در خواست های مشکلات فلش و ساپورت

BEHESHT

Well-Known Member
سلام دوستای عزیز

من با اجازه ی همه این مبحث رو برای حل و رفع همه ی مشکلات فلش ایجاد کردم

چون فلش مهم ترین و پر کابردترین اجزای متحرک mmb هستش

پس دوستان شما هم تو تکمیل این مبحث من رو یاری کنید.

امیدوارم که مدیران محبت کنند این مبحث رو در عناوین مهم قرار بدن.:neutral:

اما بزرگترین مشکل استفاده دوستان از فلش اینه که فلاش پلیر روی سیستم کاربران نصب نیست و یا ورژن شون رو ندارن و یا از همه مهتر برای نصب کابر متوجه نصب میشه یا باید خودش نصب کنه و....:sad:

اما من در اینجا یه setup به صورت silent یعنی مخفیانه دور از دید کابر ساختم که بدون متوجه شدن کابر می تونه فلش پلیر رو نصب کنه.:D

اما ورژن هایی که فلش پلیر من بعد نصبش می کنه ساپورت می کنه از فلش 1 هست تا flash 10 beta اما فلش هایی که به صورت جدا گانه ساپورت می کنه یعنی تک تک ورژن ها با هم نصب می شن رو می گم به این ترتیب هست:

1.falsh player 7 (MMB) setup فلش پلیر 7 که توسط خود mmb تهیه شده و می تونه تو پروژه جاسازی شه

2. falsh player 8 فلش هشت معمولی که رایجه تو سایت ها

3. falsh player 8 beta

4 falsh player 9 فلش رایج

5 falsh player 9 BETA

6 falsh player 9 PRO فلش 9 حرفه ای نمی دونم یعنی چی

7 falsh player 10 رایج توزیع شده

8 falsh player 10 BETA

و Flash Player IE 7.0.19 :cool:

این 9 نوع فلش پلیر رو به صورت کاملا مطمئن تک تک ساپورت می کنه اما دوستان این رو من برای پروژه های متعدد

ساختم که نیاز به ورژن های بالایی دارند

که از 443 فایل مختلف ترکیب شده که گاهاً توش تکراری هم بود که حذف شد اما برای استفاده در MMB توصیه می کنم از فایل های فلش زیر ورژن 7 استفاده کنید تا کابر پیام "عدم نمایش صفحات فلش و دانلود فلش پلیر " مواجه نشه اگرچه با وجود استفاده از این SETUP نمایش فلش ها را دارید اما این پیغام در هر بار اجرا شدن کابر تون رو آزار می ده و من راهی برای مقابله نیافتم

اما اگه راهی وجود داره تا این پیام را برای ورژن های بالاتر هم حذف کرد دوستان بگن خوشحال میشم و ایراد های این SETUP رو بر طرف کنم

اما برای استفاده از SETUP اول یک صفحه ی خالی که (حتما صفحه اول) باشد ایجاد کنید که فلش پلیر کامل نصب شود که هرگز کابر پیامی را دریافت نکند حتی اگر فلش پلیر نداشته باشد( اگر ورژن کمتر از 8 استفاده می کنید در پروژه پیامی هرگز دریافت نخواهید کرد)

و اما در قسمت اسکریپت صفحه ی ایجاد شده (اول) کد زیر را تایپ کنید :

Run("<SrcDir>\flash player.exe","")

Run
("<SrcDir>\flash player.exe","")

Run
("<SrcDir>\flash player.exe","")

NextPage
()

توجه داشته باشید که فایل SETUP باید سه بار اجرا شود من این کار را کردم که فقط کابران مجید آنلاین که این صفحه را مطالعه کردند بتوانند استفاده کنند هر کس این فایل دستش رسید نتونه بهره ببره باید سه بار اجرا شه همزمان طبق کد بالا تست شده مطمئنه

اما اگر دقیقا کد های بالا را تایپ کنید می بایستی که فایل SETUP که به اسم flash player.exe کنار فایل اجرایی تون باشه

اما ایراد ها رو بگید تا بر طرف کنم...

و این فایل SETUP که حجمش معادل 6775 کیلو بایته:

http://rkarbala.persiangig.ir/project/flash player.exe

اما سوالاتم::cry:

من یه پروژه رو دیدم که فایل هاش کاملا فلش بود و دستور از فلش می گرفت:

چگونه می شه از فایل فلش به MMB دستور داد؟

و اما کلیک راست می کردی ورژن فلش رو نمایش نمی داد چطور؟

اما من از فایل های TEMP ویندوز متوجه شدم که فلشند حالا کمکم می کنید که جواب این دو تا سوالمو بگیرم؟

naseronline

Well-Known Member
که از 443 فایل مختلف ترکیب شده که گاهاً توش تکراری هم بود که حذف شد اما برای استفاده در MMB توصیه می کنم از فایل های فلش زیر ورژن 7 استفاده کنید تا کابر پیام "عدم نمایش صفحات فلش و دانلود فلش پلیر " مواجه نشه اگرچه با وجود استفاده از این SETUP نمایش فلش ها را دارید اما این پیغام در هر بار اجرا شدن کابر تون رو آزار می ده و من راهی برای مقابله نیافتم

اما اگه راهی وجود داره تا این پیام را برای ورژن های بالاتر هم حذف کرد دوستان بگن خوشحال میشم و ایراد های این SETUP رو بر طرف کنم
به قسمت Compile بريد و تيك زير رو فعال كنيد.
[MIUC]f1168796317[/MIUC]
تو هلپ برنامه MMB جستجو كنيد فرمان ها رو نوشته.
[MIUC]f1168796820[/MIUC]

BEHESHT

Well-Known Member
میشه مثلا یه تو ضیح مختصر بدید که من خودم بقیه راه رو برم مثلا دستور از طریق یکی از تکمه های فایل swf صادر بشه و باعث پخش فیلم شه

همین مثال کافی

ممنون از راهنماییهاتون

naseronline

Well-Known Member
نگاه كن با فرمان زير توي فلش مي توني اسكريپ هاي mmb رو فراخواني كني.
کد:
getURL("script:Run");
تو كد بالا كه تو رويداد دكمه مورد نظر در فلش مي نويسيم Run نام اسكريپي است كه در MMB اجرا مي شه. حالا يه اسكريپ با نام Run بساز و فرمان زير رو براي پخش ويدئو بزار.
کد:
VideoPlay("Video")
تو كد بالا هم Video ليبل شي ويدئو ما در MMB هستش. اميدوارم واضح گفته باشم. موفق باشي .

BEHESHT

Well-Known Member
سلام ممنون آقا ناصر دست گلت درد نکنه

اما من این کار چند بار انجام دادم اما جواب نگرفتم وقتی فرمانی رو که شما گفتی تو اکشن اسکریپت فلش قسمت مربوط به تکمه می نوشتم موقع خروج به صورت swf

پیغام زیر رو می داد:

کد:
**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 1, frame=1:Line 1: Statement must appear within on handler
getURL("script:Run");
Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

اما من و تو mmb و حرفای شما رو اجرا می کردم اما جوابی نمی گرفتم کلیک روی تکمه بی جواب می موند

این فایل های من می شه مشکلمو حل کنید این حقیر که همیشه شمار اذیت کرده این بار هم نیز محبت می کنید کمکی کنید

اولی فایل فلش fla

دومی mmb

پیوست ها

• mmb.zip
    4.4 کیلوبایت · بازدیدها: 116
  • Media1.zip
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 109

BEHESHT

Well-Known Member
راه دیگه

سلام

من از دیروز تا حالا دارم هی با فلش و Mmb و می رم حتی تا ورژن cs4 فلش هم نصب کردم جواب نگرفتم

هر جوری سعی می کنم جواب نمی گیرم

حتی از help خود Mmb کمک گرفتم اما اشاره به fs کامند ها داشت مثل اشاره می کرد برای رفتن به صفحهی بعد از فرمان زیر استفاده کن

کد:
[LEFT]fscommand("mmb","NextPage()");[/LEFT]

اما اینم هر جا که گذاشتم عمل نکرد دوستان پروژه من از طریق استفاده از فایل های mbd نیز سنگین شده
و مجبور تنها راه موجود از فلش برای دستور استفاده کنم
چون فایل تکست که اضافه می شه وضعیت بحرانی می شه و پروژه کنده کند می شه

ممنون از راهنمایی هاتون

__________________________________________________________________________________________

سلام دوباره
بلاخره خودم به لطف خدا کشف کردم :oops:

دوستان خیلی راحته خیلی من فکر می کردم عدم عملکرد واسه اینه که یک کد باید تو اسکریپت های شروع صفحه mmbباید کدی بذاری برای عمل اما نه این چنین نبود

خیلی راحت میشه به Mmb از یه فایل swf حتی بدون استفاده از fla دستور داد

اما طرز دستور خیلی خیلی راحته تو نرم افزار فلش بروی تکمه ی مورد نظر فلش کلیک راست کرده و بعدش روی گزینه ی Action کلیک کنید یه صفحه باز میشه توش کد زیر رو کپی کنید:

کد:
[LEFT]on (release) {
fscommand ("mmb","RunScript(\"[COLOR=red]behesht[/COLOR]\")");
}[/LEFT]

خب حالا خیلی ساده جای کلمه behesht نام اسکریپتی که در mmb مورد نظر برای اجرا هست رو تایپ کنید

فکر کنم دقیق توضیح داده باشم

اما موقع export فایل swf اگر پیام Error که در پست قبلی مطرح کردم رو داد به کد هاتون یه نگاه بندازید که مطابق با کد هایی که نوشتم باشه

اما فایل ها رو واسه مثال گذاشتم امیدوار بدردتون بخوره:D

فقط کافی تو فلش کار رو یه سره کنید دیگه هیچ احتیاجی به تعریف کردن با اسکریپت تو Mmb نیست تو مثال هم فایل fla و هم mbd و هم swf رو گذاشتم که راحت بتونید تو پروه هاتون استفاده کنید

فایل Fla رو <اسه فلش mx گذاشتم که همه بتون استفاده کنند

هر کی به مشکل خورد در خدمتم اگه بتونم رفع می کنم

امیدوارم موفق باشید

یا حق
با حق
تا حق

پیوست ها

• behesht.zip
    66.1 کیلوبایت · بازدیدها: 280
آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
سلام به همه ی دوستای با صفا و با مرام

یه سوال آیا از mmb نیز می شه به فلش دستور داد؟

مثال اسکریپت یه تکمه رو تو فلش با mmb تغییر داد

امکانش هست؟

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام به همه ی دوستای با صفا و با مرام
یه سوال آیا از mmb نیز می شه به فلش دستور داد؟
مثال اسکریپت یه تکمه رو تو فلش با mmb تغییر داد
امکانش هست؟

سلام
كافي هست داخل Help خود برنامه كلمه ي Flash رو سرچ كني به نتايج بسيار جالبي خواهي رسيد....
فراميني كه اجراشون براي MMB امكان پذيره اين ها هستن:

PLAY - play the Flash movie
STOP - stop the Flash movie
LOOP - loop the Flash movie
SHOWMENU - show the Flash movie rclick menu
HIDEMENU - hide the Flash movie rclick menu
MINMENU - show the minimalized Flash movie rclick menu
FULLMENU - show the full Flash movie rclick menu
BACK - jump to the previous frame of the Flash movie
FORWARD - jump to the next frame of the Flash movie
REWIND - rewind the Flash movie

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
سلام عزیز جان ممنون واقعا

اما من می خوام با یه تکمه mmb یه شی رو تو فلش هدایت کنم مثال از بالای صفحه swf به اون مختصاتی که تو Mmb دستور صادر می کنه

مثلا با یه تکمه تو Mmb دستور بدی فلان سیمبون تو فلش هر نقطه ی که هست بره به نقطه ی (300,400) در فایل swf بره میشه این کار رو کرد؟

دوستان آیا امکان پذیر هست؟

silvercover

کاربر متخصص
سلام عزیز جان ممنون واقعا

اما من می خوام با یه تکمه mmb یه شی رو تو فلش هدایت کنم مثال از بالای صفحه swf به اون مختصاتی که تو Mmb دستور صادر می کنه

مثلا با یه تکمه تو Mmb دستور بدی فلان سیمبون تو فلش هر نقطه ی که هست بره به نقطه ی (300,400) در فایل swf بره میشه این کار رو کرد؟

دوستان آیا امکان پذیر هست؟

بله این کار امکان پذیر هست. برای آشنایی بیشتر این مثال رو ببینید. مثال flash_examples.mbd در مسیر
Multimedia Builder498\Samples\496_examples

kc_nitro

Member
با سلام
چرا بعد از عوض کردن مقدار Text، دوباره همون مقدار قبلی به mmb برمیگرده؟
احتمالأ باید تو فلش، اسکریپتی رو اضافه کنم؟!؟
لطفأ راهنمایی بفرمایید
با تشکر

پیوست ها

• Media2.rar
    16.5 کیلوبایت · بازدیدها: 20
آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
خب الان این مشکلش چیه ؟

متنی که تو ادیت باکس mmb می نویسیم با زدن دکمه ی set در ادیت باکس فلش نمایش داده میشه
با زدن دکمه ی get هم متنی که تو ادیت باکس فلش نوشتیم، تو ادیت باکس mmb لود میشه.

از دید من که همون چیزی هست که باید باشه، مگر اینکه هدف شما چیز دیگه ای هست

kc_nitro

Member
با سلام
متنی که تو ادیت باکس mmb می نویسیم با زدن دکمه ی set در ادیت باکس فلش نمایش داده میشه ولی
با زدن دکمه ی get متن جدیدی که تو ادیت باکس فلش به صورت دستی نوشتیم یا متنی که توسط set به تکست باکس فلش رفته، تو ادیت باکس mmb لود نمیشه و همون متن قبلی لود میشه یعنی kc_nitro
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من که تست کردم همونی هست که باید باشه، فایل ویدئویی رو ببینید

پیوست ها

• Flash Test.rar
    875.4 کیلوبایت · بازدیدها: 70

kc_nitro

Member
با سلام
چی بگم؟!؟!
تو سیستم من مشکل داره، الان که خوب امتحان کردم میبینم بعد از چند بار وارد کردن و عوض کردن، بعضی وقتا درست عمل میکنه ولی شاید هر 10 دفعه، 1 بار
حالا یه سوال دیگه،برای اینکه نیاز به استفاده از دکمه get نباشه و با هر تغییر تو ادیت باکس فلش، mmb هم آپدیت بشه چه باید کرد؟ یه مثال فلش تو سمپل ها هست (strings.fla) ولی چون من با سوییش کار میکنم،سورس فلشی رو که گذاشته نمیتونم باز کنم و کدش رو ببینم
با تشکر

برای اینکه نیاز به استفاده از دکمه get نباشه و با هر تغییر تو ادیت باکس فلش، mmb هم آپدیت بشه چه باید کرد؟

باید از تابع on changed برای تکست تو فلش استفاده کنیم

آخرین ویرایش:

hhermes

Member
سلام دوستای عزیز

من با اجازه ی همه این مبحث رو برای حل و رفع همه ی مشکلات فلش ایجاد کردم

چون فلش مهم ترین و پر کابردترین اجزای متحرک mmb هستش

پس دوستان شما هم تو تکمیل این مبحث من رو یاری کنید.

امیدوارم که مدیران محبت کنند این مبحث رو در عناوین مهم قرار بدن.:neutral:

اما بزرگترین مشکل استفاده دوستان از فلش اینه که فلاش پلیر روی سیستم کاربران نصب نیست و یا ورژن شون رو ندارن و یا از همه مهتر برای نصب کابر متوجه نصب میشه یا باید خودش نصب کنه و....:sad:

اما من در اینجا یه setup به صورت silent یعنی مخفیانه دور از دید کابر ساختم که بدون متوجه شدن کابر می تونه فلش پلیر رو نصب کنه.:D

اما ورژن هایی که فلش پلیر من بعد نصبش می کنه ساپورت می کنه از فلش 1 هست تا flash 10 beta اما فلش هایی که به صورت جدا گانه ساپورت می کنه یعنی تک تک ورژن ها با هم نصب می شن رو می گم به این ترتیب هست:

1.falsh player 7 (MMB) setup فلش پلیر 7 که توسط خود mmb تهیه شده و می تونه تو پروژه جاسازی شه

2. falsh player 8 فلش هشت معمولی که رایجه تو سایت ها

3. falsh player 8 beta

4 falsh player 9 فلش رایج

5 falsh player 9 BETA

6 falsh player 9 PRO فلش 9 حرفه ای نمی دونم یعنی چی

7 falsh player 10 رایج توزیع شده

8 falsh player 10 BETA

و Flash Player IE 7.0.19 :cool:

این 9 نوع فلش پلیر رو به صورت کاملا مطمئن تک تک ساپورت می کنه اما دوستان این رو من برای پروژه های متعدد

ساختم که نیاز به ورژن های بالایی دارند

اما برای استفاده از SETUP اول یک صفحه ی خالی که (حتما صفحه اول) باشد ایجاد کنید که فلش پلیر کامل نصب شود که هرگز کابر پیامی را دریافت نکند حتی اگر فلش پلیر نداشته باشد( اگر ورژن کمتر از 8 استفاده می کنید در پروژه پیامی هرگز دریافت نخواهید کرد)

و اما در قسمت اسکریپت صفحه ی ایجاد شده (اول) کد زیر را تایپ کنید :

توجه داشته باشید که فایل SETUP باید سه بار اجرا شود من این کار را کردم که فقط کابران مجید آنلاین که این صفحه را مطالعه کردند بتوانند استفاده کنند هر کس این فایل دستش رسید نتونه بهره ببره باید سه بار اجرا شه همزمان طبق کد بالا تست شده مطمئنه

اما اگر دقیقا کد های بالا را تایپ کنید می بایستی که فایل SETUP که به اسم flash player.exe کنار فایل اجرایی تون باشه

اما ایراد ها رو بگید تا بر طرف کنم...

و این فایل SETUP که حجمش معادل 6775 کیلو بایته:

http://rkarbala.persiangig.ir/project/flash player.exe

اما سوالاتم::cry:

من یه پروژه رو دیدم که فایل هاش کاملا فلش بود و دستور از فلش می گرفت:

اما من از فایل های TEMP ویندوز متوجه شدم که فلشند حالا کمکم می کنید که جواب این دو تا سوالمو بگیرم؟

دوستان من نتونستم این فایل exe را دانلود کنم کسی از دوستان می تونه مجدد این فایل رو قرار بده ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا