Fa در mmb نمایش اطلاعات sqlite در یک دیتا گرید، هر رکورد بصورت چند خطی و ترکیبی فیلدها

با سلام
ببخشید اگه سوال مبتدیانه ای است چون من مبتدی هستم و این برای توسعه اولین کارم است.
یک دیتابیس SQLite مربوط به یک خبرنامه هفتگی دارم که بر روی سی دی اجرا میشه.
برای نمایش اطلاعات SQLite به دو صفحه نیاز دارم، صفحه اول لیست خبرها و صفحه دوم نمایش اطلاعات کامل هر خبر.
حالا چند سوال:
1- برای نمایش لیست اخبار بصورت لیستی و ترکیبی از چند فیلد بصورت زیر از چه ابزار یا پلاگینی استفاده کنم؟
مثال لیست نمایسی اخبار که حاوی فیلدهای id ، تاریخ، گروه خبر، عنوان خبر، لید خبر، منبع خبر، لینک خبر:
خط اول: تاریخ ، گروه خبر، عنوان خبر
خط دوم: لید خبر (توضیحات چند خطی خبر)
خط سوم: منبع خبر ، آدرس و لینک خبر ، شناسه یا id خبر
2- با انتخاب هر خبر چجوری شناسه یا id خبر را به صفحه جزئیات خبر ارسال کنم؟
3- در صفحه جزئیات خبر بر اساس id یا شناسه خبر از چه ابزار یا پلاگینی جهت نمایش اطلاعات و جزئیات خبر استفاده کنم؟
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بهتر هست حداقل بصورت یک تصویر چیزی که مدنظرتون هست رو ارائه بدید، راحت تر میشه کمکتون کرد

با سلام
از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.
در حال حاضر در برنامه ای که بدون دیتابیس است بصورت تصویر ضمیمه اطلاعات را نمایش میدهم و میخواهم لیست اطلاعاتی که در sqlite هست را به این صورت نمایش بدهم و اگر بر روی ادامه متن کلیک شد متن کامل را نمایش بدهد و اگر هم بر روی لینک منبع کلیک کرد سایت منبع را در بروزر کاربر نمایش بدهد.
با تشکر

پیوست ها

• Data_List.jpg
    Data_List.jpg
    37.2 کیلوبایت · بازدیدها: 24

nevercom

من پیشنهاد میکنم قسمت نمایش اطلاعات رو بصورت HTML پیاده سازی کنید و در شئ Browser نمایش بدید.
خیلی دستتون بازتر هست

الان تو این تصویر چهار تا بلاک نشون داده شده، که خصوصیتشون مثل هم هست، فقط محتوا هست که تفاوت میکنه.

مثلا همین فایل رو بررسی کنید و قسمت های ثابتش رو شناسایی کنید و ببینید چه قسمت های داده ها دائما تغییر میکنن.

اطلاعات رو که گرفتید از دیتابیس کافیه بین تگ های HTML قرارشون بدید.

همچین چیزی رو من در برنامه ی دیکشنری Dicti برای نمایش ترجمه استفاده کردم که در از قابلیت ارتباط HTML و MMB هم برای تلفظ کلمات استفاده شده بود.

میتونید از اون هم کمک بگیرید، سورسش در انجمن موجود هست.

با سلام
از راهنمایی و لطف شما سپاسگزارم
اون قالبها که در عکس هست در حقیقت هر کدام یک رکورد دیتابیس است که به این صورت نمایش داده میشود.
1- نمیدونم که منظور شما اینه که من همه اطلاعات را قبل از انتشار بصورت html تبدیل کنم و یا اینکه در زمان اجرا اطلاعات را از دیتابیس خوانده و بصورت فایل html تبدیل و نمایش بدهم؟
2- در حال حاضر با یک برنامه دیگه اطلاعات دیتابیس را خوانده و بر اساس آن فایلهای html را ایجاد و تهیه میکنم و آن فایها را در کنار فایل اجرایی قرار میدهم، البته خودم فکر میکنم بهتره که اطلاعات مستقیما از دیتابیس خوانده بشود تا هم کار حرفه ای تر باشه و هم اینکه بروز رسانی و انتقال اطلاعات ساده تر باشه، چون در این حالت میشه روی اطلاعات جستجو کرد و گزارشهای مختلفی گرفت، البته نمیدونم کدومش بنظر شما بهتره؟

با تشکر

nevercom

من دقیقن منظورم این هست که اطلاعات از دیتابیس خونده بشه، و این اطلاعات با کد های html ترکیب بشه و درنهایت یک فایل html تولید بشه که حاوی اطلاعات خوانده شده از دیتابیس، با یک جدول بندی و ظاهر دلخواه ما هست
همه ی اینها بصورت داینامیک و در زمان اجرای برنامه انجام میگیره.

اون مثال دیکشنری که عرض کردم ببینید، متوجه منظورم خواهید شد.

با سلام
استاد و دوست عزیز nevercom، از لطف و راهنمایی شما سپاسگزارم.
با استفاده از راهنمایی ها و نمونه دیکشنری تونستم لیست خبرها را بصورت html و دلخواه نمایش دهم.
حالا مشکل اینه که میخوام با کلیک کردن بر روی عنوان هر خبر، متن کامل بهمراه جزئیات در یک صفحه جدید نمایش داده شود و مشکل اینه که نمیدونم چجوری id خبر را به صفحه بعد پاس بدهم و در آن صفحه بر اساس پارامتر و یا id دریافتی اطلاعات کامل را نمایش بدهم.
از طریق html میشود با دستور زیر به یک صفحه جدید رفت اما :
- id را چجوری بهمراه اسم صفحه به صفحه جزئیات پاس بدهم؟
- id را در صفحه جزئیات چجوری دریافت و به sqlite پاس بدهم که بر اساس id صفحه html مربوطه را بسازد؟
با تشکر

nevercom

شما برای هر رکورد یک فیلد id دارید، همون زمانی که فایل HTML رو میسازید، مقدار id برای هر رکورد رو بگیرید و در فایل HTML ذخیره کنید.
فرض کنید شما میخاید با کلیک بر روی عنوان هر خبر، به صفحه ی بعد بره و id خبر به اون صفحه ارسال بشه، و تو اون صفحه با استفاده از id متن کامل خبر رو نمایش بدید.

همونطور که میدونید امکان اجرای اسکریپت های MMB از درون HTML فراهم هست
در همون مثال دیکشنری که عرض کردم، هنگام ایجاد صفحه ی HTML، روبروی هر کلمه یک دکمه برای تلفظ اون قرار داده شده
روش کار این هست که در قسمت لینک اون تصویر، یک کد MMB نوشته شده که یک متغیر رو مقدار دهی میکنه و بعد یک اسکریپت اجرا میشه.

با دیکشنری یک کلمه رو جستجو کنید، بعد درحالی که برنامه درحال اجرا هست، به پوشه ی TEMP\MMBPlayer برید و فایل Result.htm رو مشاهده کنید.
با مشاهده ی اون فایل میتونید محتویات فایل HTML نهایی رو ببینید که به چه صورت هست.
و بعد برید تو سورس دیکشنری و کدها رو ببینید که چطور اون قابلیت ایجاد شده.

در مورد سوال شما هم مثل همین هست، مقدار یک متغیر رو برابر id خبر قرار بدید (هربار روی لینک کلیک میشه) و بعد یک اسکریپت رو اجرا کنید یا دستور رفتن به صفحه ی بعد رو بدید...

با سلام
از لطف شما بسیار سپاسگزارم.
ببخشید، من مثال دیکشنری رو نگاه کردم اما یه چیزی رو درست نفهمیدم و اون اینکه کد چند خطی زیر رو توی تگ html چجوری بنویسم
کد:
Data_ID$='666666'
LoadText("Page_2::Text","Data_ID$")
Page("Page_2")

با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا