ذخیره عدد در تکس باکس

qwqw1364

Member
باسلام یه تکس باکس دارم وقتی عدد وارد میشه تو تکس باکس میخوام با بستن برنامه هم عدد تو تکس باشه و پاک نشه و هر سری عدد جدید وارد میشه عدد جدید پاک نشه ولی وقتی برنامه رو میبندم و دوباره باز میکنم عدد پاک میشه چیکار کنم عدد ذخیره بشه لطفا همراه با کد نویسی

the_king

مدیرکل انجمن
باسلام یه تکس باکس دارم وقتی عدد وارد میشه تو تکس باکس میخوام با بستن برنامه هم عدد تو تکس باشه و پاک نشه و هر سری عدد جدید وارد میشه عدد جدید پاک نشه ولی وقتی برنامه رو میبندم و دوباره باز میکنم عدد پاک میشه چیکار کنم عدد ذخیره بشه لطفا همراه با کد نویسی
در منوی Project ویژوال استدیو گزینه ...projectName} Properties} رو انتخاب کنید. در زبانه Settings هر تعداد که خواستید متغیر (Name اش و Type اش رو مشخص می کنید) وارد کنید و بعد بهش مقدار پیشفرض (Value) بدهید. مثلا T1 از نوع string که مقدارش هم یک string خالی ئه.
حالا فرم تون رو باز کنید. باید در رخداد Load شدن فرم اش بگید از اون T1 مقدار بخونه و در رخداد Closing اش بگید مقدار در T1 بنویسه.
هر متغیری که تعریف کنید در Properties.Settings.Default قابل دسترسی ئه، مثلا Properties.Settings.Default.T1 و میتوانید داخلش مقدار بنویسید یا ازش مقدار بخونید. فقط یادتون نره که بعد از نوشتن مقدار داخل متغیر های Settings باید با Save ذخیره شون کنید.

کد زیر موقع Load شدن فرم مقدار از داخل T1 میخونه و در textBox1 قرار میده :
کد:
        private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {
            textBox1.Text = Properties.Settings.Default.T1;
        }

موقع بسته شدن فرم باید مقدار جدید در T1 ذخیره بشه، رخداد FormClosing که درست قبل از بسته شدن فرم رخ میده :
کد:
        private void Form1_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
        {
            Properties.Settings.Default.T1 = textBox1.Text;
            Properties.Settings.Default.Save();
        }
هر چند تا تعداد متغیر رو که مقدار دهی کردید نهایتا باید در سطر آخر با یکبار اجرا کردن متد ()Save ذخیره شون کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا