دسترسی به فایل html فقط توسط mmb

sorooshk

Active Member
سلام

من یک پروژه دارم طراحی می کنم و میخواهم که مطالبم با قالب HTML در برنامه MMB دیده بشن ولی کاربر نتونه فایل ها را به صورت مستقیم و از داخل سی دی باز کنه. یعنی این که اگر فضولی کاربر گل کرد و رفت داخل سی دی و فایل HTML را باز کرد یا صفحه سفید نمایش بده یا این که پیغام بده که فایل باید از داخل برنامه exe خود سی دی اجرا شود.

تعداد مقالات زیاد می باشد و نمی توانم فایل ها را Embed کنم.
توسط برنامه Encrypt Web Pro فایل های HTML را رمزی کرده ام و همه چیز آن را محدود کردم ولی میخواهم که باز شدن فایل HTML هم محدود به برنامه exe داخل سی دی بشه .
ضمنا به علت دلیل خاصی که دارم حتما مقالات باید HTML باشند و نمیتوانم از فایل های pdf یا هر فرمت دیگه ای استفاده کنم.

راستی کسی میدونه Referer فایل های HTML باز شده در MMB چی هستند؟ اگر این را بدانیم خیلی کارمان راحت خواهد شد چون در برنامه Encrypt Web Pro می توانیم بگیم که فایل های HTML فقط در صورتی که از فلان Referer خاصی باز شدند نمایش داده شوند.

خیلی خوشحال خواهم شد اگر دوستان گرامی در این مورد من را راهنمایی نمایند.

با تشکر
سروش کریمی

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
راستی کسی میدونه Referer فایل های HTML باز شده در MMB چی هستند؟
شئ HTML در بیلدر چیزی بیش از یک Wrapper نیست ، این بدین معناست که وقتی شما یک شئ HTML روی فرم پروژتون در بیلدر میزارید در حقیقت دارید یک Wrapper که بر پایه IE پیاده سازی شده رو فراخوانی میکنید ، پس در نتیجه Referer = Internet Explorer .

موفق باشید .

sorooshk

Active Member
سلام

خیلی ممنون. نمیشه توسط mmb یک پسورد را بفرستیم به فایل html میدونم از خود اینترنت اکسپلورر استفاده می کنه ولی اگر بشه با اکشن های mmb یا دستورات دیگه پسورد ارسال کنیم به فایل html خیلی عالی میشه با این کار میشه روی فایل html پسورد گذاشت و وقتی کاربر باز کرد نتونه ببینه ولی توی خود سی دی چون برنامه پسورد را میفرسته برای فایل html بشه فایل را به راحتی دید.

میشه چنین کاری کرد؟؟؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
در این موارد شما میتونید فایلتون رو (که در اینجا HTML هست) رو Encrypt کنید و هنگام نیاز اون رو Decrypt کنید و فراخوانیش کنید.
برای اجرای عملیات Encrypt/Decrypt از پلاگین fyeo استفاده کنید.
مثالهایی هم در انجمن هست که با کمی جستجو میتونید مباحثش رو پیدا کنید.

sorooshk

Active Member
سلام
خوب يعني با اين روش Encrypt فايل هاي HTML من در سي دي قابل ديدن توسط كاربر نمي باشند؟
مهمترين چيز براي من اينه كه كاربر نتونه فايل را به تنهايي باز كنه و حتما فايل از داخل برنامه من باز بشه و اگر تونست فايل را به تنهايي باز كنه متن ها يا ديده نشن يا به هم ريخته باشه يا صفحه سفيد ديده باشد آيا اين پلاگين اين كار را انجام ميده؟

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
همون روشی که محمد جان گفت خوبه ، فایلهاتون رو رمز کنید و موقع نیاز تو یک جای خاص از رمز درش بیارید و تو برنامه لود کنیدش ، البته این کار برای کاربرهای عادی کامپیوتر جواب میده و کاربری که تخصص کمی داشته باشه میتونه فایلتون رو پیدا کنه مگر این که عملیات از رمز درآوردن رو روی رم انجام بدید و از روی رم فایل رو داخل برنامه باز کنید که این کار با بیلدر نشدنی هست .

sorooshk

Active Member
سلام
خيلي ممنون الان دارم پلاگين Fyeo را بررسي مي كنم ولي باز هم فكر نكنم خيلي به دردم بخوره.
اي كاش بچه هاي مجيد آنلاين ميومدند و همگي با هم يك قفل درست و حسابي در مورد تمامي موارد مختلف درست مي كرديم.
چون در عرصه توليد نرم افزار قفل هاي نرم افزار از خود محصول مهم تر هستند.

باز هم ممنون از جوابتون

saadatmsg

Active Member
سلام دوست عزيز

شما يه كار ديگه هم مي توني انجام بدي . البته اين كار Encrypt نيست و يه جور گول زدن كاربره .

شما مي توني فايل HTML خودتو پسوندشو تغيير بدي و از داخل پروژه فراخوانيش كني كه اينجوري كاربر حتي اگه داخل سي دي هم بره نمي فهمه اون فايل HTML هست. اينجوري با IE هم باز نمي شه . ولي با Notepad كداش معلوم مي شه .كه اون هم اگر Encrypt كني فك كنم حل بشه

موفق باشي

آخرین ویرایش:

sorooshk

Active Member
سلام
خيلي ممنون از راهنماييتون ولي اين راه زياد مناسب نيست چون سي دي ما قرار هست كه به بازار عرضه بشه. و از لحاظ امنيتي بايد خيلي بالا باشه. با اين روشي كه شما گفتيد كاربر ميتونه هم با نوت پد هم با اينترنت اكسپلورر توسط دستور Open With از اون استفاده كنه.

moalla

Member
یه راهی به ذهنم میرسه که بازم بعیده به دردتون بخوره اما باز گفتنش خالی از لطف نیست: میتونید با برنامه هایی که html رو تبدیل به ebook‌میکنن کار کنید که خروجی exe میدن ولی داخل خودشون فایلها رو embed میکنن و امکان دسترسی جدا به فایلها نیست اما خوب داخل بیلدر اجرا نمیشه و بیلدر فقط با run میتونه اون رو اجرا کنه

در کل فکر میکنم با این امنیتی که شما میخوای کار از بیلدر رد باشه و باید برید سراغ دلفی و از روش silver soft‌استفاده کنید

sorooshk

Active Member
سلام
استفاده بيش از حد از فايل هاي exe خيلي سرعت را پايين مياره
ضمنا برنامه هاي آنتي ويروس مثل Kaspersky خيلي روي اسكن فايل هاي exe تمركز مي كنند و باعث ميشه كه فايل دير باز بشه و همه ناراضي باشند.

ضمنا ما تا الان حدود 250 عدد مقاله اضافه كرده ايم . و هر مقاله بايد جدا باز بشه . توسط روش شما يعني 250 عدد فايل exe كه متاسفانه اين روش هم جوابگو كار من نيست.

ولي ممنون از جوابتون و تلاش شما جهت رفع مشكل ساير اعضا.

moalla

Member
منظورم این بود که تمام فایلها توی یک فایل exe برند یا حداقل مقاله ها بصورت دسته بندی فقط توی چهار پنج تا فایل باشه
یه راه دیگه ای که به ذهنم میرسه و نمیدونم با بیلدر کامل عملی هست یا نه:
میتونید با پلاگین sqllight متنها رو درون دیتابیس قرار بدین و بعد هنگام استفاده از هر مقاله تگ ها مربوط به html‌رو در اطراف اون قرار بدین و نتیجه رو در یک فولدر توی سیستم با فرمت html ذخیره کنید و بعد اون رو باز کنید
راستش نمیدونم با بیلدر امکان ایجاد فایل متنی هست یا نه

sorooshk

Active Member
سلام
فكر كنم بشه با بيلدر فايل فارسي ايجاد كرد ولي مقالات ما عكس هم دارند هر مقاله حداقل يك عكس دارد ميشه با پلاگين SQLight عكس را هم اضافه كرد؟

moalla

Member
یعنی عکسها رو هم نباید کاربر دسترسی داشته باشه؟
میتونید تمام عکسها رو توی یه پوشه بذارید(با دریم ویور میتونید سریع با یه سرچ تمام مسیرها رو به یه پوشه ارجاع بدین)
اچ تی ام الها رو هم توی دیتابیس میشه قرار داد
البته شاید عکس رو هم sqlight قبول کنه من تخصصی روش کار نکردم
اگه با این روش رفتین یه سورس سادش رو بذارین خیلی خوبه
چون روشیه که زیاد استفاده میشه
حداقل خاصیتش اینه که میشه داخل متنها سرچ کرد و توی ویندوزهایی که فارسی ندارند هم قابل نمایشه(بخاطر فرمت Unidcode)

sorooshk

Active Member
سلام
خیلی ممنون. سعی می کنم روش کار کنم. البته کار ما محدودیت های خاص خودش را داره برای همین به دنبال بهترین و سریعترین راه ممکن میگردم.

باز هم تشکر از روشی که توضیح دادین اگر در این مورد به نتیجه رسیدم خبرتان خواهم کرد.

nevercom

بنظر من Encrypt/Decrypt بهترین راه حله، از سرعت خوبی برخوردار هست، امنیت مناسبی هم داره
شما اول نیاز هست تمام فایلهلتون رو انکریپت کنید و همونا رو بریزید توی CD، بعد تو برنامه تون برای فراخوانی اونها اول دیکریپتشون کنید و بعد اجرا
توجه کنید که برای دیکریپت کردن فایلتون باید جایی روی دیسک ذخیره بشه، در MMB لود بشه و فوراً پاک بشه که این عملیات خیلی زمانبر نیست.

اگر هم عکسها هم براتون مهم هست که دیده نشن (که البته شما این رو نفرمودید) میتونید هر فایل HTML رو تحت یک فایل MHT ذخیره کنید و باقی ماجرا...

sorooshk

Active Member
سلام

خوب ببينيد من هر جوري هم فايل ها را Encrypt كنم آخر كه توسط IE به صورت معمولي باز ميشن نه؟؟؟؟

چه جوري Encrypt كنم كه توسط IE به صورت معمولي باز نشن؟

توسط دستور Encrypt فقط سورس فايل بسته ميشه ولي خود فايل به صورت مستقيم باز ميشه چه راهي هست كه بشه كلا Encrypt كرد؟

ميشه يك مثال عملي را برايم Attach كنيد و بفرستيد؟

خيلي ممنون

Amit13

Well-Known Member
سلام,
من يك چيز رو متوجه نشدم,شما ميخواي با نرم افزار encrypt web
عمل انكرايپ رو انجام بدي.بعد عمل ديكرايپ با پلاگين بيلدري????
اين عمليه?

nevercom

مثل اینکه منظور من رو متوجه نشدید،
شما اول میاید با استفاده از پلاگین fyeo فایلهاتون رو Encrypt میکنید، اینکار - صرفنظر از اینکه فرمت فایل چی هست - باعث میشه اطلاعاتتون کدگزاری بشن و توسط نرم افزارهای مربوطه اجرا نشن، در واقع یه فایل هست با اطلاعات بهم ریخته.
پس فایلهاتون از هر نوعی هم که باشن، بعد از انکریپت قابل اجرا نیستند.

برای مثال هم میتونید به این تاپیک مراجعه کنید، مثال ارائه شده بر روی عکسها این عملیات رو انجام میده
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=95761&p=660551&postcount=7

sorooshk

Active Member
سلام
نه Amit13 جان من چنین چیزی را نمیخواهم. من می خواهم که هم با برنامه Encrypt Web Pro فایل ها رمز گذاری بشن هم یه حالتی باشه که هیچ جوری باز نشه فایل به غیر از این که از سی دی خود ما استفاده بشه.

یعنی دسترسی مستقیم به فایل ممنوع شود.

با روشی که Nevercom گفتند احتمالا بشه این کار را انجام داد. الان میرم به همون تاپیک ببینم چی کار می تونم بکنم. باز هم از همکاری تمامی شما دوستان تشکر می کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا