دلایل استفاده بیش از حد وردپرس از منابع سرور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

orojlo

Member
با سلام

موارد زیادی باعث بوجود اومدن این مشکل میشه که چند تاییشو که تجربه دوستان و خودم بوده رو براتون ذکر میکنم :

مورد اول : مشکلات ناسازگاری افزونه ها که با حذف افزونه مشکل طرف می شود. اگر مشکل سی پی یو دارید افزونه های خود را چک کنیدتا مطمئن شوید مشکل از کدام افزونه است .

مورد دوم : دستکاری درون پوسته ها که با برگرداندن پوسته به حالت پیش فرض مشکل حل می شود. اگر کد ها و حلقه ها به صورت اصولی فراخوانی نشوند یک حلقه بی نهایت پدید می آید که کاملا سی پی رو را میخورد ! پی اگر فردی مبتدی هستید از دستکاری پوسته ها پرهیز کنید.

مورد سوم : وجود ایراد دریکی از جدول های دیتا بیس ( post ) می باشد که وردپرس در هر بار خواندن آن جدول فشار زیادی به سی پی یو می آورد. این مشکل را از داخل PHPMyAdmin توسط repair کردن کلیه جدول ها بر طرف نمایید. در اکثر موارد توسط همین روش مشکل حل می شود و اگر حل نشود تقریبا باید تمامی جدول ها را بررسی نمایید.

مورد چهارم : اشکال در فایل های اصلی وردپرس مانند index.php و … همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده نمایید و اگر با فایل های اصلی مشکلی داریدبا جایگزین کردن آن فایل مشکل را حل کنید.

مورد پنجم : استفاده از پیوند یکتا در ورد پرس است و شاید تا کنون اصلا به ذهنتان هم خطور نکرده باشد که احتمال دارد پیوند یکتا مشکل ساز شود اما میشود و دلیل آن نیز ایجاد چند خط کد در فایل htaccess. وردپرس است که توسط اکثر هاست ها پشتیبانی نمی شود .

کد:
# BEGIN WordPress <IfModule mod_rewrite.c>  RewriteEngine On RewriteBase   /  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d  RewriteRule .   / index.php [L] </ IfModule>  # END WordPress

در خط دوم این کد ماژول IfModule mod_rewrite.c فراخوانی میشود که این ماژول ظاهرا به دلیل داشتن مشکلات زیاد بر روی سرور نصب نمی شود پس htaccess. حاوی فرامینی است که باعث کراش کردن سرور و مصرف سی پی یو میشود .

حالا چی کار کنیم که مشکل برطرف بشه ؟

پاسخ ساده است ، شما باید از پیوند یکتا یا همان permalink پیش فرض وردپرس استفاده کنید و اگر در فایل htaccess. خود این کد ها را دارید آنها را حذف کنید.

اما میرسیم به یک دلیل اصلی که بالاترین مصرف سی پی یو را شامل می شود …

مورد ششم : استفاده نا مناسب از برچسب ها یا همان Tag ها می باشد.

استفاده از برچسب ها به مقدار زیاد وردپرس را تبدیل به یک سی پی یو خور حسابی میکند ! باور نمیکنید ؟ امتحان کنید ! روی لوکال به یک نوشته 50 تا برچسب بزنید و آن را ببینید. آن نوشته خیلی دیر لود می شود و اگر در این هنگام مصرف سی پی یو توسط mysql را در task manager مشاهده کنید خواهید دید که cpu usage تا 50 % بالا می رود.

پس به اندازه کافی به نوشته های خود برچسب بزنید طوری که تعداد آن ها از 15 تجاوز نکند و از درج برچسب های تکراری خود داری کنید.

استفاده از پلاگین های مربوط به کش هم میتونه چاره ساز باشه

دو تا افزونه بهتون معرفی میکنم که تو تست ها خیلی خوب عمل کرده :

WordPress › WP Super Cache

WordPress › Hyper Cache

امیدوارم که مشکلتون حل بشه .
با تشکر از دوست عزیزم حسین همتیار طباطبایی:rose:

znhost

Member
مشکل اصلی نقص در نگارش ورد پرس هست. به نظر من تیم وردپرس ایران ورژن جدید را بدون بهره گیری از ورزن های قدیمی ورد پرس فارسی ، فارسی سازی کنه تمامی مشکلات برطرف میشن.

orojlo

Member
مشکل اصلی نقص در نگارش ورد پرس هست. به نظر من تیم وردپرس ایران ورژن جدید را بدون بهره گیری از ورزن های قدیمی ورد پرس فارسی ، فارسی سازی کنه تمامی مشکلات برطرف میشن.
میشه باز کنین موضوع رو؟:neutral:

znhost

Member
یک نگاه به تالار ورد پرس ایران بنداز
یه نگاهم به سایت اصلی
مشکل سی پی یو و رم برای ورد پرس فارسیه.
حالا ما کاربرای فارسی زبان را با کاربرای انگلیسی یکی بگیریم.
نتیجه گیری: ورد پرس فارسی هنگام فارسی سازی داغون شده:green:

orojlo

Member
یک نگاه به تالار ورد پرس ایران بنداز
یه نگاهم به سایت اصلی
مشکل سی پی یو و رم برای ورد پرس فارسیه.
نتیجه گیری: ورد پرس فارسی هنگام فارسی سازی داغون شده:green:
دقت نکردم درست میگی من ندیدم کسی از وردپرس با نسخه انگلیسی مشکل داشته باشه یکی از دوستانم هم فارسی نصب نمیکنه:mad:

VAHID216

مدیر بازنشسته
نتیجه گیری: ورد پرس فارسی هنگام فارسی سازی داغون شده
یعنی فایل زبان وردپرس ( mo , po ) باعث ایراد شده ؟!

znhost

Member
نه عزیز. بعید بدونم.
ایرانیا یه خصلت دارن و اونم اینه که هر برنامه دستشون میاد تا جای امکان تغییر میدن.
میتونیم یه کاری کنیم:
یه ورد پرس عربی دانلود کنیم و نصب کنیم . بعد فایل فارسیش رو بزاریم روی اون. میمونه دیتا بیس که اونم بعد تست درست میکنیم.
کسی پایه هست برای تست وردپرس عربی؟؟؟؟ اگه اوکی بود به اسم برو بچه های مجید انلاین منتشر میکنیم : دی
این عربام باید به یه دردی بخورن دیگه

VAHID216

مدیر بازنشسته
نه عزیز. بعید بدونم.
ایرانیا یه خصلت دارن و اونم اینه که هر برنامه دستشون میاد تا جای امکان تغییر میدن.
من می خواستم مطمئن شم ، که شما عقیدتون این نیست ، خوب الان شما روی چه دلیلی می گید که دستکاری بیش از حد باعث مشکل شده ؟! :) .
بالاخره شما یه جایی از کد ها رو دیدید عوض شده دیگه درسته ؟!

znhost

Member
خوب میشه گفت 100% تغییر کرده. وگرنه نه از کپی رایت سایت فارسی ساز و نه از راست به چب بودن خبری بود

VAHID216

مدیر بازنشسته
خوب من برای اینکه به شما اثبات کنم شما کاملا در اشتباه هستید ، شما وردپرس انگلیسی رو دانلود کنید بعدش پوشه زبان وردپرس فارسی رو بریزید توش و زبان رو روی فارسی تنظیم کنید ، حالا ببینید .
چپ به راست شدن و بقیه موارد اصلا ربطی به دستکاری توی هسته نداره ، البته فکر می کنم شما به اندازه کافیه با ساختار وردپرس و خط مشی اون آشنا نیستید که دچار این اشتباه شدید.
اضافه کردن کپی رایت به هر جایی از وردپرس بدون دستکاری در هسته مرکزی امکان پذیر هست.
موفق باشید

znhost

Member
راستش اره. تاحالا به سورس وردپرس نگاه نکردم.اما اگه اینطور باشه، میشه نگاه کرد به فایلاش و مشکل رو پیدا کرد. شما که متخصص هستید. زحمتش رو میکشید یک نگاه بندازید؟

VAHID216

مدیر بازنشسته
راستش اره. تاحالا به سورس وردپرس نگاه نکردم.اما اگه اینطور باشه، میشه نگاه کرد به فایلاش و مشکل رو پیدا کرد. شما که متخصص هستید. زحمتش رو میکشید یک نگاه بندازید؟
خواهش می کنم دوست عزیز شما لطف دارید :rose: !
ولی دقیقا مشکل کجاست ؟ چون من مشکلی ندیدم :green:

infoharchi

New Member
GZip كردن صفحات هم ميتونه به كم شدن مصرف منابع سرور توي وردپرس كمك كنه
البته گاهي اوقات آدم مجبور ميشه يه دستي به سر و روي پلاگين ها هم بكشه و Performance كنه :دي

orojlo

Member
استفاده از پلاگین ها گاهی اشک آدم رو در میاره من تستی یه پلاگین نصب کردم قالب مدیریت وردپرسم چپ راست شده:lol:

orojlo

Member
اگر اشتباه نکنم پلاگین cystat هم ارادتی نسبت به دیتابیس وارد میکنه بدجور:green: اصلا پیشنهاد نمیشه برای نصب آدم بره کد وبگذر بزاره این پلاگین رو نصب نکنه!

VAHID216

مدیر بازنشسته
اگر اشتباه نکنم پلاگین cystat هم ارادتی نسبت به دیتابیس وارد میکنه بدجور
دقیقا ! استفاده از پلاگین های بی فایده هم مثل این مورد باعث افزایش استفاده منابع می شه.

orojlo

Member
دقیقا ! استفاده از پلاگین های بی فایده هم مثل این مورد باعث افزایش استفاده منابع می شه.
وحید جان شما خودت رو حساس نکن:green: اگر خدا بخواد میخوام کمی بخش وردپرس اینا رو سر سامون بدم خیلی خلوته:sad: بهینه سازی آموزش و...:neutral:

bigmard

Member
دمت گرم به نکته های خوبی اشاره کردی در مورد اون دو تا پلاگین هم خوب شد که یادم انداختی من در اسرع وقت آموزش کاملش رو برای دوستان می خوام قرار بدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا