دکوراسیون اتاق کودک و بازسازی آن

در این مقاله نکاتی ساده اما مهم را برای بازسازی اتاق کودک ارائه خواهیم کرد. به کمک این تکنیک‌های ساده می‌توانید علاوه بر ایجاد فضایی تازه و دکوراسیونی جدید برای اتاق کودک خود، محیطی امن و سالم برای فرزند خود ایجاد نمایید. در زیر راه حل هایی برای بازسازی اتاق کودک با محصولات طبیعی و ایمن ارایه کرده ایم:

۱) استفاده از چوب طبیعی در اتاق خواب کودک:
چوب یکی از محصولاتی است که در وسایل و اتاق کودک می توان از آن استفاده کرد. اما باید توجه داشت که کودک بسیاری از وسایل را در دهانش می گذارد بنابراین ترمیم روکش آنها در فرآیند طراحی یا بازسازی اتاق کودک ضروری است.

برای این کار می توان از روغن های خوراکی مخصوص چوب که در کارگاه‌های چوب بری به کار گرفته می‌شود، استفاده کرد.

سعی کنید برای رنگ آمیزی مبلمان اتاق کودک از محصولاتی استفاده کنید که از روغن دانه کتان تهیه شده و غیر سمی هستند و کودک را دچار مشکل نمی‌کند.

بسیاری از تولید کنندگان محصولات سازگار با طبیعت، از روغن درخت تانگ و یا موم عسل برای محصولات چوبی استفاده می‌کنند. این مواد نیز برای روکش چوب و محافظت از آن بسیار مناسب بوده و خطری برای سلامت کودکتان نخواهد داشت.

۲) کف سازی اتاق خواب کودک
اگر قصد دارید از موکت و یا فرش برای کف استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید:

از نصاب موکت بپرسید به چه روشی موکت را نصب می‌کند. مواد چسبنده می تواند سمی باشد و به کسانی که آلرژی دارند آسیب برساند. بسیاری از نصاب‌ها از میخ‎‌های مخصوص به جای چسب برای اتصال موکت اتاق خواب استفاده می‌کنند.

سعی کنید موکت یا فرشی را برای اتاق کودک انتخاب کنید که از الیاف طبیعی تهیه شده است. فرش‌های پشمی و یا پنبه‌ای که با جوت یا کنف پشت دوزی شده‌اند جایگزین مناسبی برای موکت‌های تهیه شده از الیاف مصنوعی هستند.


۳) نقاشی و رنگ اتاق کودک
برای رنگ آمیزی اتاق کودک از رنگ‌های VOC که ترکیبات آلی فرار دارند استفاده نکنید. بخار ناشی از رنگ‌های VOC در هوا منتشر می‌شوند و شرایط نا سالمی ایجاد می‌کنند. سعی کنید از رنگ‌های سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا