دفتر خاطرات

jahangardkochol

New Member
با سلام خدمت شما دوستان گرامی
امیدوارم حالتون خوب باشه و تبریک سال جدید
می خواستم ببینم میشه توی بیلدر یه دفترچه طراحی کرد که یک طرف وصیت نامه شهید نوشته شده باشه و طرف دیگر هم ادامه وصیت نامه و جوری بشه که وقتی در دکمه صفحه بعد کنار صفحه کلیک میکنیم مثل دفتر برگه بخوره و یک برگه بره روی برگه دیگر و باز یه صفحه جدید باز بشه
امیدوارم منظورم را خوب رسونده باشم
موفق باشید
یا حق

silvercover

کاربر متخصص
این کار کاملا در بیلدر شدنی هست. مهم این هست که داده ها از کجا فراخوانی بشن و میشه از یه فایل ساده متنی یا دیتا بیس یا فایل های اچ تی ام ال برای منبع اطلاعات و نمایش اون ها در بیلدر استفاده کرد.

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد
امیدوارم حال شما خوب باشه
میشه یه کم بیشتر توضیح بدید یا یه مثال تهیه کنید؟
من کلیه وصیت نامه ها را html زده بودم ولی حالت صفحه که تغییر پیدا کنه را چجوری میشه انجام داد؟
مثلا نمیشه با resize window چنین کاری را انجام داد؟و در page transition حالت page curl را استفاده نمود؟
متشکر از جوابهاتون
ممنون میشم جواب بدهید
یا حق

• Like
Reactions: pcj

silvercover

کاربر متخصص
خب می تونین دو صفحه بسازین و داخل هر دو یک شی HTML Browser بذارین. بعد با نوشتن دو سه خط کد هر بار که نیاز بود دستور بدین که محتویات در این اشیا لود بشن. در کنار این امر میتونین Page Transition رو هم بر روی Page Curl قرار بدین.

کلا نکته این کار در پویا بودن و لود کردن محتویات از یه جایی هست. نه اینکه بخایم به تعداد مثلا 50 مطلب ، 50 صفحه بسازیم.

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد و تشکر از پاسختان
یعنی دو صفحه ایجاد کنم و بعد دو شی اچ تی ام ال داخل هر صفحه
بعد میتونم فایل ها را embaded کنم و دکمه برای هر وصیت نامه طراحی کنم.و browser را hide کنم و برای هر دکمه هم یک فایل ام بدد شده را فراخوانی کنم.منظورتون اینه؟
متشکر میشم اگر بیشتر توضیح بدید؟
Page​
("page2")

Show​
("Browser")

Browser​
("Browser","<Embedded>\12.mht")

موفق باشید
یا حق

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
بله تقریبا همچین چیزی. منتها اگر حجم فایل ها زیاد میشه ( اگر حجمی بیش از 5 مگ یا ده مگ دارند) توصیه میکنم Embed نکنید.

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد
میشه یه نگاهی بندازید و ایراداتشو برطرف کنید
البته به این صورت نیست و توضیحات بیشتری داره که من اونا را کم کردم تا راحت تر آپ بشه
ممنون
یاحق

پیوست ها

• shohada.zip
    3.2 مگایابت · بازدیدها: 139

silvercover

کاربر متخصص
شما یک صفحه ابتدایی بسازین که شامل فهرست اسامی شهدا باشه. که با انتخاب هر کدوم به یکی از دو صفحه بعدی منتهی بشه. وقتی که روی اسم شهید کلیک میشه در فهرست یک متغیر رو مقدار دهی کنید تا از روی همین مشخص بشه کدوم شهید انتخاب شده تا فایل متناظرش توی Browser لود بشه و الی آخر.

jahangardkochol

New Member
با سلام
میشه یه نمونه بذارید
این متغیر دهیش را متاسفانه نمیدونم چجوریه
متشکر
یاحق

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد
اميدوارم حال شما خوب باشه
يه چند تا سوال دارم اگه ميشه لطفا كمك كنيد
يك.وقتي بين دو mbd ارتباط برقرار مي كنم يه وقفه ايجاد ميشه و لحظه اي صفحه نمايش كاربر مشخص ميشه.بايد چيكار كنم كه اينطور نشه؟
دوم.اگر در قسمت تنظيمات نرم افزار گزينه try to chenge را بزنيم و به محيط 768*1024 تغيير بدهيم مشكلي پيش مياد؟
سوم.اگه فايل هاي اچ تي ام ال را ام بدد كنم آيا اجتمال اجرا نشدنشون هست؟
چهارم.حجم هر فايل mbd بايد چقدر باشه؟
پنجم هم يه سرچ ميخواستم كه در فايل هام كه اچ تي ام ال است جواب بده.چجوري درست كنم.
و تقريبا يه كتاب دارم در حدود 260 صفحه .به نظر شما در طراحيش چگونه كار كنم.5 بخش داره و هر بخش چند زير مجموعه.در ضمن من از پلاگين ها هم سر در نميارم.ميخام كامل باشه با قابليت سرچ و اينا
و آخرين سوال اين كه مثلا از يك ام بي دي كه بخوام برم ام بي دي بعدي اگه روي دكمه نگه داريد پنجره ام بي دي جديد باز ميشه و قبلي هم هست كه صدا ها با هم قاطي مي شه ولي اگه يه بار دكمه را بزني ام بي دي جديد باز مي شه و قبلي هم بسته ميشه.راه حلي داره كه اگه روش نگه داريم جديد كه اجرا بشه اولي هم بسته بشه؟
به نظرتون چه كنم؟
فقط بهم آموزش بديد
خيلي بود متاسفانه اينا يادم مونده
با تشكر
ياحق

آخرین ویرایش:

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد
سوال ديگري كه خدمت شما گراميان دارم اينه كه من چندتا فايل فيلم دارم كه ميخوام همه با يك كليد جواب بده.يعني قطع و اجرا و اينا.
ميشه راهنمايي بفرماييد
متشكر

msnv

Well-Known Member
سلام علیکم
دقیقا" متوجه منظورتان نشدم
اگر میشود بیشتر در مورد قطع و اجرا شدن توضیح بدین

موفق باشید

jahangardkochol

New Member
با سلام مجدد و عذر خواهي بابت تاخيرم
اميدوارم حال شما خوب باشه.
متاسفانه كمتر مي تونم بيام نت واسه همين دير جواب دادم.
بذاريد كامل بگم.
من 40 تا شهيد دارم كه هر شهيد را براش يه فايل ام بي دي درست كردم و يه صفحه اصلي كه نام شهدا اونجاست و روي هر شهيد كه كليك مي كنيم بايد بره روي اون ام بي دي و همين طور ميشه.ولي اگه با يك كليك اين كار را بكنيم انجام ميشه و اگر ماوس را روي اون اسم نگه داريم و رها نكنيم اون ام بي دي اجرا ميشه اما فايل جاري بسته نميشه و در حال اجرا مي مونه.اين موضوع اول
موضوع دوم اينه كه وقتي از يك ام بي دي به ام بي دي ديگه ميرم فاصله بين اين دو ام بي دي دو ثانيه مي شه و در اين لحظه صفحه زمينه كامپيوتر كاربر نشون داده ميشه كه كمي به نظرم اشكال داره.چون ميخواهيم بگيم كل اينا يه پروژه است و نبايد اينطوري تكه تكه بشه.چون توي پروژه هاي بزرگ چنين چيزي را نديدم.
حالا ميخام شما راهنماييم كنيد
با تشكر
ياحق

msnv

Well-Known Member
من 40 تا شهيد دارم كه هر شهيد را براش يه فايل ام بي دي درست كردم و يه صفحه اصلي كه نام شهدا اونجاست و روي هر شهيد كه كليك مي كنيم بايد بره روي اون ام بي دي و همين طور ميشه.ولي اگه با يك كليك اين كار را بكنيم انجام ميشه و اگر ماوس را روي اون اسم نگه داريم و رها نكنيم اون ام بي دي اجرا ميشه اما فايل جاري بسته نميشه و در حال اجرا مي مونه
سلام علیکم
اگر فایل mbd مورد نظرتان در صفحه جدید باز میشود ممکن است از پارامتر New_Window در دستور runmbd استفاده کردین، اگر اینگونه است برای اینکه فایل mbd مورد نظر در صفحه اصلی گشوده شود این پارامتر را حذف کنید

موضوع دوم اينه كه وقتي از يك ام بي دي به ام بي دي ديگه ميرم فاصله بين اين دو ام بي دي دو ثانيه مي شه و در اين لحظه صفحه زمينه كامپيوتر كاربر نشون داده ميشه كه كمي به نظرم اشكال داره.چون ميخواهيم بگيم كل اينا يه پروژه است و نبايد اينطوري تكه تكه بشه.چون توي پروژه هاي بزرگ چنين چيزي را نديدم.
همانگونه که در جواب قبل هم عرض کردم شاید از پارامتر New_Window در تابع runmbd استفاده کردین اگر اینگونه نیست، شکل دستوری که برای اجرای فایل هایMBD استفاده میکنید یا نمونه ای از کارتان راضمیمه کنید تا سریعتر به نتیجه برسیم

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا