ذخیره محتویات picturebox در یک فایل word

m_mx2009

Member
سلام به همگی دوستان...
من میخوام محتویات یک picturebox رو داخل یه فایل word ذخیره کنم...
از یه کد هم استفاده کردم ولی نمیدونم چرا کار نمیکنه....البته دقیقا نمیدونم چطور کار میکنه:
کد:
Dim x_img As Word.Shape
    Set x_img = X_Doc.Shapes.AddShape(ohm.p.Image, 0, 12, x_img.Width, x_img.Height
)
البته ممنون میشم اگه کامل توضیح بفرمایین که چطور باید اینکارو بکنم....

در مورد اضافه کردن Border به فایل word هم توضیح بفرمایین...
زبان برنامه نویسی هم VB6 هستش....
ممنون از همگی:rose::rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همگی دوستان...
من میخوام محتویات یک picturebox رو داخل یه فایل word ذخیره کنم...
از یه کد هم استفاده کردم ولی نمیدونم چرا کار نمیکنه....البته دقیقا نمیدونم چطور کار میکنه:
کد:
Dim x_img As Word.Shape
    Set x_img = X_Doc.Shapes.AddShape(ohm.p.Image, 0, 12, x_img.Width, x_img.Height
)
البته ممنون میشم اگه کامل توضیح بفرمایین که چطور باید اینکارو بکنم....

در مورد اضافه کردن Border به فایل word هم توضیح بفرمایین...
زبان برنامه نویسی هم VB6 هستش....
ممنون از همگی:rose::rose:

به مثال پیوستی مراجعه کنید :

SavePictureInWord.zip

پیوست ها

• SavePictureInWord.zip
    1.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7

m_mx2009

Member
ای کاش منم جای شما بودم:cry:...هر سوالی که می پرسم بلدین...واقعا خوش به حالتون....:cool:
خیلی خوبه که اطلاعاتتونو در اختیار دیگران میذارین....
سال نو رو هم بهتون تبریک میگم..ایشالا روزهای پیش رو آغاز آن روزی باشد که آرزو داری!

:rose:
.......

فقط یه دوتا سوال دیگه هم مونده:
1-میشه از همون ماژولی که خودتون تو پستای قبلی گذاشتین و کارش سیو کردن با پسوند jpg ,..... بود.....کیفیتش هم بیشتر بود....استفاده کنم؟

2-اگه میشه لطفی کنین و در مورد اضافه کردن Border هم توضیح بفرمایین...
اینکه چطور میشه انواع مختلفش رو امتحان کرد و سایز و حاشیه بندی و .....
مرسی.....

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
1-میشه از همون ماژولی که خودتون تو پستای قبلی گذاشتین و کارش سیو کردن با پسوند jpg ,..... بود.....کیفیتش هم بیشتر بود....استفاده کنم؟
کدوم یکی شون؟ تا حالا چند شیوه مختلف برای ذخیره سازی JPEG توی فروم نوشتم.
برای Microsoft Word که کاربردی نداره چون Word تصویر رو به فرمت خاص خودش ذخیره می کنه.
BMP همیشه بهترین کیفیت تصویری رو داره، ایراد کیفیت سر فرمت تصویری BMP نیست.
اگر ابعاد Picture اصلی تون نسبت به اندازه ای که در Word قرارش می دهید بزرگ باشه مشکل کیفیت نخواهید داشت،
کیفیت اش به این دلیل پایین بود که DPI تصویر پایینه، یعنی تصویری رو بزرگتر از اندازه طبیعی اش نمایش می دهید.

اونجا که AddPicture میشه و از ScaleWidth و ScaleHeight استفاده شده بود، اگر فرضا از ScaleWidth / 5 و
ScaleHeight / 5 استفاده کنید و در عوض خود PictureBox رو بزرگتر کنید کیفیت تصویر بهتر میشه.

2-اگه میشه لطفی کنین و در مورد اضافه کردن Border هم توضیح بفرمایین...
اینکه چطور میشه انواع مختلفش رو امتحان کرد و سایز و حاشیه بندی و .....
مرسی.....

کد:
    For index = -4 To -1
        With doc.Sections(1).Borders(index)
            .LineStyle = 7
            .LineWidth = 18
            .Visible = True
        End With
    Next

در منوی Project گزینه References آیتم های Microsoft Office Object Library و
Microsoft Word Object Library را تیک بزنید و اضافه کنید. نوع داده متغیر doc را از Object به Word.Document
تغییر دهید. وقتی می خواهید LineStyle را عوض کنید خودش مقادیر قابل استفاده را با اسم نشان خواهد داد.

m_mx2009

Member
خیلی ممنون واقعا کارساز بود.....
فقط دو سوال دیگه:

1-چطور میتونم آخرین خط فایل ورد رو پیدا کنم؟...آخه قراره این عکس بعد چند خط تکست ظاهر بشه ولی اطلاع دقیقی در مورد مکان آخرین خط نداریم.....میخوام بدونم چطور میشه مکان آخرین خط رو بدست آورد؟

2-سوال دیگه هم اینه که چطور تنظیمات خط کش رو عوض کنم؟...مثلا مکان اولین خط رو تعیین کنم که از کجا شروع میشه....

ببخشید که زیاد سوال میپرسم...ولی هرچی گشتم نتونستم مقاله ای در مورد کار با فایل ورد پیدا کنم...

واقعا ممنونم...:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا