راز های کامپیوتر , نکات کلیدی کامپیوتر و همه چیز در مورد کامپیوتر ...

mehran8398

New Member
راز های کامپیوتر , نکات کلیدی کامپیوتر و همه چیز در مورد کامپیوتر ...
o5v05d.jpg
با سلام ...
تو این پست و چند پست آینده می خوام مجموعه ای از تجربیاتی رو که تو این سال ها در مورد کامپیوتر و اینترنت و کلا دنیای آی تی به دست آوردم را بیان کنم . من این کار را به صورت پاراگراف های جداگانه انجام می دم که هیچ کدام از این پاراگراف ها ربطی به هم ندارن و فقط اون موضوعی که در اون لحظه به ذهنم می رسه را می نویسم ... ( پس لطفا بعدا دوستان گلایه نکنن که چرا هیچ کدوم از مطالب ربطی به هم نداره و نویسنده دارای فکر آشفته ای بوده
102.gif
) ...
1) اغلب دوستانی که در دنیای کامپیوتر تازه وارد
34.gif
هستن ( البته نه فقط تازه واردین ) , همیشه از این موضوع شکایت می کنن که ویندوزشون زیاد هنگ می کنه و مجبورن زود به زود ویندوز عوض کنن . جواب من به این دوستان اینه که هر اتفاقی که میوفته تقصیر خودته و حتما دست کاری می کنی که ویندوزت زود خراب می شه و گر نه ویندوز الکی خراب نمی شه و عمو بیل
26.gif
کارش خیلی درسته . حالا راه حل مناسب برای این دوستان چیه ؟؟؟
7.gif
... من 2 تا نرم افزار مفید برای این دوستان پیشنهاد می کنم ... :
نرم افزار اول Norton Goback نام داره .وظیفه ئ این نرم افزار اینه که قبل از هر بار بالا آمدن ویندوز , اونو چک می کنه و اگر مشکلی داشته باشه به صورت خودکار بر طرف می کنه .کارکرد اون عالیه و به خوبی از ویندوز و برنامه های جانبی اون مراقبت می کنه و آن ها رو به حالت اول بر می گردونه ...
44.gif

نرم افزار دوم بیشتر نقش تعمیرکار را در سیستم داره و می تونه بعضی از باگ های ویندوز و نرم افزار های دیگه رو به صورت اتوماتیک بر طرف کنه و در کل بازدهی سیستم رو بالا ببره . برای این کار من Tuneup Utility 2009 را بهتون پیشنهاد می کنم , چون واقعا امتحانشو برای من پس داده و خیلی خوب عمل می کنه . این نرم افزار از منو های متنوعی برخورداره و هندلینگ خیلی خوب و روانی هم داره .از کارکرد های اون می تونم به دیفراگمنت کردن پارتیشن ها , بهینه سازی و پاک سازی رجیستری , پاک کردن فایل های زائد , بهینه سازی سرعت اینترنت و ویندوز و چک کردن دیسک ها و تعمیر آن ها اشاره کنم ...
البته در اینجا نباید از دو نرم افزار Norton Ghost و Acronis True Image Home 2009 غافل بشیم ... این نرم افزار ها می تونن یک BackUp از ویندوز یا هر پارتیشن دیگری بگیرن و در جایی ذخیره کنن و در صورت نیاز عین همون پارتیشن رو برای ما به وجود بیارن .مثلا شما می تونید وقتی ویندوزتون را عوض کردید و تمام برنامه های مورد نیازتون را روی اون نصب کردید , یک BackUp از اون ها بگیرید و در درایو آخر هاردتون نگه دارید و هر موقع که ویندوز خراب شد در عرض چند ثانیه ویندوزتون را به همون حالت اول برگردونید ...
2) شاید شما هم از اون دسته افرادی باشید که بعد از نصب ویندوز , به نصب چند نرم افزار معمولی پخش فیلم و موسیقی یا نرم افزار دیدن عکس و یا شبیه این ها قناعت می کنید و به قول خودتون , همین نرم افزار ها کار شما را راه می ندازن .ولی این نظر کاملا اشتباهه .نرم افزارهای پایه ای زیادی هستند که بعد از نصب ویندوز می بایست نصب شوند تا شما بتونید از تمام امکانات ویندوز بهره برداری کنید .در اینجا من چند تا از این نرم افزار ها و کاربرد آن ها رو براتون نام می برم ... :
DirectX : این برنامه یا نرم افزار یه جور هایی رابط بین کارت گرافیک و ویندوز است .البته شتاب دهنده یا به قول خودمون اینترفیس
16.gif
یا شاید راه انداز هم میشه بهش گفت .نا گفته نماند که کلا ربطی به درایور کارت گرافیک نداره .در کل در حالت عادی , اصلا کارکرد اون احساس نمیشه , ولی یه موقعی در هنگام اجرای یک بازی و یا یک برنامه ئ گرافیکی , وقتی که با یک Error مواجه شدید که در اون عباراتی مثل 3D یا 3DX یا شبیه این ها وجود داشت , بدونید که اشکال از ورژن DirectX شما است .در حال حاضر ورژن 9C اون رو بورسه , ولی برای کارت گرافیک های جدید و برای استفاده از ویندوز ویستا باید از ورژن های 10 یا 10.1 استفاده کنید .در نهایت DirectX از نرم افزار هایی هستش که باید بعد از نصب ویندوز حتما نصب بشه ...
NET Framework. : یک برنامه ئ ارتقائ دهنده ئ ویندوز که در ورژن های 1 , 2 و 3.5 ارائه شده و وجود آن برای اجرای نرم افزار های نوشته شده در محیط NET. الزامی می باشد .نمی خوام زیاد وارد مبحث NET. بشم ولی فقط اینو بگم که در بعضی مواقع اگر یه نرم افزاری نصب نمی شه یا اجرا نمی شه ممکنه که اشکال از عدم وجود محیط دات نت در سیستم شما باشه . من توصیه می کنم حتما یه ورژن از این نرم افزار را رو ویندوزتون نصب کنید ...
Java Runtime Environment : حتما در هنگام استفاده از اینترنت , مواقعی پیش اومده که بر روی گزینه یا لینکی کلیک می کنید و هیچ واکنشی از طرف اینترنت اکسپلورر دریافت نمی کنید
40.gif
و یا با صفحه ای خالی مواجه می شوید
29.gif
.این گونه صفحه ها و لینک ها یا لوگو ها یا حتی نشانگر ها با زبان جاوا نوشته شده اند و برای باز شدن نیاز به شناسایی از سوی ویندوز دارند .این برنامه , فایل های لازم برای نمایش صحیح این صفحات و نرم افزار های نوشته شده در زبان جاوا را به ویندوز اضافه می کند ...
Flash Player ActiveX Control : با پیشرفت اینترنت , سبک طراحی صفحات وب هم تغییر کرده و از اون حالت ثابت و یکنواخت خارج شده است و در حال حاضر کمتر سایتی را می توان دید که از فلش در آن استفاده نشده باشد . صفحات متحرکی که می توان از آن برای جلب بیشتر بازدید کننده استفاده کرد .اگر فلش پلیر بر روی سیستم شما نصب نباشد , نمی توانید جلوه های فلشی موجود در صفحات وب را ببینید . ( البته این را هم باید متذکر بشم که می بایست فلش پلیر مخصوص به اینترنت اکسپلورر را نصب کنید که به صورت پچ یا اکتیو ایکس بر روی آن اضافه می شود ) ...
3) یک نکته هم در مورد ویندوز های موجود در بازار بگم و اون اینکه ترجیحا از ویندوز هایی که توسط شرکت های ایرانی غیر معتبر
24.gif
عرضه می شوند استفاده نکنید .در کل , هم در مورد ویندوز XP و هم ویندوز Vista , از ویندوز هایی که جینگولک های الکی دارد پرهیز کنید .نمی دونم , ویندوز اکس پی Black Edition یا Gold Edition یا این مسخره بازی ها
4.gif
... این چیز ها فقط باعث سنگین شدن کامپیوتر و ویندوز می شه .به نظر من , در حال حاضر بهترین ویندوز همون ویندوز XP Service Pack 2 خیلی ساده است که هیچ دست کاری روی اون انجام نشده باشه . بهتون پیشنهاد می کنم از خرید ویندوز های MRT هم خودداری کنید , چون واقعا مزخرفن ...
4) دوستانی که از اینترنت پر سرعت یا ADSL استفاده می کنن , برای به دست آوردن انواع مختلفی از نرم افزار ها مشکلی ندارن و می تونن به سادگی همه جور نرم افزار را از اینترنت دانلود کنن .اما حتما به این مشکل برخوردید که در یک لحظه به نرم افزاری احتیاج داشته باشید , ولی متاسفانه به اون دسترسی نداشته باشید و اینترنتی هم ندارید که بتونید اونو دانلود کنید .من 100% مجموعه ئ لرد ( LORD ) را بهتون پیشنهاد می کنم .مجموعه ای که در حال حاضر نسخه ئ 7 اون وارد بازار شده و در 10 دی وی دی ارائه میشه . تقریبا تمام نرم افزار های مورد نیاز یک کاربر در اون وجود داره .کلیه نرم افزار ها دارای توضیح و راهنمای نصب فارسی هستند .به نظر من 16000 تومان پول ارزش این مجموعه ئ کامل رو داره ...
5) با توجه به رکود اقتصادی و کاهش قیمت ها , در حال حاضر بهترین فرصت برای خرید سیستم کامپیوتر و هر نوع وسیله برقی دیگه ای است .به خصوص تلویزیون های LCD که با کاهش شدید قیمت ها مواجه شده اند .بعضی از دوستان معتقدند که این کاهش قیمت ها ادامه داره , ولی من این جور فکر نمی کنم .شاید در عرصه ئ کامپیوتر کماکان تا اردیبهشت شاهد کاهش قیمت ها باشیم , ولی از خرداد دوباره قیمت ها یک جهش صعودی خواهند داشت .در مورد لوازم برقی هم اغلب اجناس مانند LCD TV ها به سقف قیمت خودشون رسیدن و دیگه ارزون تر از این نمی شن .همیشه تو یه بازار , بهترین برند اون بازار است که باعث کاهش یا افزایش قیمت ها میشه .مثلا تو بازار LCD , کاهش قیمت ها از طرف سامسونگ بود که باعث شد شرکت های دیگر هم مجبور به کاهش قیمت ها بشن و به طور کلی قیمت ال سی دی 15 تا 30 درصد کاهش یافت ...
در بازار کامپیوتر با اومدن نسل جدیدی از CPU های شرکت اینتل با نام Core i7 , و به تناسب اون استفاده از سوکت جدید در مادربرد ها بر پایه ئ چیپست X58 و استفاده از رم های DDR3 , به تدریج شاهد کاهش قیمت های سیستم های امروزی , هم در جبهه ئ LGA775 اینتل و هم AM2 شرکت AMD خواهیم بود تا جایی که می شه گفت در کشور ما تا شهریور سال آینده این سیستم ها از رده خارج شده و شاهد حضور نسل جدید سیستم ها در مصارف خانگی خواهیم بود . البته نه بر مبنای چیپست X58 بلکه چیپستی از خانواده ئ Mainstream از سری P که امکانات سری X یعنی خانواده ئ Performance را داشته باشه و به تناسب قیمت معقول تری نسبت به سری X داشته باشه . ( پس مثلا در چند ماه آینده منتظر چیپست P55 و P53 از شرکت اینتل باشید که سی پی یو های سری Core i7 را ساپورت کنن و از DDR3 Triple Channel هم پشتیبانی کنن و مادربرد هایی با قیمت های 140 تا 200 هزار تومان داشته باشن ) .
6) در حال حاضر بهترین سیستم رو میشه با 1 میلیون تومان خرید .سیستمی که از همه نظر عالی باشه و تو هیچ عرصه ای هم کم نیاره .چیپست P45 , چیپست محبوب منه و مادربرد های Asus و Gigabyte بر پایه ئ این چیست هم , انتخاب های من در خرید مادربرد هستن .خانواده ئ P5Q از شرکت ایسوس از بهترین مادربرد های بازار هستن که هم تنوع و هم قیمت های مناسبی دارند . بهترین عضو این خانواده ئ 8 نفری سری P5Q Deluxe هست که تمام تجهیزات یک مادربرد ایده ال را دارا می باشد و با قیمت مناسبی در حدود 190 هزار تومان به فروش می رسد .در مقابل از شرکت گیگابایت که خانواده ئ پر جمعیت تری نسبت به ایسوس بر پایه ئ این چیپست دارد , دو مادربرد مورد علاقه ئ من یعنی GA-EP45-UD3P با قیمت 200 هزار تومان و GA-EP45T-UD3P با قیمت 220 هزار تومان , که گزینه ئ دوم DDR3 را هم ساپورت می کند , وجود دارن .هر کدام از این مادربرد ها در نوع خود بهترین هستن و با وجود امکانات فراوان و استثنائی با قیمت های مناسبی عرضه شده اند .استفاده از سی پی یو E8400 اینتل با 170 هزار تومان قیمت , قدرت مضاعفی به سیستم می ده و در کنار اون 4GB رم Corsair باس 800 که در یک کیت 2*2GB قرار گرفته اند با قیمت 100 هزار تومان , سیستم رو به نهایت بازدهی می رسونه .یک هارد 500GB از شرکت Maxtor با 32mb بافر را می تونید فقط و فقط با 60 هزار تومان تهیه کنید و کامل کننده ئ این مجموعه ئ عالی یک کارت گرافیک 9600GT از شرکت ایسوس با 1GB DDR3 حافظه و پاور قدرتمند GP580B از برند Green با PFC اکتیو هستند که جمعا 200 هزار تومان برای شما هزینه بر می دارد .این یک سیستم ایده ال و بسیار عالی برای تمام مصارف از قبیل خانگی , گیم و بازی , کافی نت , اداری و خانگی حرفه ای , و حتی سرور می باشد ...
پ.ن 1 ) اسکار امسال هم تموم شد و تنها و تاکید می کنم تنها نکته ئ جالب اون اجرای Huge Jackman بود و اون ادا اصول هایی که با اون دختر سفیده
4.gif
در آورد .در کل نه مراسم جالب بود و نه افرادی که جایزه گرفتن
37.gif
.یه فیلم هندی , در تقریبا 9 رشته جایزه گرفت .از اون طرف اومدن , به کیت وینسلت ... ( جای خالی )
39.gif
اسکار دادن و از آقایون هم به شون پن , که من حتی فیلمشو هم ندیدم .جالبه که اون فیلمی که کیت وینسلت به خاطر بازی تو اون جایزه گرفت , یه فیلم غ-ی-ر اخلاقی
38.gif
با ص-ح-ن-ه های زیاد بود که فقط آدم می گفت خوش به حال اون پسر که نقش مقابلشو بازی کرده .در کل هر سال بدتر از سال قبل ... دینگ دینگ
4.gif
...
پ.ن 2 ) بد جوری افتاده به فکرم که یه Xbox 360 Elite بگیرم
25.gif
.چند روز پیش بود که بعد از کلی تحقیق و تفحص یه تلویزیون LCD سامسونگ 37 اینچ سری 550 خریدیم , که واقعا فوق العادس و پورت های HDMI اون آدمو وسوسه می کنه یه Xbox 360 بندازه پسش .آخه خبر رسید که فروشگاه های شرکتمون یعنی لاوان هم XboX 360 آورده و کلی هم قیمتاش خوبه , تازه ما هم که لاوان کارت طلایی داریم
16.gif
می تونیم کلی تخفیف بگیریم .نمی دونم بگیرم , نگیرم ؟؟؟ من Xbox 360 می خوام ...
20.gif

پ.ن 3 ) در اینجا می خواستم از وزارت ارشاد و همه ئ دوستانی که در امر ارشاد کردن هستن , اعم از گشت ارشاد , کشت ارشاد , سگ های ارشاد , خفاش های ارشاد , ماشین های ضد گلوله ئ ارشاد , آش خور های ارشاد , دختران ارشاد شده و حتی نشده و ماهواره ئ امید که هر روز خبر های جدیدی از اون می شنویم , تشکر کنم .( البته هیچ کدوم ربطی به ادامه ئ حرف من ندارن
4.gif
) .دوستان لطف کردن و سی دی ها و دی وی دی های نقره ای و Silver برای بازی ها زدن و برای اون ها کاور های مسخره ای با آرم های سرکاری مثل ( +17 , - 50 , +2 , +4 < -2 )
104.gif
تهیه دیدن و قیمت ها رو به طرز چشم گیری افزایش دادن ... لطف کردید دوستان .خاک بر سرتان دوستان . فقط شما که این گه ها رو خوردید و این پول ها را از مردم می چاپید و این محصولات بنجل رو تو پاچه ئ منو امثال من می کنید , حداقل یه سعی می کردید که بازی هایی که می دید بیرون , نصب بشن , نه اینکه از هر 10 تا بازی که می فروشید 8 تاش نصب نمی شه ... به خانواده هاتون سلام برسونید ... ( ) ...
پ.ن 4 ) پی نوشت 4 از همش جالب تره .هفته ئ پیش بود که یه کاغذ زدن رو برد شرکتمون و از من به عنوان کارمند نمونه تقدیر کردن
15.gif
.دستشون درد نکنه , ولی کاش شب عیدی یه جور دیگه هم به ما حال می دادن , که انگیزه پیدا می کردم همیشه کارمند نمونه بشم
48.gif
...
پ.ن 5 ) انشاا ... تا قبل از عید , مثل هر سال که اواخر اسفند وبلاگمو آپ کردم , یه پست خواهم داشت ... پس منتظر پست تبریک عید من در چند روز آینده باشد ...
مهران فره راز ...
وبلاگ من : Http://www.Mehranfarahraz.persianblog.ir
سایت من : Http://www.Mehranfarahraz.4t.com
آدرس ایمیل من : [email protected]
کلوب من : http://www.cloob.com/profile/main/home/username/mehran8398

جدیدترین ارسال ها

بالا