دستگاه حضور غیاب پرسنل

healthybody123

New Member
همانطور که همه میدانیم، هدف از حضور و غیاب در هر شرکت و سازمانی اعم از بزرگ یا کوچک، نظم بخشیدن به امور مربوط به کارکرد پرسنل است. این کارکردها شامل میزان ساعات کاری، اضافهکاری، مرخصی، ماموریت و ... میشود. در مقالات پیشین، سیر تغییر روش حضور و غیاب از دستی به سنتی و دلایل نیاز به این تغییر، که مهمترین آنها دقیق نبودن، زمانبر بودن محاسبه کارکرد و عدم برآوردن انتظارات پرسنل و مدیران بود، به صورت مفصل بیان شد. در این مقاله به استفاده داروخانهها و درمانگاهها از دستگاه حضورو غیاب و مزایای این روش میپردازیم.
Logitme_Biometrics.png

هدف از نصب دستگاههای حضور و غیاب در داروخانهها و درمانگاهها

از آنجا که پس از منسوخ شدن روش ثبت دستی حضور و غیاب، مدیران نیاز به روشی مدرن و دقیق برای محاسبات میزان کارکرد پرسنل و بازدهی آنها داشتند، دستگاههای ثبت ورود و خروج برای همین منظور طراحی شدند و با هزینهای مناسب در اختیار سازمانها و ادارات قرار گرفتند. که داروخانهها و مراکز سلامت نیز مانند دیگر سازمانها از آن استفاده کردند. این دستگاهها در ابتدا کارتی بودند و توسط کارتهای هوشمندی که به هر یک از پرسنل داده میشد، با کشیدن کارت، ورود و خروج آنها را ثبت میکرد. پس از مدت زمان کمی این دستگاهها تغییراتی داشتند و دارای قابلیتهای پیشرفتهتری مانند ثبت اثرانگشت، تشخیص چهره، عنبیه چشم و ... شدند. مزیت این دستگاههای جدید علاوه بر سهولت بیشتر، این بود که امکان هر گونه تقلب را از بین میبرد. انتخاب و خریداری دستگاه برای مشتریان از طریق مراکز فروش و مشورت با کارشناسان مربوطه به سهولت انجام میشود. به عنوان مثال سامانه حضور و غیاب دینگ یکی از مراکز فروش و پشتیبانی انواع دستگاههای حضور و غیاب با نام «دینگ» است، که با توجه به نیازهای انواع کسب و کارها و حتی تعداد پرسنل شاغل در آنها، دستگاه مناسب آن را عرضه و پشتیبانی میکند. داروخانهها و درمانگاها با توجه به اینکه با بیماران مختلف سروکار دارند و همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا میتوانند جهت جلوگیری از انتشار ویروس، از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده کنند که نیازی به لمس دستگاه نباشد.

مزیتهای استفاده از دستگاههای حضور و غیاب در داروخانهها و مراکز سلامت

  • صرفهجویی در هزینهها (دستگاههای حضور و غیاب کمتر دچار خرابی و اختلال میشوند، به همین دلیل با پرداخت هزینه کمی از پشتیبانی شرکتهای ارائه دهنده خدمات برخودار میشوید.)
  • امکان استخراج انواع گزارشها از اطلاعات دستگاه
  • جلوگیری از تخلف یا اشتباه در ثبت ورود و خروجها
  • یکپارچه سازی بخشهای مختلف یک سازمان
  • امکان محاسبه سریع حقوق ماهانه پرسنل
  • ایجاد حس اعتماد بین مدیران و پرسنل در مورد ثبت دقیق کارکردهای ماهانه
علاوه بر ویژگیهای بالا، با استفاده از این دستگاهها کارمندان میتوانند در ساعاتی غیر از ساعت کاری که مشغول انجام کار هستند، آن را با شرح فعالیت در سیستم وارد کنند تا پس از تایید به حقوق آنها اضافه شود. بنابراین با اطلاعات دقیق و بدون خطا که این دستگاهها در اختیار امور مالی قرار میدهند، نیازی به محاسبه جداگانه کارکردهای مختلف یک فرد نیست. به این معنا که لازم نیست مرخصی، اضافهکاری، استعلاجی و ... جداگانه محاسبه شوند.

منبع: سامانه حضور و غیاب دینگ (dingontime.com)
 

جدیدترین ارسال ها

بالا