دوربین دیجیتال چی بگیرم؟

ma_sezar

New Member
سلام
من میخوام یه دوربین دیجیتال ( ترجیحا ) sony بگیرم اما اصلا مدل و قیمت و کیفیت ( عکس و خود دستگاه ) را نمیشناسم.
یه چند روزی هست که از این دوربینه سایبر شات sony خوشم آمده اما اصلا اطلاع دقیقی ازش ندارم.
دوستان اگه لطف کنن کمک کنن ممنون میشم.

Ahmadra

Member
سلام دوست عزیز.
پیشنهاد خود من اینه که دوربینی که میخوای بخری هر نوعی حتما قابلیت تعویض لنز(slr) داشته باشه و سرعتهای مختلف موجود مثل B رو داشته باشه. سایبر شات سونی هم انواع داره ولی برای اطلاعات بیشتر به این لینک برو:(حتما مفید واقع میشه)

http://www.shop.ir/browse.jsp?categoryId=303

Pooriya_Online

Active Member
DPreview.com
اینجا برید و با توجه به نیازهاتون و بوجتون دوربینها رو ببینید و ریویوش رو بخونید.

sima82

New Member
من يك دوربين benQ دارم كه يه نقاط سفبدي روي اكثر عكسها ميندازه بخصوص اگه تو شب باشه يا نور كم
چرا اينطوريه؟ البته هنوز گارانتي داره

newbehi

New Member
کمک برای انتخاب

سلام....
ممنون میشم اگه کمکم کنید که بین canon powershot pro1 و nokon coolpix8700 کدام بهتره؟
در ضمن اگه در مورد اینکه منظور از 50000 بار استفاده از شاتر در canon eos20d چیه توضیح بدید،خیلی کمکم کردید....برای canon eos1dmarkII این عدد 200000 هستش..................

Pooriya_Online

Active Member
newbehi گفت:
سلام....
ممنون میشم اگه کمکم کنید که بین canon powershot pro1 و nokon coolpix8700 کدام بهتره؟
در ضمن اگه در مورد اینکه منظور از 50000 بار استفاده از شاتر در canon eos20d چیه توضیح بدید،خیلی کمکم کردید....برای canon eos1dmarkII این عدد 200000 هستش..................
در PMی که به بنده دادید پاسخ دادم...

P.A.Y.T.O.N

Active Member
سلام
منم به سوال اینجوری داشتم
از نظر شما.... یه دوربین برای کار معمولی با کیفیت 5 مگا پیکسل( یعنی حد اقل بتونه 300 DPI بگیره ) و سبک و نسبتا گرون هم نباشه مثلا دورو ور 300-400
پیشنهادتون چیه ؟؟؟ من شنیدم Canon به درد عکاسی دیجیتال نمی خوره !!!
تعریف Olampus رو هم خیلی شنیدم
شماها که اینکار این چه مدلی پیشنهاد می کنین؟؟؟؟
ممنون

alireza-metal

Active Member
P.A.Y.T.O.N گفت:
سلام
منم به سوال اینجوری داشتم
از نظر شما.... یه دوربین برای کار معمولی با کیفیت 5 مگا پیکسل( یعنی حد اقل بتونه 300 DPI بگیره ) و سبک و نسبتا گرون هم نباشه مثلا دورو ور 300-400
پیشنهادتون چیه ؟؟؟ من شنیدم Canon به درد عکاسی دیجیتال نمی خوره !!!
تعریف Olampus رو هم خیلی شنیدم
شماها که اینکار این چه مدلی پیشنهاد می کنین؟؟؟؟
ممنون

عزیزم شما کجا شنیدی که canon عکس دیجیتال خوبی نمیگیره - canon و nikon بهترین دوربین ها رو در دنیا تولید میکنند . و حرفه ای ها خوب این نوع دوربین ها رو میشناسند .

SPD

Member
دوست من دوربين سوني مدل F828 عالي . حرفه اي هستش . قيمتش هم حدود 650000 هزار تومان است ... 8 مگا پيكسل
اما اگر من بخوام اين خرج بذارم يا كنون يا پاناسونيك ميگيرم..
كنون كيفيتش خداست و پشتيباني گارانتي عالي داره ... حرفه اي هاش مدل EOS
پاناسونيك مثلاٌ مدل FZ30 حرفه اي و عالي قيمتش هم تا دريروز 615 هزار تومان بود 8 مگا . كيفيت عكسهاش عالي نه مثل كانن
بنظر من سوني نگير /// تجربم اين رو مي گه ...
من تو سه تا نمايندگي كانن - پانا - سوني هستم قيمت و نوع امتيازات ديگر رو خواستي بهم ايميل يا تلفن بزن 1 ساعته جوابت رو ميدم./
0262-3840731
[email protected]

SPD

Member
يك سوالي پرسيده بوديد كه كانن بگيرم يا نيكون بايد بگم از نظر كيفيت نيكون تا حدودي عالي تر از كانن ولي مشكلي كه براي يكي از دوستام پيش اومده بود يك نيكون 10 مگا پيكسلي گرفته بود بعد حدود 1 ماه مشكلي براش پيش اومد چون نمايندگي هاي نيكون درپيت هستند و زياد اهميت نميدند تق و لق و دوستم در حدود ميزون 6 ماه تونسط تعمير كنه.
اما كانن بلافاصله گارانتي وارد عمل مي شود و در ضمن اگر در خارج از كشور باشيد گارانتي و شناسنامه بين المنلي ميدهد تا بلافاصله در هر نقطه از جهان قابل تعمير توسط خود نمايندگي باشه.

Pooriya_Online

Active Member
يك سوالي پرسيده بوديد كه كانن بگيرم يا نيكون بايد بگم از نظر كيفيت نيكون تا حدودي عالي تر از كانن ولي مشكلي كه براي يكي از دوستام پيش اومده بود يك نيكون 10 مگا پيكسلي گرفته بود بعد حدود 1 ماه مشكلي براش پيش اومد چون نمايندگي هاي نيكون درپيت هستند و زياد اهميت نميدند تق و لق و دوستم در حدود ميزون 6 ماه تونسط تعمير كنه.
اما كانن بلافاصله گارانتي وارد عمل مي شود و در ضمن اگر در خارج از كشور باشيد گارانتي و شناسنامه بين المنلي ميدهد تا بلافاصله در هر نقطه از جهان قابل تعمير توسط خود نمايندگي باشه.

در مورد تعمیر و... 100% تکذیب میشه.
نمایندگی کنون (آفومار) هم دوربینها رو به خارج از کشور میفرسته و دوربین جایگزین هم نمیده و این به خاطر اینه که تکنولوژیش در ایران نیست. البته شنیدم که تعمیرگاه مرکزی دوربین جدیدا همه دوربینها رو در ایران تعمیر میکنه.
درضمن آفومار نمایندگی رسمی کنون و نیکونگرش هم نماینده ی رسمی نیکون میباشند و نمیتونید بگید در پیت هستش.

آخرین ویرایش:

movazeb

New Member
لرزش گیر..

سلام
ببین اخرین مدلی که لرزش گیر داره قیمتش 400 به بالا هستش
پاناسونیک رو ببین همه مدل هاش لرزش گیر داره ها

جدیدترین ارسال ها

بالا