در فتوشاپ چطوري Shift+Space رو فعال كنيم؟

Aftabgardan-cc

Active Member
سلام؛
نمي‌دونم متوجه سئوالم شديد يا نه؟!
من يه توضيح بدم:
ببينيد در ويندوزهايي كه فارسي ساز درست و حسابي داشته باشن، مي‌شه از فاصله مجازي استفاده كرد...
به اين كلمه نگه كنيد: « مي‌شود » با اين مقايسه كنيد: « مي شود» فاصله "ي" در كلمه اول با "ش" كمتره.
به اين فاصله كم مي‌گن فاصله مجازي.
اما مشكل اينجاست كه اين فاصله در فتوشاپ كه من از نسخه 7 ME استفاده مي‌كنم، كار نمي‌كنه:sad:

فرض كنيد من مي‌خوام يه نشريه رو با فتوشاپ طراحي كنم، حالا چون به شدت به اصول تايپ معتقدم، چطوري بايد از اين امكان استفاده كنم؟
فايلي يا شگردي رو نمي‌شناسيد كه اين مشكل رو حل كنه؟:cry:

ممنون...

S.H.R.M.K

Well-Known Member
فکر نکنم فتوشاپ مثل برنامه ورد قسمتی برای تنظیم این کار داشته باشه مگر اینکه از برنامه فارسی ساز شتاب استفاده کنی به این صورت که متن رو تو Word تایپ کنی و بعد با شتاب ببری تو فتوشاپ مگر اینکه این جواب بده البته اینم من هنوز تست نکردم.
اگه جواب داد به منم بگو
راستی نشریه رو چرا با فتوشاپ میخوای ببندی؟

ToFaN

Well-Known Member
فقط فتوشاپ نسخه Cs2 خاورمیانه این امکان رو داره :)

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اولا که با فتوشاپ اگه اینکارو نکنی خیلی بهتره چون مصیبته!!!

دوما می تونی با فتوشاپ هم این کارو بکنی به این صورت:

اول دو قسمت کلمه مثلا (می) و (شود) رو با هم انتخاب کن (بوسیله ابزار Text Tool) بعد فاصله بین کلمات رو از پانل تنظیمات کم کن. واسه ظاهر شدن پانل تنظیمات متن از منوی Windoews گزینه Character رو انتخاب کن. تنها راه از بین بردن فاصله بین دو حرف تو فتوشاپ اینه.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
فقط فتوشاپ نسخه Cs2 خاورمیانه این امکان رو داره

واقعا میشه مثل ورد براش نیم فاصیه تعریف کرد؟
فقط تو نسخه ME این امکانو داره؟

اول دو قسمت کلمه مثلا (می) و (شود) رو با هم انتخاب کن (بوسیله ابزار Text Tool) بعد فاصله بین کلمات رو از پانل تنظیمات کم کن. واسه ظاهر شدن پانل تنظیمات متن از منوی Windoews گزینه Character رو انتخاب کن. تنها راه از بین بردن فاصله بین دو حرف تو فتوشاپ اینه.

سارا جان این طوری که میشه ولی این بنده خدا اگه بخواد یه نشریه رو یا حتی یه صفحه رو اینجوری دونه دونه درست کنه 1000 روز طول میکشه.

GFX Master

منم که اولش گفتم مصیبت داره به هر حال تنها راهش تو فتوشاپ Cs و قبل تر اینه حالا اگه تو Cs2 حل شده که چه بهتر

ToFaN

Well-Known Member
قبل از این نسخه هم میشه فکر کنم
در بین کلمات Alt بگیرید و چپ و راست کنید

GFX Master

توفان جان این کاری که شما گفتی همون کم کردن فاصله میشه که منم گفتم فقط این Shortcut اون روشه.

ممنون این روشش رو نمی دونستم

Aftabgardan-cc

Active Member
ToFaN گفت:
فقط فتوشاپ نسخه Cs2 خاورمیانه این امکان رو داره :)
من راستش با فتوشاپ Cs2 مشكل دارم به همين خاطر دلم مي‌خواد اين مشكل توي 7ME حل بشه!
مشكلم با Cs و بالاتر از 7 اينه كه وقتي در ويندوز، (My Computer) چينش تصاوير رو روي Thumbnails مي‌ذاري، عكسي كه روش در فتوشاپ كار كردي رو نشون نمي‌ده! فقط آيكن برنامه رو نشون مي‌ده! بايد همه رو با فتوشاپ (يا ACDSee) باز كني تا ببيني اون پروژه چي هست.
اما در فتوشاپ 7، كل پروژه رو مثل يه عكس معمولي (JPG) نشون مي‌ده!:sad: (براي اين مشكل كسي راه حلي سراغ نداره؟)
اون قضيه Alt رو هم امتحان مي‌كنم...

من گفتم شايد يه فايل مثل فايلي كه توي ويندوز هست و يه تغيير مي‌دنش و امكان Shift+Space توي ويندوز فعال مي‌شه، توي فايل‌هاي فتوشاپ هم باشه و بشه تغييرش داد و اين مشكل رو حل كرد:sad:
يه چيز ديگه!
نشريه رو با چي ببيندم به جز فتوشاپ؟ با كرل؟ (اگه آره، كه خيلي سخته:cry: )

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
نشریه رو که معمولا با برنامه های نشر رو میزی مثل Quark - Page Maker - InDesign میسازن و Indesign هم الان یکی از بهتریناشونه.

قبل از این نسخه هم میشه فکر کنم
در بین کلمات Alt بگیرید و چپ و راست کنید

آره اینم شورتکاته همون کم کردن فاصله ها هست ولی بازم کار باهاش سخته و شاید به درد یک پوستر که نوشته های کمی داره بخوره ولی یه مجله رو نمیشه این کارو کرد.

مشكلم با Cs و بالاتر از 7 اينه كه وقتي در ويندوز، (My Computer) چينش تصاوير رو روي Thumbnails مي‌ذاري، عكسي كه روش در فتوشاپ كار كردي رو نشون نمي‌ده! فقط آيكن برنامه رو نشون مي‌ده! بايد همه رو با فتوشاپ (يا ACDSee) باز كني تا ببيني اون پروژه چي هست.

احتمالا ویندوزت مشکل داره چون مال من که نشون میده.

GFX Master

من نمیدونم این مشکلی که گفتی راه حلی داشته باشه یا نه ولی به هر حال شما اومدی به خاطر یه مشکل شاید خیلی کوچیک کلی قابلیت و امکانات فتوشاپهای CS و CS2 رو فدا کردی!
24.gif

بعدشم ACDSee که برنامه به این خوبیه دیگه چه اشکالی داره ازش استفاده کنی.

در مورد صفحه بندی هم کرل برنامه خوبیه اگر چه InDesign و PageMaker خیلی بهترن ولی باید کار باهاشونو بلد باشی. اما به نظر من اصلا از فتوشاپ استفاده نکن چون بعد از یکمی کار کردن حجم فایلت زیاد میشه بعد برای یه تایپ ساده کلی وقتت گرفته میشه و اعصاب خرد کنه!!
101.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا