ذخیره موقعیت صفحه

hrs192

Member
سلام
من چندین صفحه html أارم که آفلاین اجرا میشه
میخوام با یه روشی لینک و اسکرول را نگه دارم تا کاربر در دفعات آینده اگر خواست به همون قسمت فرستاده بشه
کسی اسکریپتی برای اینکار داره ؟

Milad

Well-Known Member
این باید جواب بده:

[JSS]<html>
<head>
<script src="http://code.jquery.com/jquery-1.10.1.min.js"></script>

<script language="javascript">

$(document).ready(function() {

var pos = localStorage.getItem('pos');
$(window).scrollTop(pos);

$(window).scroll(function(){
var position = $(window).scrollTop();
localStorage.setItem('pos', position);
});

});

</SCRIPT>
</head>

<body >
<div style="height:2000px;">TEST</div>
</BODY>
</HTML>[/JSS]

خیلی وقته کد نزدم، اگر چرند نوشتم شرمنده...

آخرین ویرایش:

hrs192

Member
آقا راستش من نتونستم نتیجه بگیرم .. و حتی نفهمیدم چطوری کار میکنه؟؟!!!
یه توضیح میدادی عزیز

Milad

Well-Known Member
تو Firefox v23 تست کردم مشکلی نداشت...

در صورت Scroll زدن Position رو در Local Storage ذخیره میکنیم و موقع باز کردن مقدار رو در صورت وجود فراخوانی کرده و موقعیت رو به محل قبلی که ذخیره کرده بودیم تغییر میدیم.

hrs192

Member
خوب میلاد جان وقتی صفحه مرورگر کامل بسته بشه که دیگه قابل بازگشت نیست اون مقدار به دیفالت برگشته
میخوام کاربر توی صفحه یه دکمه بزنه و لینک صفحه با وضعیت اسکرول جایی ذخیره بشه تا بعد کاربر بره سراغ اون لینک و جایی که قبلا میدیده را بیاره !

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
با بسته شدن مرورگر مشکلی نداره! فقط مرورگرتون باید از Local Storage پشتیبانی کنه...
IE +8.0
Firefox +3.5
4.0+ Safari
Chrome +4.0
Opera +10.5

hrs192

Member
با بسته شدن مرورگر مشکلی نداره! فقط مرورگرتون باید از Local Storage پشتیبانی کنه...
IE +8.0
Firefox +3.5
4.0+ Safari
Chrome +4.0
Opera +10.5

lممنون آقا میلاد عزیز خوب بود .. ولی چون من میخواستم توی مالتی مدیا بیلدر استفاده کنم .. نتیجه نمیداد که اونم اوکال استرویت را پشتیبانی نمیکنه

Milad

Well-Known Member
در مورد مالتی مدیا بیلدر اطلاعاتی ندارم؛ اما ببینید اگر میشه روش Cookie ست کرد با Cookie کار کنید که بعید میدونم جواب بده، با JavaScript به خاطر عدم دسترسی به فایل ها نمیشه اطلاعات و توی یک فایل ذخیره کرد ولی اگر تو مالتی مدیا بیلدر میتونید اطلاعات یک فیلد از فایل Html رو بخونید یا تغییر بدید راه دیگه این هست که محل Scroll رو تو یک فیلد مخفی بزارید با مالتی مدیا بیلدر بخونید و ذخیره کنید و در هنگام بارگذاری مجدد هم عملیات رو برعکس انجام بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا