دلفی یا سی شارپ؟

madar graphic

Active Member
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تا حدودی فلش رو بلد هستم و مالتی مدیا زدم با اکشن 2 اما می خوام سطحم رو ارتقا بدم چون می دونم که هیچی بلد نیستم:-?

می خوام نرم افزارم قابلیت سرچ و حالت دیتا بیسی داشته باشه:green:
مثلا شما دیدید نرم افزار نهج البلاغه که حالت سرچ داره و ... و فقط صفحاتش فلشه:cool:
حالا از عزیزان کسی هست که راهنمایی کند که من برم چه نرم افزاری رو یاد بگیرم برای این کار؟:shock:
مثلا دلفی یا سی شارپ:)
آیا این کار سختی هست؟
آیا با اکشن 3 نمیشه کامل به هدف رسید؟
آیا یاد گرفتن نرم افزار مثل دلفی خیلی کار می بره؟:paint:
آیا یک نرم افزار جانبی نیست که بشه این کار رو انجام داد؟(مثلا توی بحث اگزه swfKIT)

با تشکر

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
همه این کارائی که میخاین بکنین با خود فلش و ایر میشه کرد که بهترین گزینه هست چون بیشترین انعطاف با فلش ایر داره و زبانشم همون as3 فلش هست با یه سری دستور اضافه و قدرت بیشتر برای دسکتاپ
همینطور میتونین گزینه هائی مثل swfkit یا mdm انتخاب کنین اما اگه تازه میخاین اینارو یادشون بگیرین همون وقتو رو چیزی مثل سی شارپ یا دلفی بذارین خیلی بهتره چون بعدا پروژه های خاص تری هم خاستین انجام بدین به محدودیت نمیخورین

madar graphic

Active Member
نگاه کنید با مثلا همون اکشن 3 دیده بودم یکی از دوستان حالت سرچ گزاشته بود ولی خوشم نیومد
خیلی زشت بود کاراکترا ار هم جدا بود و ..

بعد من اصلان زیاد as2 بلد نیستم چه برسه به as3
حالا نرم افزاری نیست که بشه انجام داد؟
چون با فلش وقتی اسکرول می زنم و مثلا easing داره خیلی زیباست ولی یکم که مقاله زیاد میشه حجمش میره بالا و آروم و هنگ میکنه
کسی می دونه مثلا با سی شارپ چطوری یا بگیرم که فقط همین:یه دیتا بیس بسازم اطلاعات رو بریزم توش بعد از توی فلش لودش کنم و سرچ هم از همون دیتا بیس باشه

ممنون

benyamin_pc

Well-Known Member
نگاه کنید با مثلا همون اکشن 3 دیده بودم یکی از دوستان حالت سرچ گزاشته بود ولی خوشم نیومد
خیلی زشت بود کاراکترا ار هم جدا بود و ..

ممنون

خوب اون نمونه خوب کار نشده بوده , دلیل نداره کارکتر ها از هم جدا باشن

بعد من اصلان زیاد as2 بلد نیستم چه برسه به as3
حالا نرم افزاری نیست که بشه انجام داد؟
چون با فلش وقتی اسکرول می زنم و مثلا easing داره خیلی زیباست ولی یکم که مقاله زیاد میشه حجمش میره بالا و آروم و هنگ میکنه
کسی می دونه مثلا با سی شارپ چطوری یا بگیرم که فقط همین:یه دیتا بیس بسازم اطلاعات رو بریزم توش بعد از توی فلش لودش کنم و سرچ هم از همون دیتا بیس باشه
ممنون
چون گفتین با فلش میشه یا نه عرض کردم بله میشه وگرنه با خیلی چیزا میشه این کارو کرد چرا نشه ولی به هر حال باید یه چیزیو انتخاب کنین و یاد بگیرین , اگه as3 میخاین یا C# بل اخره نیاز به یاد گیری دارین و استارت بزنین هر سوالی داشتین بفرمائین چون اینکه میفرمائین فقط همین یه برنامس و تو چند خط نمیشه نوشتش و در کل تو سایت نوشتن برنامه غیر مجاز هست

benyamin_pc

Well-Known Member
برای انجامش با سی شارپ اگه منظورتون اینه که چه چیزهائیو باید یاد بگیرین , سی شارپ و اس کیو ال سرور هم مثلا به عنوان یه دیتا بیس , البته بازم بستگی به حجم و نوع برنامتون داره که اصلا دیتا بیس نیاز هست یا نه , چون اگه آنچنان به پایگاه داده رابطه ای و ویژگی های مخصوص اون از قبیل کسکیدینگ و کار تو شبکه و جداول نامتقارن و ..... ندارین بهتره با xml کار شه

madar graphic

Active Member
ممنون از راهنمای
ببینید میشه با یه برنامه ساده کار کرد؟ و اون رو با اکشن 2 پیوند داد؟
آیا یاد گرفتن این سی شارپ در حدی که من نی خوام خیلی کار می بره؟

benyamin_pc

Well-Known Member
ممنون از راهنمای
ببینید میشه با یه برنامه ساده کار کرد؟ و اون رو با اکشن 2 پیوند داد؟
آیا یاد گرفتن این سی شارپ در حدی که من نی خوام خیلی کار می بره؟

من ی برنامه تجاری سرچ و درخت کامل با تمام امکانات نوشتم که تمام جزئیاتش به راحتی قابل تغییره که تو چنتا برنامه ایر تمام این جزئیات به شکل گرافیکی دریافت میشن و کامپوننت هائی که تحت as3 نوشتم تو فلش به راحتی کانفیگ میشن که میتونین اگه خاستین تهیش کنین و ازش استفاده کنین , معمولا به درد شرکت ها و موسسات میخوره که میخان تو زمان و هزینه تولید صرفه جوئی کنن نه استفاده تک
به هر حال..
برای سی شارپ هم بستگی به پیشینه آشنائیتون با برنامه نویسی و پشت کارتون و اطلاعات قبلیتون در مورد کلیته بعضی چیزا داره نمیتونم در مورد کسی نظر بدم

madar graphic

Active Member
توی شیراز عزیزی نیست که دلفی یا سی شارپ رو بلد باشه؟
با هم همکاری داشته باشیم؟

دوست عزیز برای یاد گیری زبان سی شارپ می تونید از کتاب جامع اقای سید محمد هاشمیان و اسلام احمد زاده استفاده کنید.
و برای ایجاد واسط کاربری حرفه ای و سطح بالا می تونید از تکنولوژیwpfاستفاده کنید که از زیان نشانه گذاری بنام xaml
برای ایجاد واسط گرافیکی استفاده می کنه.انتشاراتApressرو پیشنهاد می کنم.
جستجو کنید متوجه می شید.
هیچ نگرانی هم نداشته باشد چون توwpfمنطق برنامه نویسی و واسط کاربری کاملا جدا هستند.
--

جدیدترین ارسال ها

بالا