Fa در خواست برای تکمیل این نمونه آزمون

خواهشمند است به نمونه پیوستی این صفحه دقت شودو در صفحه سوم یا نتیجه متن سوال اول و متن سوال دوم که بصورت عکس است در صفحه سوم لود بشه و سایر در خواست ها متن سوال دوم را به این علت عکس انتخاب کردم که متن بعضی از سوالات به صورت تکست نمیشه و مجبوریم به شکل عکس باشه ممنون

پیوست ها

• example em1.rar
    3.4 کیلوبایت · بازدیدها: 38
آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
میشه بیشتر توضیح بدید که چی مد نظرتون هست
از فایل ارسالیتون که چیز زیادی به دست نمی اید !!!

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
خوب خیلی راحته
من فقط روند کار رو میگم
اولن ببینید برای هر مسئله توی برنامه نویسی تقریبن اندازه همه برنامه نویس ها جواب هست این یکی از ساده ترین راه هاست
شما سوالاتون رو توی یه آرایه جمع کنید بعد جواب های درست رو هم توی یه ارایه دیگه با همون ترتیب
و جواب هایی رو هم که از کاربر میگیرید توی یه آرایه با ترتیب مشابه جمع کنید و توی صفحه آخر جواب ها رو چک کنید و برای جواب های درست یه عدد مثل یک بدید و در آخر میتونید تعداد جواب های درست و غلط رو محاسبه کنید تا اینجا محاسبه جواب ها
اما نمایش جواب های کاربر :
گفتم جواب هایی که میگیرید توی یه آرایه جمع کنید درسته حالا به ترتیبی که بین آرایه سوالات و جواب های کاربر هست برمیگردیم شما از آرایه اول سوال رو لود میکنی و از آرایه جواب ها جوابی که کاربر داده رو مشخص میکنی و عکس یا متن و یا هر چیز دیگه دوست داشته باشی منطبق بر جواب گرفته شده از آرایه به کاربر نشون میدی
مثلن :
توی سوال یک گزینه ها این طوریه :
1- آهن
2- مس
3- هلیوم
4- هیدروژن

خوب حالا فرض کنیم کاربر گزینه سه رو انتخاب کرد این رو اینطوری ذخیره کنید :
کد:
ua$[1]='3'
و توی صفحه آخر بایه شرط یا یه جایگذاری ساده گزینه 3 رو به عنوان جواب نشون بدید

پی نوشت:
قبول دارم ممکنه جواب من یکمی سر در گمتون کرده باشه اما خیلی راحته من معمولن نمونه آماده به کسی نمیدم چون معتقدم هر کس اگه خودش روی پروژه کار کنه و یاد بگیره خیلی بهتره شما هم خودتون کار کنید (همون کاری که تا الان کردید) اگه مشکل یا سوالی بود بپرسید

hr1510

Active Member
پیرو آموزه های peyman136 عزیز به عقیده من برای نمایش سوالات در صفحه آخر اگر از متغیر های رشته ای استفاده کنید بهتره .

مثلا میتونید این کد رو توی اسکریپت لود صفحه مربوط به سوال 1 قرار دهید :

کد:
soal1$='سبک ترين عنصر طبيعت کدام است؟'
LoadText("Text1","STRING:soal1$")

بعد هم در صفحه آخر متغییر soal1$ رو تو هر شی خواستی دوباره بارگزاری کنی .
متغیر soal1$ تا پایان برنامه ثابت میمونه ، در صورتی که تغییرش ندید .

البته میتونید از متنی در خارج از برنامه نیز استفاده کنید . به این صورت که سوالاتتون رو داخل فایل متنی در کنار برنامه و یا حتی الصاق شده به برنامه ایجاد کنید و هر سطر رو که لازمه داخل پروژه فراخونی کنید سپس به شیء مورد نظر اختصاص دهید .

