دیده نشدن متریال ها و تکسچر ها در ویوپورت و روشن تر شدن تصویر پس از ذخیره

ali7848

Member
سلام
تو بعضی از صحنه ها بعد از اینکه تکسچر ها رو به سیستم معرفی کردم متریال های صحنه رو نمیتونم ببینم و فقط تو رندر مشخص میشه مثل صحنه آرچر اکستریور وول 20 صحنه 9 ، البته با قطره چکون متریال رو انتخاب کردم و خواستم تک تک show shade material کنم که بازم نمیدونم چرا نشد و اینکه این کار هم خیلی وقت گیر هست واسه تک تک متریال ها...
راه حلی هست برای رفع این مشکل ؟

یه مشکل دیگه هم داشتم تو همین صحنه ، اینکه داشتم صحنه رو بررسی میکردم و روش تمرین انجام میدادم متوجه شدم بعد از رندر گیری هنگام سیو گرفتن صحنه خیلی روشن میشه و همونی که رندر گرفتم نیست . گاما رو هم بررسی کردم 2.2 بود هم در سیتینگ هم در کالر مپینگ .
این ممکنه مربوط به مواردی که تو تنظیمات render element انتخاب شده باشه ؟

samira.kh69

New Member
سلام
تو بعضی از صحنه ها بعد از اینکه تکسچر ها رو به سیستم معرفی کردم متریال های صحنه رو نمیتونم ببینم و فقط تو رندر مشخص میشه مثل صحنه آرچر اکستریور وول 20 صحنه 9 ، البته با قطره چکون متریال رو انتخاب کردم و خواستم تک تک show shade material کنم که بازم نمیدونم چرا نشد و اینکه این کار هم خیلی وقت گیر هست واسه تک تک متریال ها...
راه حلی هست برای رفع این مشکل ؟

یه مشکل دیگه هم داشتم تو همین صحنه ، اینکه داشتم صحنه رو بررسی میکردم و روش تمرین انجام میدادم متوجه شدم بعد از رندر گیری هنگام سیو گرفتن صحنه خیلی روشن میشه و همونی که رندر گرفتم نیست . گاما رو هم بررسی کردم 2.2 بود هم در سیتینگ هم در کالر مپینگ .
این ممکنه مربوط به مواردی که تو تنظیمات render element انتخاب شده باشه ؟

1. در تب view قسمت show materials in viewport as... گزینه realistic material withmap رو انتخاب کنید احتمالا مشکلتون حل میشه
2. در هنگام سیو گزینه override رو فعال کرده و مقدارشو 1 قرار بدید.

ali7848

Member
1. در تب view قسمت show materials in viewport as... گزینه realistic material withmap رو انتخاب کنید احتمالا مشکلتون حل میشه
2. در هنگام سیو گزینه override رو فعال کرده و مقدارشو 1 قرار بدید.

ممنون از پاسخگویی مشکل دوم حل شد اما مشکل نشون ندادن متریال ها در ویوپورت همچنان باقیست ...

mahmoudz

Active Member
سلام. از مادیفایر uvw mapping استفاده کنید...ببینید مپ ها را بهتون در ویوپرت نشان میده؟

samira.kh69

New Member
از map scaler هم میتونید استفاده کنید.
این مشکل ممکنه به دلیل هم مقیاس نبودن متریال و جسم شما باشه. پس این مودیفایر و یا همون uvw map میتونه کمکتون کنه مشکل حل بشه.
در مورد map scaler قابلیت اینو دارید که مقیاسو به میزان مورد نظر در بیارید. اما با اون یکی زیاد کار نکردم.

جدیدترین ارسال ها

بالا