دیکشنری (فرهنگ لغت) تاتی

vanadar

New Member
من توی سایتم می خوام یه فرهنگ لغت داشته باشم (البته تاتی) که کاربر بتونه جستجو هم بکنه.

میخوام جستجویی که براش میزارم این شرایط رو داشته باشه:

1- اگه توی ستون «کلمه» یا «معنی» جستجو میکنیم همه سطرهایی که کلمه مورد نظر توش هست رو بیاره:
2- توی صفحه جستجو به صورت پیش فرض 20 سطر فرهنگ لغت با انتخاب خودم باشه.

در ضمن از mysql و php استفاده میکنم.
جدولم هم چهار ستون داره: id - کلمه - تلفظ - معنی

vanadar

New Member
ممنون از جوابت
1- خیلی پیشرفته گفتی.
2- می خوام توی همون صفحه که فرم جستجو هست، پائینش هم ده تا کلمه با تلفظ و معنی اش (هر کدوم توی یه سطر) باشه، البته من خودم این امکان رو داشته باشم که بگم کدوم لغت از دیتا بیس انتخاب بشه.
بازم ممنون

I.NoBody

Active Member
1- ببین برای جستجوی fulltext باید اول فیلدهایی که قراره توشون جستجو انجام بشه، توی دیتابیس به عنوان کلید fulltext تعیین بشن بعدش یه کوئری شبیه این می تونه کمکت کنه
نمونه کد :
کد:
SELECT * FROM dic   WHERE MATCH (word,mean) AGAINST ('hello')

2- برای این کار بهتره یه فیلد دیگه به جدولت اضافه کنی( مثلاً firstpage) به 20 تا کلمه ای که می خوای نمایششون بدی، از 1 تا 20 توی این فیلد شماره بدی.
دیگه خودت می تونی فقط اونا رو سرچ کنی.
البته برای اینکه انتخاب کنی چه کلماتی باشن، می تونی از روش های مختلف که خودت ترجیح می دی استفاده کنی

vanadar

New Member
سپاس

1- ببین برای جستجوی fulltext باید اول فیلدهایی که قراره توشون جستجو انجام بشه، توی دیتابیس به عنوان کلید fulltext تعیین بشن بعدش یه کوئری شبیه این می تونه کمکت کنه
نمونه کد :
کد:
SELECT * FROM dic   WHERE MATCH (word,mean) AGAINST ('hello')

2- برای این کار بهتره یه فیلد دیگه به جدولت اضافه کنی( مثلاً firstpage) به 20 تا کلمه ای که می خوای نمایششون بدی، از 1 تا 20 توی این فیلد شماره بدی.
دیگه خودت می تونی فقط اونا رو سرچ کنی.
البته برای اینکه انتخاب کنی چه کلماتی باشن، می تونی از روش های مختلف که خودت ترجیح می دی استفاده کنی

1- چون متوجه نشدم باید برم ببینم AGAINST ('hello') چیکار میکنه.
2- انجام دادم، درست شد.
سپاس فراوان

SME

Banned
میدونم درخواستم بی ربطه، ولی از دوستان کسی میتونه یک فایل تکست به من بده که کلمات و لغات انگلیسی توش باشه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا