دوستان من حقیقتا نمیدونم جای این سوال اینجاست یانه.بابت قیمت این کار

khatam.0761

Well-Known Member
اولا مهندسی به تری دی و این جور چیزا نیست...مهندسی اسمش روشه و با هندسه سروکار داره... تا آنجایی که من می دونم به افرادی که تری دی کار می کنن در خارج کشور میگن تری دی آرتیست و به مهندس هم می گن اینجینیر......لذا به هر کسی که تری دی کار می کنه که مهندس نمی گن....
البته به کسایی که بیرون بهشون می گن مهندس!! منظرشون به طرف، مهندس تری دی نیست که....طرف تخصص اولش مهندسیه...
دوما از کی تا حالا هر کی تری دی کار کرده مهندس شده؟ اگه اینطور باشه من باید از فردا به یه آدم بیسوادی هم که تری دیش عالیه بگم مهندس تری دی....نه تری دی آرتیست...
سوما...شما خودت باشی، اگه یه نفر بیاد و بگه برام فلان ساختمان را با کیفیت رئال در بیار و بعد حاظر نباشه بیشتر از 200 300 بهت بده....خوده شما باشی حاظری براش کاره رئال با این قیمت در بیاری؟

با شما موافقم.
البته هستن مهندسینی ک تریدی هم بلدن
مثلا من فوق لیسانس معماری هستم
اما تریدی رو دوست دارم
باعث خوشحال شدنم میشه
اما همیشه شعارم اینه و عمل میکنم
سرم را بشکن ولی قیمت را نشکن
پول خوب بده، آش خوب بخور

آخرین ویرایش:

amin256

Well-Known Member
بله
اما ایشون طراحی نکرده. بلکه کار آمده رو گرفته سه بعدی کرده و رندر.
اگر طراحی داشت بگیره. دو میلیون
وگرنه مکس خالی بدونی کیفیت و طراحی، بیش دویست و پنجاه تومن، نه تنها خیانت بر هنر مکس میباشد. بلکه خیانت به مکس کارهاست.
قرار نیست تریدی کار طراحی این مجموعه عظیم رو به عهده بگیره که اگر بخواد این کار رو انجام بده باید به عقل کارفرما شک کرد.
طراحی این پروژه به عهده مهندس معمار هست که زیر نظر نظام مهندسی در قالب یک شرکت ساختمانی فعالیت میکنه و در قبال هر میخی که به دیوار این پروژه میخوره مسئولیت داره و شما مطمئن باش خیلی بیشتر از دومیلیون واسه طراحی این مجموعه میگیره. نقشه پروژه رو با فرمت فایل اتوکد داده به دوستمون و ایشون با مکس سه بعدیش کرده. این روالی هست که نه تو این پروژه که در هر پروژه ساختمانی دیگه هم انجام میشه. قیمتی که من پیشنهاد دادم صرفا مربوط به همین مدلینگ و رندر هست. هرچند هستند مهندس معمارهایی که خودشون هم تریدی میکنند.
در ضمن خیانت به جامعه مکس ارائه کار باکیفیت در قبال دستمزد پایین هست نه برعکس.
کسی که با همین سطح کار تونسته مدلینگ این مجموعه عظیم رو بگیره ناز شستش
چون تونسته خودش رو ثابت کنه که رندر این مجموعه عظیم رو بهش سپردند.

آخرین ویرایش:

khatam.0761

Well-Known Member
من میگم. حالا ک دو میلیون میخواد بگیره. پس کار با کیفیت بده بیرون. خدایی من به این رندر بیشتر از دویست و پنجاه نمیدم.
فردا روز میگن کار دادیم دو میلیون. کار تحویل گرفتیم اینجوری. بعد آبرو مکس کارها میره و کم کم دید نسبت ب مکس کارها تغییر میکنه.
پس اگر پول خوب گرفتی، وظیفه داری رندر و مدلینگ با کیفیت تحویل بدی

amin256

Well-Known Member
من میگم. حالا ک دو میلیون میخواد بگیره. پس کار با کیفیت بده بیرون. خدایی من به این رندر بیشتر از دویست و پنجاه نمیدم.
فردا روز میگن کار دادیم دو میلیون. کار تحویل گرفتیم اینجوری. بعد آبرو مکس کارها میره و کم کم دید نسبت ب مکس کارها تغییر میکنه.
پس اگر پول خوب گرفتی، وظیفه داری رندر و مدلینگ با کیفیت تحویل بدی
کاملا درسته که باید در قبال پول خوب کار خوب تحویل داد. ولی باور کن بعضی کارفرماها کار فوری میخوان نه کار باکیفیت
چون واسه اینجور پروژه ها هر روز تاخیر کلی ضرر داره. کارفرما تا رندر ایشون رو به شهرداری نده مجوزش آزاد نمیشه.
اتفاقا باید واسه همین رندر کم کیفیت پول خوب گرفت تا جا برای مانور تریدی کارهای حرفه ای بازبشه. کارفرما اگر به ایشون 250 تومن بده شما مطمئن باش واسه پروژه بعدیش حاضر نیست به یک مکس کار حرفه ای بیشتر از 400 تومن بده( تازه اگر کار رو بشناسه) که این ظلم هست در حق حرفه ای ها. این طرح رو اگه یک حرفه ای مدلینگ میکرد میتونست تا 3 میلیون هم درخواست کنه.
بخدا واسه این پروژه ها 2 یا 3 میلیون اصلا پولی نیست.

shahin666

Active Member
با سلام . به نظر من با توجه به کیفیت کار بیشتر از 300 نمی ارزه . من کارام رو بصورت ساعتی قیمت میدم . یه کار 20 ساعت کار میبره و یه کار 100 ساعت و مطمئنآ کیفیت و قیمت کار با هم فرق داره . 3d مثل هنر نقاشی میمونه دو تا نقاش میتونن یه کارو با قیمت های متفاوت ارائه بدن و بستگی به کیفیت کار داره . اگر کار عجله ای باشه خب قیمت و کیفیت کار نیز باید پائین باشه و بعضی مواقع کارفرما کیفیت کار براش مهمه و قیمت رو نسبت به کیفیت کار باید داد . این دوستمون یا آماتور هست و توانائی ارائه کار بهتر رو ندارند یا زمان لازم برای ارائه کار بهتر ندارند ولی قیمت اینکار بیشتر از این نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا