دیر بالا آمدن ویندوز !

shahkam

Member
سلام دوستان حدود 4 ماهی میشه که ویندوز من خیلی دیر بالا میاد یعنی لودینگش که تموم میشه وارد یه صفحه سورمه ای میشه ( قبل از welcomescreen ) و حدود 5 یا 10 دقیقه اونجا استوپ میکنه . مشکل از کجاست ؟

1297122163.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان حدود 4 ماهی میشه که ویندوز من خیلی دیر بالا میاد یعنی لودینگش که تموم میشه وارد یه صفحه سورمه ای میشه ( قبل از welcomescreen ) و حدود 5 یا 10 دقیقه اونجا استوپ میکنه . مشکل از کجاست ؟

1297122163.jpg

اول باید مشخص بشه که مشکل مربوط به ویندوز و درایور ها و نرم افزار های نصب شده است و یا یک قطعه
سخت افزاری مشکل داره. ویندوز رو در حالت Safe Mode بوت کنید. اگه اون مکث طولانی رخ نداد به احتمال
خیلی زیاد مشکل نرم افزاری است وگرنه یک قطعه سخت افزاری که معمولا هارد دیسک و به ندرت کارت شبکه
است سیستم رو معطل می کنه و باید ترمیم یا تعویض بشه.

اگر مشکل نرم افزاری بود یک پروفایل کاربری جدید رو امتحان کنید. در منوی Start گزینه Control Panel رو انتخاب کرده
و باز کنید. در بخش گزینه های User Accounts and Family Safety گزینه Add or remove user accounts رو انتخاب
کنید. روی عنوان Create a new account کلیک کرده و یک اسم برای کاربر جدید وارد کرده و Administrator را
انتخاب کرده و روی دکمه Create Account کلیک کنید.

حالا می بایستی در ویندوز Log off کرده و با کاربر جدیدی که ساخته اید وارد شوید. بررسی کنید که با این کاربر جدید
مکث بر طرف میشه یا نه، اگر برطرف شد خود ویندوز مشکلی نداره و یا برنامه هایی که روی ویندوز نصب کرده اید
مشکل دارند و یا پروفایل کاربر قبلی تون در ویندوز خراب شده. به پروفایل جدید نقل مکان کنید.

اما اگر مکث حتی با کاربر جدید هم پا بر جا بود، ویندوز و یا درایور های نصب شده در آن مشکل دارند، ترکیب کلیدی
کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. فرمان زیر را در آن نوشته و OK کنید :
کد:
SFC /SCANNOW
اگر مشکل را برطرف نکرد راه حل دیگری نمی شناسم، توصیه می کنم ویندوز رو مجددا نصب کنید.

shahkam

Member
دوست عزیر ممنون از راحنماییت ولی قبل از صفحه welcome اینطوری میشه. تو Safe mode درسته ولی در حالت عادی اینطوریه ، بار ها و بارها ویندوز عوض کردم ولی نشد که نشد

Mohammad

Member
سی دی ویندوزتون رو عوض کنید ، اگه با تعویض ویندوز درست نشده در حالی که با safe mode درست میشه پس سی دی ویندوز مشکل داره

( طبق گفته های the_king عزیز )

جدیدترین ارسال ها

بالا