بفروشن

جدیدترین ارسال ها

بالا