تغییرات فایل 1 در مورد سايز فيلم؟

Inst_sina

New Member
با سلام خدمت دوستان گرامي
من يك سوال داشتم

در نرم افزار پريماير وقتي يك فيلم رو به تايم لاين وارد مي‌كنم نمايش اون در پنجره Program به صورت كوچكتر از ساير پنجره انجام مي‌شه _ در حالي كه در پنجره Source به صورت كامل نشان داده مي‌شده _ و وقتي به اين صورت خروجي گرفته بشه در خروجي هم اين ايراد وجود دارد.

حالا من با كشيدن اطراف فيلم مورد نظر سايزش رو با سايز پنجره Preogram هم اندازه كردم و توي خروجي هم ظاهرا درست شد.

مي‌خواستم بدونم راه حل اين مسئله همين كاريه كه من كردم يا راه حل بهتر يا اصولي تري وجود داره؟

ممنون ميشم نظر شما رو بدونم:)

mostafa20010

Well-Known Member
همه ی فیلم ها همینجوریه ؟
من فکر میکنم چون کیفیت یا سایز خود اون فیلم کم بوده اینجوری شده

Inst_sina

New Member
ببخشيد شايد خيلي سوالم ابتدايي باشه
ولي منظورم اينه كه براي گرفتن خروجي مورد نظر و اينكه سايز فيلم در حال نمايش از سايز قاب تصوير كوچكتر نباشه راهي جز كشيدن گوشه‌هاي فيلم هست يا نه؟

abi3

New Member
سلام فکر می کنم زمانی که داری پروژه رو درست می کنی یه پنجره می یاد که نوع خروجی رو مشخص می کنه اگه می خوای pal ntscیا هر چی باشه ولی جلوی هر کدوم یه خصوصیت دیگه هست wide screen رو انتخاب کنی حل میشه

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

اصولا همه چیز به خود شما بر می گردد. یعنی :
1- منبع چیست ( ابعاد و مشخصات )
2- چه تایم لاینی باز می کنید ( ابعاد و مشخصات )
3- چه خروجی ای می گیرید ( ابعاد و مشخصات )

حالت خوب اینه که تایم لاین رو بر اساس اونی که بعدا قصد خروجی دارید باز کنید.

راه حل خود شما درست است. وقتی ابعاد فوتیجی که وارد تایم لاین می کنید با ابعاد تایم لایم یکی نباشد ( بزرگتر یا کوچکتر ) شما مجبوری سایز فوتیج رو تغییر بدید که شما بزرگ کردید . این بزرگ کردن به از دست رفتن کیفیت تصویر منجر میشه.

راه حل دیگه اینکه که روی فوتیج مربوطه کلیک راست کنید و گزینه Scale to frame size رو بزنید در این صورت ابعاد فوتیج با ( با حفظ نسبت ابعاد طول و عرض ) مطابق با تایم لاین می شود.

اگر میخواهید همیشه بطور اتوماتیک فوتیجی که وارد می کنید هم سایز تایم لاین شود به این مسیر بروید
Edit => Preferences => General
و گزینه
Default scale to frame size را تیک بزنید

موفق باشید بدرود

chicchicqq

New Member
عزیز من این کار ها چیه

اول برو اون فیلمی که میخواهی وارد تایم لاین کنی رو ببین سایزش چقدره مثلا 576*720 یا 288*352 یا 1080*1440 وقتی که پروژه میسازی تو تنظیمات سیکونس سایزت رو باب سایز ویدیویی که میخوای روش کار کنی یکی کن مثلا ویدیوت 576*720 هست پروژت یا سیکونست نباید 1080*1440 یا اچ دی باشه بلکه باید 576*720 باشه وگرنه ویدیو رو که میاری توی تایم لاین کوچیک میشه اونموقع مجبوری ویدیو رو از کناره ها بکشی و کیفیت ویدو پایین میاد.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

جدیدترین ارسال ها

بالا