دوربین های دیجتال

rezagolm

New Member
با سلام به دوستان عزیز

راستش سوالم را اینجا مطرح کردم چون جای بهتری برای درج سوالم پیدا نکردم.
می خواستم از دوستانی که آشنایی کامل وبه صورت حرفه ای با دوربینهای دیجتال دارند خواهش کنم اطلاعاتی در مورد زوم (3x optische zoom .4x digitale zoom)و رزولیشن ونیز لنز های این دوربینها(f2,6 - f4,7 en f4,5 - f8,0 ) دارند به حقیر هم انتقال دهند . ضمنأ اگر بتوانند دوربینی در همین ضمینه که قابلیت عکاسی بدون فلاش(منظورم با کیفیت عالیاست) را داشته باشد به من معرفی کند بسیار سپاسگذار می شوم .
ممنونم

bagher

Member
جواب

سلام دوست عزيز
اين دوربينها انواع مختلفي داره و قيمت پايين داره تا خيلي بالا.(هم از نظر كيفيت و هم از نظر حافظه و هم از نظر دارا بودن امكانات)
اگر قيمت مي خواهي به سايت زير سر بزن:
www.gheymat.com
من همين مقدار توانستم كمك كنم حالا بچه هاي ديگه هم را هنماييتون خواهند كرد.

rezagolm

New Member
سلام دوست عزيز باقر جان

متاسفانه از سایتی نوشته بودی نتوانستم استفاده کنم ( اصلأ باز نشد) البته من قیمت برایم مطرح نبود که البته فکر می کنم قیمتهای این سایت هم برای ایران باشد که مطمعنأ با قیمتهای اروپا متفاوت است .
در هر صورت از راهنماییت بسیار ممنون و سپاسگذارم . :wink:

bagher

Member
جواب

با سلام مجدد
من لينك را امتحان كردم درست بود.
درست است كه قيمت مهم نيست ولي در همين سايت مقدار حافظه و درجه كيفيت در كنار قيمت گذاشته شده است.

rezagolm

New Member
سلام باقر جان
ممنون از لطفت من هم دوباره سعي مي كنم شايد اين بار موفق شوم .
متشكرم

ImanYari

Member
سلام
به اين سايت هم سري بزنين:
www.steves-digicams.com
اين سايت تمام دوربينهاي ديجيتالي رو كه تا به حال به بازار آمده و مياد رو بررسي ميكنه و تمام مشخصات اونها رو درج ميكنه
و يكي از كارهاي خيلي جالب ديگه اين سايت اينه كه براي تمام دوربينها عكسهاي نمونه گرفته شده با اون دوربين رو در حالتهاي مختلف داره
قيمت بيشتر اونها رو هم در اروپا و امريكا داره
خلاصه خيلي سايت توپيه!!!
من پارسال از طريق همين سايت يه دوربين انتخاب كردم كه خيلي خوب از كار درآمد و كيفيتش هموني بود كه در سايت نشون داده بود....
اميدوارم به دردتون بخوره

ImanYari

Member
راستي در مورد digital zoom و optical zoom:

digital zoom: اين اصطلاح مربوط به بزرگنمايي ديجيتالي دوربين هست و معنيش اينه كه دوربين
به اين اندازه (مثلا 3x يا 20x يا هر عددي كه روي دوربين مشخص شده) ميتونه تصوير رو به صورت ديجيتالي يا همون نرم افزاري بزرگ كنه
البته كيفيت بزرگنمايي با اين روش كمتر از روش دوم هستش چون نرم افزاريه (مثل بزرگ كردن يك عكس توسط فتوشاپ)

optical zoom: اين روش بزرگنمايي نوري هستش كه توسط جابجايي لنز(عدسي)هاي دوربين انجام ميشه كيفيت بزرگنمايي فوق العاده اي داره (مثل دوربينهاي حرفه اي عكاسي كه با تغيير فاصله لنزها تصوير رو بزرگتر ميكنن)
هرچه مقدار بزرگنمايي اپتيكال دوربين بيشتر باشه اون دوربين قويتري هستش و معمولا هم گرونتر!

rezagolm

New Member
سلام دوست عزیزم ایمان جان

خواستم قبل از اینکه به آدرسی که برایم نوشته بودید بروم از اطلاعاتی که برایم فرستادید تشکر کنم چون مساله zoom برايم در مرحله اول قرار داشت . چون من با دروبين هاي حرفه اي غير ديجيتال كار كرده بودم و تقريبا آشنايي با آنها داشتم ولي با دروبين هاي ديجيتال هنوز آشنايي ندارم . البته چند سوال ديگر هم در همين زمينه دارم ولي به بعد موكول مي كنم چون خيلي سرم شلوغ است . در هال حاضر به تشكر فراوان از شما بسنده مي كنم تا بعد زحمت پاسخ به ديگر سوال هايم را برعهده شما بگذارم .
بسيار سپاسگذارم .

ImanYari

Member
خواهش ميكنم
ما براي همين كارها اينجا آمديم!
اگر سوالات ديگه شما رو هم بتونم جواب بدم خوشحال ميشم

rahmani

Member
دوربين ديجيتال

با سلام در مورد zoom دوستان توضيحات خوبي دادند. و در ادامه optical zoom را مهمتر بدانيد چون در واقع بزرگنمايي لنز است و اين بزرگنمايي از جزپيات تصوير شما كم نمي كند. در صورتي كه در digital zoom با مقدار بزرگنمايي از كيفيت تصوير شما كم مي شود.
در مورد اعداد F هم بدانيد كه اين اعداد مربوط به ديافراگم روي لنز و ياaperture هستند كه مثل scanning spotدر اسكنر ها بوده و هرچه كوچكتر باشند مي توانند عمق ميدان بزرگتري به شما بدهند.و همينطور كيفيت بهتر. عدد بزرگتر به معني روزنه كوچكتر است . معمولا يك دوربين خوب با لنز خوب بايد رنج بزرگي از روزنه ها را دارا باشد.مثلا از f2(يا كمتر) تا f22 .
در ضمن براي مقايسه بهترين ها به سايت cnet.com و بخش digital camera سري بزنيد.
و اگر مايل بوديد قيمت مورد نظر و كارايي آنرا بنويسيد تا من هم نظرم را بگويم.

جدیدترین ارسال ها

بالا