در خواست راهنمائی

taurus1

New Member
با سلام میخواستم اگر ممکن هست راهنمائی بفرمائید که بین زبانهای javascript , asp.net اگر کسی قصد داشته باشه یکی از اینهارو انتخاب کنه برای یاد گیری کدام یک رو پیشنهاد میکنید؟ و ایا javascript توانائی asp.net رو داره یا خیر؟با تشکر(همچنین html ,css رو اگر بلد باشدو اشنائیی با زبان C , C++)

marSoul

Member
مقایسه بین asp و javascript درست نیست، چون asp زبان server side هست و javascript زبان client side
اگر برنامه نویسی وب می خواهید شروع کنید بهتر است ابتدا html و css رو بطور کامل یاد بگیرید و در کنار آن هم می توانید از javascript استفاده کنید ولی برای server side بین php و asp که بیشترین طرفدارهارو دارن میتونید انتخاب کنید.
من خودم با php راحت تر هستم...

taurus1

New Member
سلام .من css , html رو بلدم ولی میخوام یک زبان برنامه نویسی تحت وب رو انتخاب کنم برای یاد گیری و بین این 3 زبان میخوام یکی در وحله اول شروع کنم....:)

marSoul

Member
من خودم php رو ترجیح می دم ولی باز هم می تونید بیشتر تحقیق کنید

taurus1

New Member
ممنون . پس php همون کارکردها و قابلیت هائی که asp.net یا javascript دارند رو داره؟ و میشه هر نوع طراحی که بخوایم باهاش انجام بدیم؟

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
سلام.

عزیزم javascript که یک زبانه clinet-side هست و نمی شه باهاش برنامه نویسی سمت سرور رو بکنی!

آره هر کاری رو که بخوای می تونی باهاشون انجام بدی البته با هر کدوم راحت تر هستی.

آخرین ویرایش:

taurus1

New Member
ممنون یک سوال دیگه داشتم ایا بکار گیری ajax در هر 2 زبان php , asp.net مقدور هست؟

DaRiOuShJh

Member
به به به
امین جانم که اینجاس!
پیشنهاده منم php هست
چون هم چیزایه!!! رایگان در ضمینه هایه مختلف بیشتر داره هم به نظرم کار باهاش راحت تر + همراه با امکاناته متنوع تر و دمه دست تری هست
البته هر کدوم خاهان هایه خودشون رو دارن

جدیدترین ارسال ها

بالا