دوربین

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام به همگی .
بچه ها من یه مشکلی توی دایرکتور دارم . اگه میشه منو یکی راهنمایی کنه .
من چطوری میتونم یه دوربین توی این نرم افزار ایجاد کنم که با استفاده از ماوس و کیبورد بتونه در یک فضای سه بعدی که با تری دی استدیو مکس ساختم و توی این نرم افزار ایمپورت کردم ، حرکت کنه .
اینم بگم که من ماشالله صفر کیلومترم تو این نرم افزار . :d
اگه یه نفر منو کمک کنه واقعا ممنون میشم

nima_dir

Active Member
بسم الله الرحمن الرحيم
اينجانب نيما عرض ميكنم كه روي من حساب نكنيد
با تشچر!!!!

gigamax

مرسی از شما نیما جان برای اینکه گفتی و امید واهی ندادی:d
بقیه هم اگه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم . بابا مشکل فوریه

با سلام
امیدوارم بتونم کمکت کنم
1- در ابتدا فایل رو که در مکس ساختی باید به w3d اکسپورت کنی ( البته گفتی که فایلتو ایمپورت کردی پس از این مورد رد میشیم)
2- به tab library برو و گزینه Action و سپس 3D برو و گزینه Dolly Camera را به مدلت درگ کن.
پنجره Parameters for "Dolly Camera نمایان خواهد شد. که گزینه اول مقدار حرکت در هر فریم است که فعلا آن را تغییر
نده ولی در گزینه دوم کلمه Dolly را تایپ کن یعنی (بعدا توضیح میدم)
3- دوباره به tab library برو و گزینه Action و سپس Triggers را انتخاب کن و حالا اگر می خواهی با موس در محیط حرکت
کنی گزینه mouse left را به مدلت درگ کن.
پنجره Parameters for " mouse left نمایان خواهد شد. که شامل 4 گزینه است.
اگر کنی با زبان انگلیسی آشنا باشی خواهی دید که گزینه اول برای تنظیم اجرای این اکشن در برنامه و گزینه دوم برای
اضافه کردن شیفت یا کنترل و یا هر دو برای اجرای اکشن و گزینه سوم برای اضافه کردن کلید های دیگر برای این اکشن
و گزینه چهارم جهت نوع اجرای اکشن که در حالت defalt بر روی camera move in یعنی حرکت به سمت جلو تنظیم شده
شما می توانید بر روی این پنجره که بصورت پیش فرض تنظیم شده ok کنید. حالا وقتی که برنامه را اجرا نمائید و کلید سمت
چپ موس را فشار دهید در محیط 3 بعدی بسمت جلو حرکت خواهید نمود.

4- حالا می توانید همین مراحل را (مرحله 3 )دوباره با گزینه mouse right با تنظیم move camera out اجرا نمائید.
و خواهید دید که با فشار دادن کلید سمت راست موس در محیط 3 بعدی بسمت عقب حرکت خواهید نمود.

5- حال برای گردش به چپ و راست در محیط 3 بعدی باید در tab library و 3D و سپس Action گزینه Pan Camera Horizontal
را به مدل خود درگ نمائید. سپس در پنجره باز شده گزینه اول که سرعت حرکت شما به چپ و راست می باشد عدد دلخواه
(عدد پیش فرض را ابتدا فبول نمائید و اگر مناسب نبود می توانید تغییر دهید) را وارد نموده و در گزینه دوم تایپ نمائید Pan

6- حالا جهت اجرا اکشن و اختصاص کلیدی جهت حرکت به چپ و راست در تب tab library و 3D و سپس Triggers گزینه
Keyboard Input را اتخاب و به مدل خود درگ نمائید. حال در پنجره باز شده Parameters for " Keyboard Input که شامل
4 گزینه می باشد در گزینه اول (ببخشید سریع میگم چون باید برم) گزینه Left Arrow و در گزینه چهارم گزینه
Pan Camera Left را انتخاب نمائید (تا با فشار دادن کلید جهت چپ در محیط 3 بعدی بسمت چپ حرکت نمائید.) و ok کنید.
7- مرحله هفتم را مجددا اجرا نمائید و این دفعه در گزینه اول Right Arrow و در گزینه چهارم Pan Camera Right انتخاب نمائید.

امیدوارم این مراحل را خوب توضیح داده باشم. شما پس از اجرای برنامه خواهید دید که در محیط 3 بعدی با استفاده از موس
و کلید های جهت به چپ و راست و جلو و عقب حرکت خواهید نمود البته اگر این قسمت را خوب فرا بگیرید خواهید دید که
امکانات دیگری را نیز می توانید به محیط 3 بعدی خود اختصاص دهید از قبیل drag camera که برای حرکت با موس به اطراف
و Fly Through جهت حرکت در میان مدل ها و Orbit Camera جهت حرکت دایره وار به دور مدل و Reset Camera جهت باز گرداندن
دوربین به حالت اولیه (موقعیت ابتدائی دوربین) و Rotate Camera جهت حرکت به سمت محور Y و .... را خواهید داشت.

پس ابتدا از لایبری Actions عملی را که می خواهید به محیط 3 بعدی خود اختصاص داده و سپس از لایبری Triggers کلیدی
را که مخواهید با آن اکشن مورد نظر اجرا شود را تعریف نمائید.

امیدوارم مفید واقع شده باشد.
از کلیه اساتید این سایت بابت جسارت خود در روده درازی پوزش می خواهم.

nima_dir

Active Member
سلام
اولا كه واقعا ممنون بخاطر اموزشي كه دادي
بعدشم به نظر من درخواست كن آي ديت رو به "حرفه اي" تغيير بدن
موفق باشيد

gigamax

واقعا دمت گرم آماتور جان . واقعا حرفه اي بود !!!
اسم بهتر نبود كه پيدا كني بذار حرفه اي بيشتر بهت مياد !!
فقط يه مشكل من چطوري فايلهاي ساخته شده با مكسو به فرمت w3d اكسپورت كنم. اين فذمت چي هست و با چه پلاگي ايني ميشه براي مكس گذاشت . ممنون ميشم كه كمكم كني

آخرین ویرایش:
سلام دوست عزیز
این اکسپورتر را می توانی از آدرس ذیل دانلود کنی

و پس از نصب در منوی اکسپورت مکس گزینه wsd ظاهر میگردد که یک منوی تنظیمات ساده دارد. حال اگر مشکلی بود در
خدمتم. موفق باشید
http://www.adobe.com/products/director/3d/exporters/discreet/
در این آدرس هم میتوانید در مورد سئوالات خود در رابطه با شاک ویوو تری دی بهترین جوابها را بیابید.
http://www.adobe.com/devnet/director/articles/dir_3d_faq.html

gigamax

آقا من هرچی گشتم لینک دانلودشو پیدا نکردم . اگه میشه لینکشو بذار

جناب gigamax من قبلا از همون لینک دانلود کرده بودم ولی متاسفانه الان اون لینک فعال نیست. فقط تونستم از تو اینترنت
نسخه ژاپنی اون رو پیدا کنم. حالا شما سه راه بیشتر ندارید.
1- بگردید و نسخه 4 اون که مجانی هم هست از تو اینترنت پیدا کنید.
2- نرم افزار پلاسمای مکس را تهیه کنید که نسخه 5 اون اکسپورتر داخلش هست.
3- نرم افزار Shockwave 3D extensions for MAx 5 را تهیه و بر روی مکس نصب نمائید.
توضیح اینکه این دو نرم افزار به وفور در بازار با کرک موجود میباشد.

موفق باشید.

gigamax

مرسي از لطفت . خيلي زحمت كشيدي . باشه ميرم پيداش مي كنم . بازم مرسي

جدیدترین ارسال ها

بالا