دومین مسابقه انیمیشن : پریدن

animations

Active Member
سلام دوستان

دومین مسابقه انیمیشن فروم شروع شد... با توجه به تجربه ای که توی مسابقه قبلی بدست آوردیم، سعی کردیم این مسابقه بهتر برگزار بشه. امیدوارم ازش استقبال کنید... :wink:

موضوع مسابقه:
ساخت پریدن کاراکتر از روی چیزی...

جوایز مسابقه *:

- کاپ مخصوص مسابقات انیمیشن.
- بن خرید از فروشگاه اینترنتی مجیدآنلاین به ارزش 25000 تومان.
- دسترسی به بخش کاربران ویژه به مدت یک سال.

زمان مسابقه:
از جمعه 12 شهریور تا شنبه 20 شهریور

قوانین مسابقه:

- پرش کاراکتر رو می تونید هر طوری که خواستید بسازید. ولی این نکته رو در نظر بگیرید که کاراکتر باید اولش ایستاده باشه، و بعد از روی چاله یا جسم مقابل خودش بپره.

- دوربین باید نمای نیمرخ کاراکتر رو نشون بده.

- لطفا فایل نهاییتون بیشتر از 3 ثانیه باشه.

- شرکت کننده حق تقلب و استقاده از هیچ حرکت آماده و موشن کپچر رو نداره.

- محدودیتی برای کاراکتر وجود نداره (حتی از اسکلت ها و بایپدهای آماده نرم افزار هم می شه استفاده کرد).

- محدودیتی در استفاده از نرم افزار وجود نداره.

- شرکت کنندگان باید قبل از پایان مسابقه کار خودشون رو توی همین تاپیک بذارند.

- شرکت کنندگان دیگه حق اظهار نظر و پیشنهاد در مورد کار همدیگه رو دارند. ولی نباید طوری صحبت کنند که باعث دلسردی همدیگه بشن.

- قبل از اتمام مهلت مسابقه، شرکت کننده این حق رو داره که کار خودش رو ادیت کنه.

- هر شرکت کننده این حق رو داره که چند تا کار رو ارائه بده. ولی تا قبل از پایان مسابقه، حداکثر می تونه 3 تا از کارهاش رو برای شرکت در مسابقه انتخاب و معرفی کنه.

- خروجی نهایی باید بصورت یک فایل ویدئویی باشه. می تونید با فرمت avi ، mov ، flv و یا هر فرمت معقول دیگه ای خروجی بگیرید. سایزش رو کوچک کنید تا فایل نهاییتون زیاد حجم نداشته باشه و دایال آپی ها هم بتونند ببینند.

- اگر شک و شبه ای در مورد کار به وجود اومد، مدیران انجمن می تونند از شرکت کننده درخواست یه اسکرین شات از صفحه نمایش را کنند. در صورتی که به چنین موضوعی برخورد کردین، لطفا با مدیران همکاری کنید و از صفحه مانیتورتون چند تا عکس بگیرید (از چند نما، در حالی که کاراکتر و کلیدهاش در نرم افزاری که باهاش انیمیت کردین، به خوبی معلوم باشه) و برای مدیران بفرستین.

- برنده مسابقه به این صورت مشخص می شه که 50 درصد رای با شرکت کنندگان و اعضای فروم ئه، و 50 درصد دیگه ش رو داوران مشخص می کنند. به این صورت که بعد از اتمام مهلت مسابقه، تاپیک جدیدی برای معرفی کارها باز می شه و طبق شرایط همون تاپیک، بچه ها به رای گیری می پردازند... سپس داوران کارها رو ارزیابی می کنند و با در نظر گرفتن رای شرکت کنندگان دیگه نتیجه نهایی رو اعلام می کنند.

- * جایزه این مسابقات بعد از سه دوره برنده شدن به شرکت کننده تعلق می گیره. به این صورت که هر وقت یه شرکت کننده توی سه تا از مسابقات برنده شد، برنده نهایی محسوب می شه و جایزه می گیره...

- در صورتی که مدیران توی مسابقه شرکت کنند، فقط بصورت تشریفاتیه و حق دریافت جایزه ای رو ندارند.

اگه سوال یا پیشنهاد دیگه ای داشته باشید، می تونین توی این تاپیک مطرحش کنید:
صحبت درباره مسابقات انیمیت

منتظر کارهای خوبتنون هستم. :wink:

zotiastu

Well-Known Member
سلام من مسابقه رو شروع میکنم یه سوال همین جا باید بزارم دیگه ؟ اگه هم نباید میزاشتم گذاشتم :green:خیلی شوقم زیاد بود ولی مطمئنم کارام از اخر اول میشه :) بنظر خودم اصلا مثل پرش نیست ایشالا اگه بشه چند تا کار دیگه هم میزارم راستی بهتره با media player اجراش کنین من رو km player اجراش کردم خراب بود.

پیوست ها

• myjump.rar
    325.8 کیلوبایت · بازدیدها: 240

sharin

Member
سلام.
آفرين. بامزه شده بود.
پسر خوب آخه كي اينطوري مي پره ؟؟!
اگه كسي اينطوري بپره مرگش حتميه . در اينجور مواقع اگر قصد خودكشي نباشه حتما بايد با پا بياد روي زمين. مي توني تو همون هوا قلش بدي كه با پا بياد زمين.

فكر كنم منظور از پريدن اينه كه كاراكترات ايستاده و جلو اش يه مانعي هست. از روي مانع مي پره و پاش رو روي زمين مي ذاره.
منتظر كار هاي بعديت هستيم.

اما اين موضوع واقعا سخته ها ...

موفق باشي.
يا علي.

zotiastu

Well-Known Member
سلام چرا کسی استقبال نمی کنه اینطور که معلومه اول و اخر خودمم انیمیت دومم باتوجه به چیزایی که اقا شارین گفتن ادیتش کردم .به نظرتون هنوزم مرگش حتمیه:green:حتما اره

پیوست ها

• fo.rar
    163.6 کیلوبایت · بازدیدها: 176

animations

Active Member
میشه اول بدوه بعد بپرونیمش ؟

باید اولش حتما ایستاده باشه. می تونین براش دورخیز کردن هم بسازید. ولی باید از حالت ایستاده شروع به دویدن کنه که فکر می کنم سخت تر بشه. :wink:

سلام من مسابقه رو شروع میکنم یه سوال همین جا باید بزارم دیگه ؟ اگه هم نباید میزاشتم گذاشتم :green:خیلی شوقم زیاد بود ولی مطمئنم کارام از اخر اول میشه :) بنظر خودم اصلا مثل پرش نیست ایشالا اگه بشه چند تا کار دیگه هم میزارم راستی بهتره با media player اجراش کنین من رو km player اجراش کردم خراب بود.

سلام دوست عزیز

خوشحالم که اولین کار رو گذاشتین، ولی همونطور که sharin جان توضیح دادن، کاراکتر باید از روی یه چیزی بپره، نه اینکه پرت بشه پایین.

اگه توی پست اول بد توضیح دادم، بگین که اصلاحش کنم. منتظر کارهای دیگه تون هستم. ایشالا بعدا موضوع پرت شدن رو هم می ذاریم. می تونین بذارین برای اون موقع. :wink:

animations

Active Member
سلام چرا کسی استقبال نمی کنه اینطور که معلومه اول و اخر خودمم انیمیت دومم باتوجه به چیزایی که اقا شارین گفتن ادیتش کردم .به نظرتون هنوزم مرگش حتمیه:green:حتما اره

این یکی با موضوع جور در می یاد. فقط یه مقدار ادیت لازم داره. :wink:

اول اینکه خیلی کنده. اگه کلیدها رو به هم نزدیک کنین از حالت اسلوموشن در می یاد.

بعد، یه مشکلی که داره و خیلی به چشم می یاد آخرشه که در جا توی هوا معلق شده و دور خودش می چرخه... اگه می خواین حتما با دست فرود بیاد، بعد از اینکه دستهاش رو گذاشت زمین، قاعدتا شتاب حرکتش باید بازم اونو به سمت جلو ببره. (شبیه حرکت این توپ)

اگه خواستین تا اینجا رو تست کنین ببینید چطوری می شه... نگران استقبال هم نباشید. تازه روز اول مسابقه گذشته! :wink:

sharin

Member
نه اين سري نمي ميره ، اما دست و پاش حتما مي شكنه !! بابا ، اين پيرمرد سني ازش گذشته ! زياد بهش فشار نيار.:green:

خوب من يه پيشنهاد دارم براي بهتر شدن كارت . اول سعي كن يه حركت ساده رو بسازي ، يه پرش كوتاه و عادي. الان اين كاري رو كه مي خواي بكني يه مقداري سنگينه ، چون دقت و تمركر و تجسم ... خاصي رو مي طلبه. تازه فكر كنم بستگي به نوع rig كردنت هم داشته باشه !! ممكنه rig اش زياد مناسب براي اين حركت نباشه.
ببين مي خواي انيميتت چند ثانيه طول بكشه و چطور مي خواي زمان رو تقسيم كني. براي هر قسمتي از انيميت تعداد خاصي از frame ها رو در نظر بگير و روي همون ها كار كن.
اول حركات اصليت رو بزن و بعد كم كم برو تو جزئيات. مثلا يه پرش با سه حركت اصلي.
اگر روي كاغذ به ترتيب اين حركات رو بكشي ، به تجسمت در موقع انيميت كمك مي كنه.
وقتي از عهده ي اين كار بر اومدي ، سعي كن طبيعي ترش كني و اشكالاتت رو خودت ببيني و بفهمي چي باعث اش شده.
حالا برو سراغ انيميت جديد و كمي پيچيده تر و سعي كن با تجربه اي كه به دست آوردي ، نتيجه ي بهتري بگيري. دقت كن كه نتيجه ي بهتري بگيري ! نه اينكه از همون روش قبليت استفاده كني.

البته خودم مبتدي تر از اونم كه بخوام اين حرفا رو بزنم. اما خودمم سعي مي كنم از همين روش ها پيش برم و هر از چند گاهي ، چند تا قانون با توجه به مطالب دوستان بهش اضافه كنم و كاربردشون رو حس كنم.

اميدوارم بدردت خورده باشه.

موفق باشي.
يا علي.

sharin

Member
سلام به همگي. اميدوارم حاتون خوب باشه.

خوب اينم كار اول من. البته بسته به شرايط ممكن دومي نداشته باشه. مثل سري قبلي كه ديگه نرسيدم كارم رو كامل كنم !:)
خوشحال مي شم ايراد هاي كارم رو بدونم . تا اونجاييش رو كه بتونم رفع مي كنم. البته خواستم يكمي با graph editor منحني ها رو دستكاري كنم ، براي تنظيم شتاب ، اما زياد موفق نبودم .

چون سايت خيلي قعطي داره ، منم فايل رو يه جا ديگه آپ كردم كه مشكلي پيش نياد.

Jump 1.mov.rar - 732 KB

animations جان يه سئوال داشتم. مي شه به كاراكتر cloth ( لباس بلند ) و وسائل اضافه ، اضاف كرد ؟؟

-------------------------------- ويرايش -----------------
تو سايت هم UP اش كردم
----------------------------------------------------------

همگي موفق باشيد.
يا علي.

پیوست ها

• Jump 1.mov.rar
    731.9 کیلوبایت · بازدیدها: 237
آخرین ویرایش:
سلام به همه دوستان خدا رو شكر زنده مونديم و توي دور دوم مسابقه هم شركت كرديم :) ، انشاءالله توي اين دور ديگه سعي ميكنم اول بشم :oops: ، البته اين كار اول براي شلوغ كردن تاپيك زدم تا يكم دوستان ديگه هم شركت كنن ، ولي كار اصلي هنوز توي طراحي ...

البته يه مژده به آقا مهدي و دوستان ديگه ( سعي ميكنم از اسكلت بروسلي استفاده نكنم ولي اگر نشد :wink: ، مجبور ميشم بيارمش ... ) :green:

پیوست ها

• Run & Jump (AKP).jpg
    Run & Jump (AKP).jpg
    216.2 کیلوبایت · بازدیدها: 30
  • Run & jump From Water (AKP).rar
    352.6 کیلوبایت · بازدیدها: 154

animations

Active Member
سلام به همگي. اميدوارم حاتون خوب باشه.

خوب اينم كار اول من. البته بسته به شرايط ممكن دومي نداشته باشه. مثل سري قبلي كه ديگه نرسيدم كارم رو كامل كنم !:)
خوشحال مي شم ايراد هاي كارم رو بدونم . تا اونجاييش رو كه بتونم رفع مي كنم. البته خواستم يكمي با graph editor منحني ها رو دستكاري كنم ، براي تنظيم شتاب ، اما زياد موفق نبودم .

چون سايت خيلي قعطي داره ، منم فايل رو يه جا ديگه آپ كردم كه مشكلي پيش نياد.

Jump 1.mov.rar - 732 KB

animations جان يه سئوال داشتم. مي شه به كاراكتر cloth ( لباس بلند ) و وسائل اضافه ، اضاف كرد ؟؟

همگي موفق باشيد.
يا علي.

ایول... چه باحاله!! مخصوصا اون تردید اولش که مطمئن نیست بپره یا نه. :lol:
فقط آخرش یه کم نرم فرود نمی یاد؟

راجع به سوالت، هر چی خواستی می تونی اضافه کنی. ولی روی داوری تاثیری نداره. چون فقط انیمیت مهمه.

سلام به همه دوستان خدا رو شكر زنده مونديم و توي دور دوم مسابقه هم شركت كرديم :) ، انشاءالله توي اين دور ديگه سعي ميكنم اول بشم :oops: ، البته اين كار اول براي شلوغ كردن تاپيك زدم تا يكم دوستان ديگه هم شركت كنن ، ولي كار اصلي هنوز توي طراحي ...

البته يه مژده به آقا مهدي و دوستان ديگه ( سعي ميكنم از اسكلت بروسلي استفاده نكنم ولي اگر نشد :wink: ، مجبور ميشم بيارمش ... ) :green:

بازم خوشحالم که شرکت کردی akp_german جان. ولی مگه قرار نبود کاراکتر اولش ایستاده باشه و بعد بپره؟ زاویه نیمرخ رو هم بذار پلیز... (نری با بروس لی بیای!!)

سلام دوباره به همه دوستان

اول از همه يه گله داشتم ( البته نميدونم از كي ؟!!؟!) سايت مجيد آنلاين سرعتش خيلي بد شده و واقعآ سخت ميشه وارد سايت شد ، شايد هم اشكال از سرعت نباشه ، ولي به هر حال مشكل داره .

اين هم يه كار ديگه ، كا رو با 3 تا دوربين گرفتم تا دوستان بهتر ببينن و در 2 اندازه ، يكي با حجم 5 مگ و يك با حجم 1 مگ .

البته 5 مگي رواز اينجا بگيريد : http://www.4shared.com/video/Jr48s6eF/Jumping_3Cam__AKP_.html

پیوست ها

• Jumping 3Cam (AKP).rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 154
  • Jump From Glass (AKP).jpg
    Jump From Glass (AKP).jpg
    73.1 کیلوبایت · بازدیدها: 29

a.r.k

Member
سلام بر همگی :)

ممنون که به تازه کار هایی مثل ما جا میدین :rose:

اینم مال من با فرمت flv
منتظر نظراتم !!

اولی نمای دوربین
دومی نمای بقل

پیوست ها

• ARK jump flv.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 150
  • side view.rar
    365.8 کیلوبایت · بازدیدها: 62
آخرین ویرایش:

zotiastu

Well-Known Member
سلام با توجه به اینکه انیمیشنز گفتن که "هر شرکت کننده این حق رو داره که چند تا کار رو ارائه بده. ولی تا قبل از پایان مسابقه، حداکثر می تونه 3 تا از کارهاش رو برای شرکت در مسابقه انتخاب و معرفی کنه" من اون توپه تو پست 14 و پست 17 و پست 6 رو انتخاب میکنم . میشه بازم انیمیت کنم بزارم بعد جایگزین این سه تا کنم ؟

آخرین ویرایش:

animations

Active Member
دوستان، پست هایی که در مورد منتور صحبت کردین رو منتقل کردم به تاپیک صحبت درباره مسابقات انیمیت... دو روز بود که اینترنتم کلا خراب شده بود! ممنونم به خاطر انیمیت های جالبتون.

سلام با توجه به اینکه انیمیشنز گفتن که "هر شرکت کننده این حق رو داره که چند تا کار رو ارائه بده. ولی تا قبل از پایان مسابقه، حداکثر می تونه 3 تا از کارهاش رو برای شرکت در مسابقه انتخاب و معرفی کنه" من اون توپه تو پست 20 و پست 25 و پست 6 رو انتخاب میکنم . میشه بازم انیمیت کنم بزارم بعد جایگزین این سه تا کنم ؟

تا فردا شب که مهلت مسابقه تموم بشه بازم می تونین انیمیت کنین zotiastu جان... فقط لطفا فردا دوباره شماره پست های کارهایی که انتخاب کردین رو بگین. الان که پست ها رو منتقل کردم، شماره های قبلی هم عوض شدن.
مرسی

fery_p30

New Member
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان انیماتور - من هم می خوام در مسابقه زیبای شما شرکت کنم :paint: ...

ممنون - خوشحال میشم نظراتتون رو بفرمایید ..

پیوست ها

• PARESH.rar
    398.9 کیلوبایت · بازدیدها: 107
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا