دیگه از شر فارسی نویس ها خلاص شدیم

pb559blue

Active Member
ببینم یعنی شما میخوای با این حرفا بگین هیچ ایده ای ، نظری ، چیزی ندارین بدین تا ما شروع کنیم.

چرا عزیز
شما بهتر نیست بجای textinput از textArea استفاده کنی که
بشه multiline هم نوشت؟

خسته نباشد من 2 دو نکته توی این برنامه شما دیدم که نتونستم حلش کنم

ایا ین برنامه شما مستقل از فونت کار میکنه ،
چون من هیچ فونتی نتونستم براش تعریف کنم حتی Tohoma

و نکته بعدی این امکان براش هست که text توی textbox که از قبل تعریف شده وارد بشه تا یک textbox جدید

amir_s

Active Member
هادی ابراهیمی گفت:
خسته نباشد من 2 دو نکته توی این برنامه شما دیدم که نتونستم حلش کنم

ایا ین برنامه شما مستقل از فونت کار میکنه ،
چون من هیچ فونتی نتونستم براش تعریف کنم حتی Tohoma

و نکته بعدی این امکان براش هست که text توی textbox که از قبل تعریف شده وارد بشه تا یک textbox جدید
از فونت مستقل نیست ... شما باید فونت های استاندارد رو داشته باشید .... قاعدتا باید با Tahoma و Times new roman و ... کار کنه ... البته فونت های استاندارد فارسی رو باید دانلود کنید ... اولشون با B شروع میشه .

ممنون از توجهت
با Tahoma گذاشتم ولی تغییر نکرد در ضمن باید این فونت بره داخل فلش یا از ویندوز میخونه یا اینکه تنظیم خاصی داره

ممنون میشم راه حلی برای مورد دوم هم بگی

pb559blue

Active Member
برای مورد دوم باید بگم نه چنین امکانی وجود ندارد.
بابا من دارم خودمو تیکه تیکه میکنم تا شما بیاید این جور چیزا رو بگید دیگه.
حتما در نسخه بعدی چنین امکانی رو میزارم.

Parham.G

New Member
در کل همونطور که قبل در پرشین تولز هم عرض کرده بودم عالیه.
نکاتی که به ذهن من رسید علاوه بر نکاتی که دیگر دوستان فرمودند:
۱- علامات پشتیبانی نمیشن مثل کاما و علامت سوال و ...
۲- من نمیتونم حرف ی فارسی رو تایپ کنم و خودش به ي عربی تبدیل میکنه. یعنی با دو تا نقطه زیرش.
۳- کاراکتر ZWNJ (یا همون فاصله مجازی) رو نمیشه استفاده کرد. مثلا برای کلمه «می‌روم» که بین می و روم یک فاصله مجازی وجود داره. هم اکنون این کاراکتر تبدیل به ا میشه.
ضمن تشکر مجدد باز هم اگر موردی بود همینجا گزارش میکنم.

amir_s

Active Member
ممنون شایان جان .
مشکلات انشاالله بعدا پیدا میشه ! :D
البته اگر اینهایی که گفته شد لحاظ بشه دیگه مشکل خاصی نمی مونه ! مگر bug های معمولی ... که اونهم با وجود شما بعیده .
تشکر می کنم .

amir_s

Active Member
ممنون شایان جان .
مشکلات انشاالله بعدا پیدا میشه ! :D
البته اگر اینهایی که گفته شد لحاظ بشه دیگه مشکل خاصی نمی مونه ! مگر bug های معمولی ... که اونهم با وجود شما بعیده .
تشکر می کنم .

aminflash

Member
اون بار که گرفتم این مشکلات رو داشت نمیدونم رفع شده یا نه:
1- کرسر اونجائی که داری تایپ می کنی نیست (همیشه اول متنه)
2- اگه بخوای کرسر رو یه جای متن وسطش بذاری و بنویسی نمیشه!
3- با عبارتی مثل عبارت روبرو مشکل داره: " سوال اول: معدن"

راستی چند خطه اش کردی؟

amir_s

Active Member
برای مورد اول و دوم فعلا کاری نمیشه کرد ... چون تکست باکس Ltr هستش ! البته میشه ها .... ولی واقعا سخته ... در حد اینکه امکان پذیر نیست !

سلام
من تمام صفحات اين تاپيك را خوندم .
فكر مي كنم تمام اين كارا را مي شه با نصب(صفحه كليد عربي با زبان فارسي)انجام داد اونم مشكلwordwrap داره
اگر كسي تونست اين مشكل حل كنه لطفا به همه بگه
اگر در مورد اين نصب توضيح بيشتري مي خوايد به فارسي نويسي در corel مراجعه كنيد

webdg

Member
سلام
کار انجام شده خیلی عالیه
من اون امتحان کردم اما به جای ی حرف م و بجای ا حرف یی رو وارد میکنه
اگه می شد سورس این کار رو هم دید خیلی خوب می شد.

amozesh

Member
با سلام
من یک پیشنهاد دارم
به تابع فارسی که نوشتین که با بعضی کلمات هم مشکل داره از کلاس PersianTrueTypeTypist.as که فکر کنم یک سال پیش آقا پدرام نوشتن و خوب مشکل هم نداره فقط یکی دو مورده استفاده کنید فقط اون هم چند خط نمی شه و بعضی کاراکتر ها مثلا !@#$%^ رو قبول نمی کنه
فکر کنم اگه اونو بتونیم تغییر بدیم مشکل حل میشه
موفق باشید

با تشکر از این تلاش ما
اما یک نکته را باید متذکر شوم شما اگر از شتاب فارسی نگار استفاده کنید و کلید f12 را در برنامه فلاش بزنید خیلی سرع تر و بهتر و بدون اشکال این کار را برای شما می کند و همچنین شما اگر در مورد کد های یونیکد اطلاعاتی بخوهید برای این علائم می توانید در لیست یونیکد این برنامه پیدا کنید با تشکر
خیلی عالی بود

سلام، extention ای که قرار دادید برای مایکرومدیا فلش 8 به بالاتر است اما متاسفانه ورژن حاضر برنامه ی من 7 است، ایا مکمل فارسی سازی برای این ورژن وجود داره اگه داره میشه لینکشو بدهید یا حداقل توضیح بدهید چطور می تونم گیرش بیارم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا