دسترسی به قسمتی از یک برنامه توسط برنامه دیگر!!

m_mx2009

Member
سلام به همه دوستان خودم......
میشه برنامه رو طوری بنویسیم که به یک قسمت از یه برنامه دیگه مثلا تکست باکس چت یاهو مسنجر دسترسی داشته باشه و مثلا خروجی برناممون رو توی تکست باکس پنجره چت یاهو مسنجر وارد کنه؟

راستی زبان برنامه هم VB6 هستش....
با تشکر از دوستان....:rose::rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه دوستان خودم......
میشه برنامه رو طوری بنویسیم که به یک قسمت از یه برنامه دیگه مثلا تکست باکس چت یاهو مسنجر دسترسی داشته باشه و مثلا خروجی برناممون رو توی تکست باکس پنجره چت یاهو مسنجر وارد کنه؟

راستی زبان برنامه هم VB6 هستش....
با تشکر از دوستان....:rose::rose:

اگر اون کنترلی که می خواهید مقداری رو داخلش نمایش دهید استاندارد باشه و کنترل پنجره و Handle داشته باشه
و به اصطلاح Windowless نباشه، تغییر دادن مقدار داخلش راحته، اما در خیلی از برنامه ها به دلایلی از کنترل هایی
استفاده می کنند که اولا استاندارد نیستند و ارسال کردن مقدار بهشون روال بخصوصی رو داره و ثانیا یک پنجره
اختصاصی برای اون کنترل ندارند که شما بخواهید با پیغام های استاندارد ویندوز مقداری رو بهشون ارسال کنید.

رجوع شود به :

کمک در مورد ویژال بیسک

ساخت یه برنامه مثلAutoTyping

کپی متن داخل text1 در برنامه اي ديگه(‍CMD) در ویژوال بیسیک

m_mx2009

Member
اگر اون کنترلی که می خواهید مقداری رو داخلش نمایش دهید استاندارد باشه و کنترل پنجره و Handle داشته باشه
و به اصطلاح Windowless نباشه، تغییر دادن مقدار داخلش راحته، اما در خیلی از برنامه ها به دلایلی از کنترل هایی
استفاده می کنند که اولا استاندارد نیستند و ارسال کردن مقدار بهشون روال بخصوصی رو داره و ثانیا یک پنجره
اختصاصی برای اون کنترل ندارند که شما بخواهید با پیغام های استاندارد ویندوز مقداری رو بهشون ارسال کنید.

من این پست ها رو خوندم و اینطور متوجه شدم که واسه دسترسی به کنترل یه برنامه باید چک کرد که برنامه مورد نظرمون از کنترل های استاندارد ویندوز استفاده میکنه یا نه ...
اینطور که من متوجه شدم خوشبختانه یاهو مسنجر از کنترل های استاندارد ویندوز استفاده میکنه !!!
فقط نمیدونم چطور میشه تکست باکس اون رو هندل کرد ...
آخه یاهو مسنجر هم از richtextbox استفاده میکنه :shock:

در کل هدف من اینه که یه برنامه بسازم که یک رشته ورودی رو کد کنه طوری که قابل فهمیدن نباشه و اون متن کد شده رو داخل تکست باکس پنجره چت یاهومسنجر بریزه و بعد هم Enter رو بزنه و برنامه دیگری در مقصد اون متن دریافت شده رو از پنجره چت دریافت کنه و دیکد کنه....

ممنون مشم اگه کمی بیشتر توضیح بدین در این مورد:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا