دو رنگ و چهار رنگ بودن

scooter2005

Member
دوستان یه پاکت زدم و بالاش رو یه رنگ سفید به gradiant یه رنگ نارنجی انداختم . چاپخونه میگه اینو بزنم قهوه ای و قاطی پاتی در میاد و باید به جای چهار رنگ به صورت دو رنگ طراحی کنی .فایل رو آپلود کردم ممنون اگر یکی از دوستان تصحیحش کنه و توضیح هم بده . هر دوتا با هم :rose:

پیوست ها

• envelop.zip
    877.3 کیلوبایت · بازدیدها: 46

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزيز
به اعتقاد بنده نظر چاپخونه رو قبول كنيد بهتره. من فايل شما رو ديدم كه البته طرح پيچيده‌اي نيست. منتهي با تنظيمات خودتون فايل بايد با سه زينك چاپ بشه كه عبارتند از مشكي ( براي متن ها ) و ماژنتا و زرد براي قسمت‌هاي نارنجي. بنابراين از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه هست كه شما فايل رو دو رنگ ببندي تا نهايتا كار شما با دو زينك چاپ بشه. در اين حالت زينك دوم براي چاپ قسمت‌هاي نارنجي به كار خواهد رفت منتها چاپخونه رنگ رو بصورت اسپات ( موضعي ) براي شما خواهد ساخت. از طرفي شما در طرحتون با گام ها يا پله‌هايي از رنگ نارنجي طرف خواهيد بود. البته توجه داشته باشيد كه اگر پاكت قراره روي كاغذ تحرير چاپ بشه رنگ كمي كدر تر خواهد بود. بنابراين لازمه كه در همه مراحل رنگ سازي و چاپ اون در چاپخونه باشيد تا چاپچي رنگ رو با نظر شما چاپ كنه. اگر هم مي خواييد مي تونيد يه رنگ نارنجي چاپ شده رو به عنوان نمونه به چاپخونه نشون بدين ولي من توصيه ام اينه كه حتما موقع چاپ پاي كار باشيد.

موفق باشيد
امين زردوزي
[email protected]

scooter2005

Member
دوست عزيز
به اعتقاد بنده نظر چاپخونه رو قبول كنيد بهتره. من فايل شما رو ديدم كه البته طرح پيچيده‌اي نيست. منتهي با تنظيمات خودتون فايل بايد با سه زينك چاپ بشه كه عبارتند از مشكي ( براي متن ها ) و ماژنتا و زرد براي قسمت‌هاي نارنجي. بنابراين از لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه هست كه شما فايل رو دو رنگ ببندي تا نهايتا كار شما با دو زينك چاپ بشه. در اين حالت زينك دوم براي چاپ قسمت‌هاي نارنجي به كار خواهد رفت منتها چاپخونه رنگ رو بصورت اسپات ( موضعي ) براي شما خواهد ساخت. از طرفي شما در طرحتون با گام ها يا پله‌هايي از رنگ نارنجي طرف خواهيد بود. البته توجه داشته باشيد كه اگر پاكت قراره روي كاغذ تحرير چاپ بشه رنگ كمي كدر تر خواهد بود. بنابراين لازمه كه در همه مراحل رنگ سازي و چاپ اون در چاپخونه باشيد تا چاپچي رنگ رو با نظر شما چاپ كنه. اگر هم مي خواييد مي تونيد يه رنگ نارنجي چاپ شده رو به عنوان نمونه به چاپخونه نشون بدين ولي من توصيه ام اينه كه حتما موقع چاپ پاي كار باشيد.

موفق باشيد
امين زردوزي
[email protected]

ممنون از پاسخ جامع و کاملتون . الان تنها مشکل این هست که نمی دونم چطوری فایل رو در دو رنگ ببندم یعنی در واقع تسلط کاملی روی فتوشاپ و رنگ بندیش ندارم که بدونم چطوری این فایل رو تصحیح کنم و تحویل چاپخونه بدم ضمن اینکه چاپخونه هم وقت و فرصت دستکاریش رو نداره و به نحوی میگه هرچی تحویل بدی من هم همون رو می زنم حالا خراب در بیاد تقصیر خودته . رو این حساب اگر زحمت بکشی :rose: و این فایل بنده رو تصحیح کنی بی نهایت سپاسگزارم .

mosafer.mani

New Member
سلام دوست عزیز. من بازم موفق نشدم فایلتونو بگیرم.
من کارم نظارت چاپه. می تونم کمکتون کنم. اگه خواستین واسم ایمیل بزنین تا بیشتر بتونم کمک کنم.
می تونین فیلتونو واسم ایمیل کنین.
[email protected]

آخرین ویرایش:

scooter2005

Member
سلام دوست عزیز. من بازم موفق نشدم فایلتونو بگیرم.
من کارم نظارت چاپه. می تونم کمکتون کنم. اگه خواستین واسم ایمیل بزنین تا بیشتر بتونم کمک کنم.
می تونین فیلتونو واسم ایمیل کنین.
[email protected]

فایل براتون ایمیل شد . در ضمن تهران هستید شما ؟ چاپخونه خوب هم سراغ دارید ؟
برای مثال من یه کارت ویزیت رو تو 5 تا چاپخونه زدم یکی از یکی بدتر در نهایت کار با رنگهای مختلف و حتی سایز ها و برش های مختلف در اومد ! اگر چاپخونه خوش قول ( دقیقا در وقت تعیین شده تحویل بده ) و با معرفت و با کیفیت و نسبتا ارزون سراغ دارید معرفی کنید

HASTAR

Member
ج

دوست عزيز

موفق باشيد
امين زردوزي
[email protected]

سلام به توضیحات این دوستمون عمل کن + اینکه کار که 2 رنگ یا 3 یا 1 رنگی میشه رنگها رو باید به صورت نمونه کار خودتون که ادیت کردم با اجازتون انجام بدید یعنی ساده اینکه برای هر رنگ فقط از همون رنگ یعنی آبی اگه میخواهید فقط آب چاپخونه خودش رنگ رو جایگزین میکه
یک سوال از همین دوست که نقل قولشونو گزاشتم اینه منظورتون از موضعی چیه
:rose:

پیوست ها

• envelop copy.rar
    132.8 کیلوبایت · بازدیدها: 28

mosafer.mani

New Member
سلام
دوست عزیز همین اول بگم که به نظر من بهتره که این طرح رو در یک برنامه برداری اجرا کنین. چون نتیجه کار خیلی بهتره. برنامه فتوشاپ بیشتر برای کار بر روی عکس و تصاویر استفاده می شه.
اولین مشکل کار شما سایز پاکتی هست که طراحی کردین. (البته امکان داره شما یک پاکت خاصی رو طراحی کرده باشین) سایز استاندارد پاکت اداری (در اصطلاح چاپی پاکت ملخی) 22*11 می باشد.
hastar عزیز هم به خوبی فایل ارسالی شمارو اصلاح کردن و یک کار دو رنگ ایجاد کردن. ایشان بر اساس فایل شما این کار رو انجام دادن و به بهترین نحو. ولی به نظر من این فایل یک سری مشکلات داره. اول اینکه آیا هدف شما از رنگ نوشته ها همین مقدار می باشد؟ معمولا در این نوع کارها نوشته ها مشکی 100 در نظر گرفته می شود. که در فایل اصلاحی دوستمان 80 شده. لوگو رو نمی دونم که چه درصدی باید داشته باشد. در مورد کادر سمت چپ پائین باید بگم که اصلا در کار دو رنگ ، رنگ مورد نظر در فایل ارسالی شما در نخواهد آمد. چون پایه رنگ نارنجی شما با درصدی که شما در این کادر دادین فرق می کنه. ولی با درصدی که دوستمون داده خیلی نزدیک به اون در خواهد آمد. به نظر من شما باید رنگ این کادر رو کمتر از اون 30 درصد بگیرین. چون این کادر در زمان چاپ خیلی پر رنگ تر از اون چیزی که مد نظر شماست در خواهد آمد. البته من نمی دونم هدف شما از این کارد چی بوده. مخصوصا اگه شما بخواین بعدا در این کادر چیزی یادداشت کنین این درصد خیلی بالا خواهد بود.
لطفا به مایلتون مراجعه کنین و با من تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری از شما بگیرم و بتونم برای اصلاح فایل کمک بیشتری به شما بکنم.

mosafer.mani

New Member
فایل براتون ایمیل شد . در ضمن تهران هستید شما ؟ چاپخونه خوب هم سراغ دارید ؟
برای مثال من یه کارت ویزیت رو تو 5 تا چاپخونه زدم یکی از یکی بدتر در نهایت کار با رنگهای مختلف و حتی سایز ها و برش های مختلف در اومد ! اگر چاپخونه خوش قول ( دقیقا در وقت تعیین شده تحویل بده ) و با معرفت و با کیفیت و نسبتا ارزون سراغ دارید معرفی کنید
بله من تهران هستم. با اکثر چاپخونه ها هم کار می کنم. چاپخونه خوب هم سراغ دارم.
معمولا دیگه چاپخونه ها خودشون مستقیما زینک کارت ویزیت نمی بندند. این کار رو دوستانی انجام می دن که رابط بین چاپخونه و مشتری هستن. شما باید گروهی رو پیدا کنین که کادر حرفه ای داشته باشه و با چاپخونه های خوب کار کنه و خدمات بهتری بده. شرکت های زیادی هستن که در زمینه کارت ویزیت و خدمات چاپی به خوبی کار می کنند.

mosafer.mani

New Member
دوست عزيز

موفق باشيد
امين زردوزي
[email protected]
سلام lpi عزیز.
من واقعا از شما عذر خواهی می کنم. ولی فکر می کنم اصطلاح موضعی معنی درستی برای اسپات نباشه.
اسپات به رنگ های ساختگی گفته می شه یا اینکه ساختن یک رنگ پنجم رو اسپات می گن.
خودتون بهتر می دونین کار موضعی در چاپ چیزه دیگه هست. بازم اگه اشتباه می کنم توضیح بیشتری بدین.

جدیدترین ارسال ها

بالا