دستگاه برش لیزری فایبر یا حکاکی لیزر

amir.seo

New Member
دستگاه فایبر و حقایقی در مورد آن

صنعتگران حوزه برش و مارکینگ همیشه به دنبال دستگاه‌هایی هستند که کار و آنها را با بالاترین دقت و بدون کمترین اصلاح انجام دهد و دستگاه فایبر به دلیل تفاوت‌هایی که نسبت به سایر دستگاه‌های برش به وجود آورد، به خوبی توانسته که این نقش را بر عهده بگیرد. نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ها در بازار موجود است که با توجه به اندازه آنها همچنین توانایی اشعه لیزر، در بخش‌های متنوعی به کار برده می‌شوند. از بخش‌های حساس و دقیق مانند حوزه کامپیوتر و پزشکی گرفته تا کارخانه‌های صنعتی، به دستگاه برش فایبر نیاز دارند که این مطلب خود را به معرفی آنها اختصاص داده‌ایم.

دستگاه فایبر چیست
دستگاه فایبر یک دستگاه برش و حکاکی صنعتی است که از اشعه لیزر برای انجام هدف خود استفاده می‌کنند. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح می‌شود که چرا از همان اسم دستگاه برش لیزری برای آنها استفاده نمی‌شود؟

در حقیقت دلیل اصلی نامگذاری این دستگاه‌ها به وجود فیبرهای نوری در آنها بر می‌گردد. این فیبرهای نوری به مانند عدسی و آینه عمل کرده و باعث تمرکز اشعه‌های نامنظم و پراکنده لیزر می‌شود. همچنین در جریان متمرکز کردن اشعه، انتقال و آن به نازل‌ها نیز صورت گرفته و این باعث بالا رفتن توانایی دستگاه می‌شود.

دلیل برتری دستگاه فایبر
بد نیست که برای آشنایی بیشتر شما، به دلایل برتری دستگاه فایبر بر دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری معمولی بپردازیم. همانطور که عنوان شد، در این دستگاه‌ها از فیبر نوری برای متمرکز سازی و همچنین انتقال اشعه لیزر استفاده می‌شود. بنابراین اتلاف انرژی در این دستگاه‌ها بسیار کم است. همچنین وجود فیبرهای نوری کمک می‌کند که بازدهی اشعه تولید شده بسیار بیشتر از دستگاه‌های قدیمی باشد. از طرف دیگر نداشتن ارتباط مستقیم با اشعه لیزر و نبود جریان آن در درون دستگاه باعث می‌شود که حرارت تولیدی آنها بسیار کم باشد و به همین دلیل دستگاه‌های لیزری فایبر نیازی به چیلرهای خنک کننده ندارد. همین چند موضوع ساده باعث می‌شود که دستگاههای فایبر گزینه‌های بهتری برای پروژه‌های حساس و دقیق باشد.

fiber-320x320.png

https://powercam.ir/دستگاه-فایبر/
 

جدیدترین ارسال ها

بالا