ذخیره کردن تاریخ شمسی در دیتابیس Sql Server 2005

من در ذخیره کردن تاریخ شمسی در دیتابیس از نوع Varchar مشکلی ندارم .
ولی نمیتونم تاریخ شمسی رو در دیتابیس از نوع Date Time ذخیره کنم !

البته دلیل اینکه میخوام از نوع DateTime باشه ، اینه میخوام تاریخ ها رو با هم مقایسه کنم .
میدونم که با تابع Convert میشه اینکار رو بعد از فراخانی داده از دیتابیس انجام داد ، ولی خب بهتر اینه که همون تاریخ شمسی رو مستقیما در دیتابیس ذخیره کنم !

حالا اگه ذخیره تاریخ شمسی در دیتابیس میسر نیست ، یه راهی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی موقع خواندن اطلاعات از دیتابیس و نیز تبدیل تاریخ شمسی به میلادی موقع ذخیره اطلاعات در دیتابیس ، ارایه بفرمایید .

ممنون .

night11

Member
من در ذخیره کردن تاریخ شمسی در دیتابیس از نوع Varchar مشکلی ندارم .
ولی نمیتونم تاریخ شمسی رو در دیتابیس از نوع Date Time ذخیره کنم !

البته دلیل اینکه میخوام از نوع DateTime باشه ، اینه میخوام تاریخ ها رو با هم مقایسه کنم .
میدونم که با تابع Convert میشه اینکار رو بعد از فراخانی داده از دیتابیس انجام داد ، ولی خب بهتر اینه که همون تاریخ شمسی رو مستقیما در دیتابیس ذخیره کنم !

حالا اگه ذخیره تاریخ شمسی در دیتابیس میسر نیست ، یه راهی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی موقع خواندن اطلاعات از دیتابیس و نیز تبدیل تاریخ شمسی به میلادی موقع ذخیره اطلاعات در دیتابیس ، ارایه بفرمایید .

ممنون .

راههای زیادی وجود داره یکیش اینه که شما فقط تاریخ میلادی رو ذخیره کنی و فقط موقع نمایش تبدیل به شمسی کنی .
راه دیگه اینه که شما هم تاریخ شمسی و هم تاریخ میلادی رو ذخیره کنی و براساس اون کارات رو انجام بدی .

ati67

New Member
راههای زیادی وجود داره یکیش اینه که شما فقط تاریخ میلادی رو ذخیره کنی و فقط موقع نمایش تبدیل به شمسی کنی .
راه دیگه اینه که شما هم تاریخ شمسی و هم تاریخ میلادی رو ذخیره کنی و براساس اون کارات رو انجام بدی .
اگه دستور رو به این شکل بنویسیم

'term_fdate​
between @fdate and '2000/01/01

and​
term_fdate between '1300/01/01'and @ldate

تاریخ 2000 باید تاریخی باشه که از بزرگترین تاریخ در دیتا بیس بزرگتر و 1300 تاریخی هست که از کوچکترین تاریخ کوچکتره.
fdate تاریخ شروع و @Ldate تاریخ پایان(از نوع char)). این دستور در where نوشته می شه.
.
چون اگه مستقیم 2 تا تاریخ ورودی رو مقایسه کنید جواب نمی ده​

جدیدترین ارسال ها

بالا