دوربین عکاسی حرفه ای

tanin-honey

New Member
باسلام
من میخوام یه آتلیه خانگی راه اندازی کنم. می تونید بهم کمک کنید که دوربین تا 1.500.000 با چه مارکی و از کجا تهیه کنم ممنون می شم.

Ashki

New Member
به نظر من
بدنه 450D حدود 650 تومن. لنز 105-24 L به قیمت 1100، يک کم بيشتر از بودجه ايه که داري ولي چيز خوبي از آب در مياد، شايد اينجا بتوني گير بياري اين دوربين و لنز رو: camshop.ir

SPD

Member
دوست عزيز ::

يك : براي ايجاد آتليه اول و مهمترين نكته كه بيشتر بايد بهش فكر كني نوع فلاش هاي موجود هست كه بايد بدست بياري .

هر قدر دوربين حرفه اي هم باشه اگه نور خوبي نباشه به عكس جلوه زيبايي نميده.

بعد ميتوني رو دوربين حساب كني...

دوربين هاي متفاوتي هستش كه برا شروع ميتوني روش حساب كني . البته بسته به نوع عكاسي شما ميرسه يعني نوع اپراتوري .

براي درك بهتر منظورم ميتوني وارد سايت photo.net بشي ببيني كه يه شخص با دوربين پاورشات معمولي چه عكسهايي گرفته ....

اما در كل ميتوني براي شروع از دوربين 40d قديمي شروع كني كه خيلي از عكاسها تاييدش كردن البته برا سه سال پيش تقريبا ..

اما اگه ميخواهي از همون اول حرفه اي حرفه اي بگيري برو سراغ دوربين Canon 5D كه فول فريم هستش و ميتوني از نوع RAW براي عكسبرداري استفاده كني و كيفيت بالايي هم داره .

اما برا شروع سعي كن زياد خرج الكي نكني رو دوربين زياد زوم نكن . تا وقتي يه زماني پشيمون شدي ضرر زيادي نخوري .

موفق باشي :rose:

Webber

Well-Known Member
با سلام

به صحبت هاي دوستان اضافه مي كنم كه من اگر جاي شما بودم بيشتر روي لنز و نورپردازي دقت مي كردم.چون در آتليه ديگر بحث سفت و عايق بندي دوربين (مثل 40d) مطرح نيست و شما مي توانيد از يك دوربين معمولي»حتي 450d هم استفاده كنيد.در ضمن در نور كنترل شده ي آتليه شما نمي توانيد تفاوت فاحشي ميان كيفيت مثلا 400d با 50d بگذاريد. "تفاوت اين دوربين ها يكي در ميزان نويز است و ديگري در امكانات و درزبندي و سرعت شاتر و جنس بدنه و ... كه هيچ كدام در آتليه كاربرد ندارد."

موفقيت!

ahmad.reza_2008

New Member
فقط الکی هی مطلب ننویسید 4 تا عکس بزارین تا ببینیم اینها که معرفی می کنید چه شکلیه..

narciso50

Member
سلام دوستان
در ادامه پیشنهادهای استید باید عرض کنم من عکاسی انالوگ کار میکردم و حدودا 4ساله به دیجیتال رو اوردم
اگر حرفه ای میخواهی من خودم nikon رو بیشتر ترجیح میدم تازه او دوستمون که میگفتن فرمت RAW هم ساپرت میکنه چون خودم با D90, RAW کار کردم و کلا شارپنس nikon رو خیلی قبول دارم.

tanin-honey

New Member
دوربین عکاسی حرفه ای (باز هم سوال)

سلام دوستان عزیز
واقعا از لطف و توجهی که داشتید، سپاسگزارم. من تصمیم گرفتم بنابر نظر دوستان، یه دوربین ارزان تر فعلا بخرم تاببینم کارم می گیره یا نه؟
حالا دو سوال دیگر دارم:
1) می خوام دوربین نیکون حرفه ای ولی دست دوم بخرم، آیا مشکلی داره؟ و اگه نداره برای خرید دوربین دست دوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟
2) اگه دوربین های حرفه ای سونی مدل آلفا را بخرم چطوره؟ آیا کسی اطلاعاتی از آنها داره؟

جدیدترین ارسال ها

بالا