ذخیره سازی فریم به فریم و نام گذاری اتوماتیک در فتوشاپ

Modi1700

New Member
سلام دوستان
من کارتونیست هستم. در زمان اجرای کارتون(کاریکاتور) در فتوشاپ،قصد دارم jpeg کار رو در مراحل مختلف save as بگیرم که بعد بتونم به صورت کلیپ اجرای یک کاریکاتور ازش استفاده کنم.
مشکلی که دارم این هست که این پروسه -save as و نامگذاری هر فایل به صورت جدا - خیلی زمانبر هست. متاسفانه اکشن هم تعریف میکنم اما کار رو روی فایل jpeg قبلی ذخیره میکنه و امکان نام جدید نمیده یا من بلد نیستم

بسیار ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
من کارتونیست هستم. در زمان اجرای کارتون(کاریکاتور) در فتوشاپ،قصد دارم jpeg کار رو در مراحل مختلف save as بگیرم که بعد بتونم به صورت کلیپ اجرای یک کاریکاتور ازش استفاده کنم.
مشکلی که دارم این هست که این پروسه -save as و نامگذاری هر فایل به صورت جدا - خیلی زمانبر هست. متاسفانه اکشن هم تعریف میکنم اما کار رو روی فایل jpeg قبلی ذخیره میکنه و امکان نام جدید نمیده یا من بلد نیستم

بسیار ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید
یک فایل متنی اینطوری بسازید و پسوند اش رو jsx قرار بدید، یا بجای اینکار فایل فشرده شده savejpeg.jsx رو از پیوست این پست دریافت کنید و در جایی از حالت فشرده خارج کنید.
savejpeg.zip
این یک Script برای اجرا در فتوشاپ ئه. یک کد برنامه نویسی است که میاد در پوشه فلان با شماره فایل جدید Document ای که باز و انتخاب شده رو با اسم خاصی ذخیره می کنه، مثلا frame1.jpg و frame2.jpg و frame3.jpg و ...
سه خط اولش رو می توانید ویرایش کنید تا تنظیمات عوض بشه :
کد:
var outputFolder = "D:\My Folder";
var filename = "frame";
var quality = 12;    // JPEG Maximum quality: 12
///////////////////////////////////////////////////////////
var fileformat = "jpg";
var docName = app.activeDocument.name;
var outputFilesLength = new Folder(outputFolder).getFiles(filename + '*.' + fileformat).length;
outputFilesLength = outputFilesLength + 1
app.activeDocument.duplicate(filename + outputFilesLength);
var doc = app.activeDocument;
doc.flatten();
doc.activeLayer.name = 'Background';
doc.activeLayer.visible = true;
var jpgOptions = new JPEGSaveOptions();
jpgOptions.quality = quality;
jpgOptions.embedColorProfile = true;
jpgOptions.formatOptions = FormatOptions.STANDARDBASELINE;
jpgOptions.formatOptions = FormatOptions.OPTIMIZEDBASELINE;
jpgOptions.matte = MatteType.NONE;
var displayDialogs = app.displayDialogs;
app.displayDialogs = DialogModes.NO;
doc.saveAs(new File(outputFolder +'\\' + filename + outputFilesLength + '.' + fileformat), jpgOptions)
app.displayDialogs = displayDialogs;
در سه سطر اول مسیر فولدری که فایل های jpeg ذخیره می شوند و اسم فایل ها و کیفیت ذخیره سازی JPEG مشخص میشه که قبل از استفاده با یک ویرایشگر متنی مثل Notepad ویرایش اش کنید یا در درایو :D سیستم تون یک فولدر My Folder بسازید تا تصاویر بدون مشکل در D:\My Folder ذخیره بشوند.
اینکه خود فایل jsx رو کجا ذخیره می کنید مهم نیست، فقط بدونید کجا است که باید بعدا در فتوشاپ Browse اش کنید.
در فتوشاپ موقع ساختن Action بجای اینکه خودتون مستقیما تصویری رو ذخیره کنید، موقع رکورد کردن اکشن این دو کار رو انجام بدید. قبل از رکورد کردن اکشن هم که حتما اون Doucment تون رو باز کردید :
  • از منوی ...File > Scripts > Browse استفاده کنید و اون فایل jsx رو اجرا کنید تا تصویر jpeg با شماره فایل جدید در اون مسیر ذخیره بشه.
  • اون Document باز شده در فتوشاپ رو ببندید که Script ایجادش کرده و موقع بسته شدن بگید نمیخوام تغییرات ذخیره بشه. خود Script ذخیره سازی رو قبلا انجام داده.
حالا اکشن آماده است و می توانید رکورد رو متوقف کنید.

پیوست ها

• savejpeg.zip
    534 بایت · بازدیدها: 8

جدیدترین ارسال ها

بالا