برای این مورد هم میتونید با تاپیکی که همین تازگی ها بحث درونش صورت گرفته مراجعه کنید . حتما کمکتون میکنه : ویرایش یک فایل متنی

از اون جایی که عادت به شهید کردن حرف دیگرون ندارم به پیروی از پست قبلی نمونه نمیزارم تا انشا الله با تلاشتون ما رو هم مسرور بفرمایید .

نا گفته نماند برای اهداف مثبت و والا باید شهید داد . که آموزش و گسترش علم هم جزء اون اهداف به حساب میاد .

آخرین ویرایش:

hr1510

Active Member
در مورد نمایش سوال دوم که به صورت Bitmap هستند باید عارض بشم که اگه همون یه سواله ، بیتمپ رو توی صفحه نتیجه هم بزار اما اگر نه ، برای هردو از آدرس دهی خارج از پروژه و یا الصاق شده به پروژه استفاده کن . با دستور زیر ( که باید داخل HotSpot بیاری ) :

کد:
[LTR]ReplaceImage("ObjectLabel","Path")[/LTR]

برای جواب ها هم اون راهی که پیمان گفتند رو اینطوری هم میشه گفت : توی دستورات هر ماتریکس بعد از :
کد:
** Set All to Image #1
MatrixSet("Matrix[0,0]","1")
** Set Current to Image #2
MatrixSet("Matrix[MXCOL,MXROW]","2")
این رو هم ذکر کنید :
کد:
ua$[1]=MXROW

MXROW همون گزینه ای هست که کاربر روی اون کلیک میکنه . و ua$[1] متغییر ذخیره سازی شماره گزینه مورد نظر مربوط به سوال یک .

hr1510

Active Member
برای نشون دادن جواب ها من میگم از همون راه حل نمایش سوال ها استفاده کنی چون اینطوری لااقل از اول تا آخر برنامه فقط کافی یک بار گزینه ها و متن سوال رو به برنامه بدی و تا آخر ثابت باقی میمونند.اما اگر بتونی یه الخوارمی(الگوریتم) خاصی برای لود کردن سوال ها و جوابها از بیرون درست کنی و تمام سوالات و جواب ها رو توی یه فایل متن ذخیره کنی (البته حتما به ترتیب) کارت خیلی راحت تر میشه مخصوصا اگر سوالات زیاد باشن .

مثلا این که بیایی سطر اول سوال اول و چهار سطر بعد چهار گزینه مربوط به سوال یک . سطر ششم سوال دوم و چهار سطر بعد گزینه های مربوط به سوال دو . سطر یازدهم سوال سوم و چهار سطر بعدی گزینه های مربوط به سوال 3 و الی آخر

حالا این رو تبدیل به یه حلقه کنی برای ذخیره سازی سوالات و گزینه ها و تنها کاری که میمونه تعیین شماره حلقه یا همون تعداد سوالاته .

اگر تونستم حتما خودم برات کدشو میزارم اما اگر نشد خودت روش فکر کن . البته اگر راه حل ملانصرالدینی نباشه ...:lol:

بنا به تعداد سوالات برای هر سوال نمره ای در نظر بگیر تا با پاسخ گویی به هر سوال نمره ای بر نمره کاربر افزوده شود و با هر پاسخ منفی نمره ای از او کم شود (نمره منفی) . سپس بسته به تعداد سوالات نمره او محاسبه و درصد گیری میشو د .

آخرین ویرایش:

hr1510

Active Member
عیبی نداره می خواستیم دستمون به خون آلوده نشه اما شد دیگه . فکر کنم شهید رو دادیم. حالا اگر شهید نشه جانباز میشه . این هم اون فرآیند گرفتن سوالات از فایل متنی در خارج پروژه :

پیوست ها

• Azmoon db.zip
    391 کیلوبایت · بازدیدها: 60
از همه راه حل ها و روش گفتن شما خوشم اومد ام من یک مبتدی هستم اگه میشه لطفا" با مثال ارایه کنید متشکرم

کاش می شد این کا رو رو مثال بنده انجام می دادید (نمونه اول صفحه)
چون خودم نتونستم اگر انجام بدبن لطف می کنین من نمونه تکمیل شده رو بسط می دم برای استفاده سایرین اپلودش می کنم
متشکرم

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
پیرو آموزه های peyman136 عزیز به عقیده من برای نمایش سوالات در صفحه آخر اگر از متغیر های رشته ای استفاده کنید بهتره .
درسته حرف شما من ردش نمیکنم اما مگه من منظور دیگه ای داشتم؟ استفاده از آرایه ها خیلی منظم تر هستش درضمن آرایه ها هم میتونن مقادیر رشته ای رو توی خودشون ذخیره کنن و مدیریتش خیلی راحت تره
عیبی نداره می خواستیم دستمون به خون آلوده نشه اما شد دیگه . فکر کنم شهید رو دادیم. حالا اگر شهید نشه جانباز میشه . این هم اون فرآیند گرفتن سوالات از فایل متنی در خارج پروژه :
اگه منظورتون از خون دادن نمونه هستش که من گفته بودم نمونه نمیدم باید عرض کنم من نمونه آماده کار رو سعی می کنم هیچ وقت در اختیار نذارم اما با گذاشتن نمونه های مشابه برای کاربر تا وقتی که خودش روی اونها کار کنه و راه بیافته مشکلی ندارم

در کل ممنون از شما که زحمت کشیدید و بحث رو کامل کردید چون واقعن وقت من پر هستش و نمیرسم سریع سوالات رو جواب بدم

موفق باشید

hr1510

Active Member
hr1510 گفت:
از اون جایی که عادت به شهید کردن حرف دیگرون ندارم به پیروی از پست قبلی نمونه نمیزارم تا انشا الله با تلاشتون ما رو هم مسرور بفرمایید .
پیمان جان به جمله ای که گفته بودم خوب دقت کن . من به این خاطر حرف از آلوده شدن دستم به خون زدم که مجبور به ارسال نمونه شدم . نبینم خدایی نکرده یه وقت شما نارا حت بشی اصلا می خواهی اون پست رو حذف کنم . ما اصلا دوست نداریم شما اساتید رو از خودمون برنجونیم . خیلی چاکریم :oops:

hr1510

Active Member
کاش می شد این کا رو رو مثال بنده انجام می دادید (نمونه اول صفحه)
چون خودم نتونستم اگر انجام بدبن لطف می کنین من نمونه تکمیل شده رو بسط می دم برای استفاده سایرین اپلودش می کنم
متشکرم

فلا اینو داشته باش تا بعد (البته با اجازه دوستان) :
اگر میبینید راه بهتر هم هست سریع معرفی کنید تا این دوستمون از راه حل من به بیراه کشیده نشه !!!

هر چقدر هم که مثال رو کامل تر کردم سریع تو همین پست آپ میکنم.

پیوست ها

• azmoon.zip
    414.3 کیلوبایت · بازدیدها: 163
آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
منتظر نمونه ها هستم ممنون
c7 - پیش از پاسخگویی سایر کاربران به آخرین پاسخی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخی ندهید.
برای بالا آوردن مبحثی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخ های بی مورد ارسال نکنید، برای دریافت کردن پاسخ از سایر کاربران باید صبور باشید. ارسال کردن مطالب بی مورد و اضافی اسپم محسوب شده و ممنوع است.
لطفاً کمی شکیبا باشید دوست عزیز !

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
راهنمايي‌هايي كه دوستان كردن و البته مثال‌ها و نمونه‌هايي كه گذاشتن همه مفيد و قابل درك هستن ... بهتره براي يادگيري بيشتر خودتون هم كمي تلاش كنيد و سعي كنيد نمونه‌اي رو بسازيد و البته اگه با مشكل مواجه شديد مطرح كنيد تا راهنمايي بشيد...

اينكه منتظر بمونيد تا دوستان مدام نمونه طراحي كنن و اينجا بزارن نميتونه كمك جدي براي يادگيري به شما بكنه

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا