در مورد ساخت سایت مایکروسافت کمکم کنید

ali abedian

Banned
سلام

همین اولش بگم که یه لطف کنید و حتماً کامل توضیح بدید

میخواستم کمکم کنید و به من یاد بدید که چطوری میتونم یه صفحه مثل صفحه اول سایت شرکت مایکروسافت درست کنم

هدفم اون قسمتهایی هستن که به صورت کشوئی منوهاش باز میشن

مثلا در بخش Product support
اون نوارهای آبی پایین رو میگم که روی منوها کلیک میکنیم ، منوی قبلی جمع میشه و منوی جدید در همون فضا باز میشه
و یا در قسمت بالاترش که به صورت افقی منوها حرکت میکنن و جابجا میشن و با کلیک روی هر عنوان در منوی بالا ، زیر منوها جابجا میشن و جاشون رو به زیرمنوی مربوط به منوی بالایی میدن

میدونم برای شما این ساده ست
ولی یه توضیح اصولی و کامل میخوام

لطف کنید این رو برام واضح و روشن بیان کنید

من اصلاً نمیدونم دنبال چه موضوعی باید باشم تا اختصاصاً به این خواسته م برسم
منظورم اینه که من مثلا از جاوااسکریپت یا جی کوئری یا آجاکس نمیخوام به دنبال مسائل دیگه ش باشم و فقط و فقط میخوام در همین اندازه کارمو پیش ببرم

با تشکر از محبتی که قراره در حقم کنید

منتظر جوابتون هستم

یا علی

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
اگر هدف شما صرفا ساخت منو های زیبا هست، می تونید از برنامه Sothink Html Menu که در همین انجمن توضیح کامل داده شده است، استفاده کنید...

ali abedian

Banned
سلام
نه فقط منو نیست

منظورم اینه که مطالب رو در اون قالب ساده و قابل فهم و تر و تمیز نمایش بدم.. الان با شکل بهتون نشون میدم منظورم بیشتر به کدوم قسمتهاش هست.. من میخوام یه همچین چیزی در بیارم برا خودم .. اما میخوام کامل فقط کدهای همین مدل رو یاد بگیرم

microsoft-site-code.jpg

اون قسمتهایی که دورش خط قرمز کشیدم رو میخوام ببینم چطوری میشه درست کرد؟؟
ممنون میشم به سایت مایکروسافت برید و ببینید دقیقاً چی میخوام!
http://www.microsoft.com
منتظرم توروخدا راهنمایی کنید

ali abedian

Banned
نه نمیخوام از این چیزها استفاده کنم

تشکر میکنم ازتون برای راهنماییتون

ولی آخرش یه آموزش درست و حسابی نذاشتین اینجا دوستان خوب من!

منتظرم

pouya saadeghi

Active Member
ببینید، یادگرفتن طراحی وب مثل یادگرفتن فتوشاپ نیست که یه سری مراحل توضیح داده بشه و شما یاد بگیرید.

شما برای این که خودتون چنین صفحه ار طراحی کنید ، باید به HTML ، CSS و JavaScript مسلط باشید

اگه منظورتون نحوه ساختن منوی کشویی و باکس های متحرک سایت مایکروسافته، میتونید از JavaScript استفاده کنید.
من به شما یکی از بهترین فریمورک های جاوا اسکریپت به نام jQuery رو پیشنهاد میکنم.
با استفاده از توابع این فریمورک احتیاجی به تسلط کامل جاوااسکریپت ندارید و آشنایی به سینتکس جاوااسکریپت کفایت میکنه.

این آموزش استفاده از jQuery برای ساخت منویی شبیه به منوی کشویی مایکروسافت

و این آموزش ساخت tab برای باکس ها با استفاده از jQuery

ali abedian

Banned
سلام
خیلی خیلی سپاسگذارم دوست من

خب راستش تا حالا از این کدنویسی های طویل وحشت داشتم .. برای همین هم میلی به یادگیریش نداشتم ولی متاسفانه در سن پیری مجبور شدم که یاد بگیرم اینها رو .. چون آدمو از غافله عقب میندازه

من بیشتر میخوام در سایتهای استاتیکی که طراحی میکنم بتونم از این جور منوها و این افکتهای لطیف استفاده کنم تا چهره ی بهتری به سایتم بده و از نگاه کاربر اونو مدرن جلوه بده..

واقعیت اینه که این کدها رو هنوز درک نکردم .. نمیدونم متوجه منظورم میشید یا نه ! هنوز خوب حسشون نکردم برای همینه که گیج میشم و در همون قدم اول مغزم بهم اجازه نمیده جلوتر برم و جستجوی جدی و عمیق و دقیق داشته باشم

به هر حال از این لینکهایی که معرفی کردی کارو ادامه میدم .. اگه آموزشهای روان و قابل فهم و اصولی و منطقی از این جاوااسکریپت و نحوه ی به کار گیری کدهای جی کوئری در جاوا رو دارید به من هم معرفی کنید

منتظرم

با تشکر از راهنمایی تون

آخرین ویرایش:

ali abedian

Banned
یک کتاب فارسی با تمامی دستورات جی کوئری موجود نیست؟

آخرین ویرایش:

pouya saadeghi

Active Member
اما شما در همین مثال جی کوئری که آوردم در بالا ببینید.. دستورات یه جای جدا از اون موضوعاتی که میخوایم رووش اتفاقی رخ بده نوشته میشه و این آزار دهنده ست
وقتی اسکریپت از HTML جدا باشه، هم کد HTML شما از پیچیدگیش کم میشه و هم سرعت بارگذاری سایت به دلیل کش شدن فایل اسکریپ توسط مرورگر ، بیشتر میشه.
اما من میخوام بدونم مثلا برای کارهای دیگه ای مثل
move
timer
show
masagebox
fade
play sound
یا خیلی چیزهای دیگه که در بسیاری از زبانهای برنامه نویسی مشخص شده
برای جی کوئری باید از کجا پیداش کرد؟ من توو این مثالهایی که دیدم فقط یه چیزهایی مثل همین hide رو دیدم
چطوری میشه از بقیه ش با خبر شد؟؟؟؟

هرکدوم از این کلمات رو به همراه کلمه jquery در گوگل سرچ کنید میتونید کدش رو پیدا کنید.
این صفحه هم میتونه بهتون کمک کنه: jQuery API

جدیدترین ارسال ها

بالا