در تری دی مکس *کارت گرافیک* بیشتر تاثیر داره یا *رم* ؟

ramincg

Member
سلام دوستان
یه سوال : در تری دی مکس *کارت گرافیک* بیشتر تاثیر داره یا *رم* ؟ کدومش بیشتر در سرعت کار کردن با تری دی مکس و ... تاثیر داره ؟

MoslemCG

Active Member
واسه داخل Viewport اگه رو یه محیط با تعداد پالی های زیاد کار کنی....حتما گرافیک لازم داری...
اگر رو یه محیط کار کنی که تعداد زیادی آبجکت داری...مثلا یه جنگل...اون موقع به رم بیشتر از گرافیک نیاز داری....واسه همین مثال توی رندر هم فقط رم حرف اول رو میزنه....
سی پی یو هم که بحثش جداست واسه رندر...

در کل همه چیز رو که حساب کنیم واسه View port گرافیک بیشتر لازم میشه و برای رندر هم سی پی یو+رم
(البته بعضی از موتور های رندر از گرافیک هم استفاده میکنن واسه افزایش سرعت)

ramincg

Member
حالا سوالم رو واضح تر میگم :
راستش من میخواستم یه سیستم بخرم که مشخصاتش این جوری بود :
ram : 2*2 gb ddr3/1600 (4 gb )
vga : Zotac 440 (1gb/ddr5)
بعد رفتم یه کامپیوتری و بهم پیشنهاد داد که یه گرافیک بهتر بردارم و گرافیک زیر رو پیشنهاد داد
1gb ddr5 5650
حالا میخوام بدونم حالا که قراره بیشتر هزینه کنم روی چی هزینه کنم ؟
(من با تری دی مکس همه کاری انجام میدم ولی اون کار که بیشتر انجام میدم مدلینگ و ریگینگ و متحرک سازی کاراکتر هست ولی همونطور که گفتم کارهای دیگه هم انجام میدم مثل معماری و ... )

فقط در مورد رم حتما رم رو بالا بگیر عزیز 4 گیگ کمه البته اگر کار حرفه ای میکنید ..
رو cpu هر چقدر هزینه کنید ارزششو داره اول از همه cpu

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام
گرافیک رو همون 440 برداری خیلی بهتر هست تا 5650 .
در مورد نحوه استفاده GPU هم اگر از Max 2012 استفاده میکنی حتماً گرافیک مناسبی تهیه کن تا داخل Viewport مشکلی نداشته باشی . چون بر خلاف عموم برنامه سه بعدی ساز ، ورژن 2012 مکس به خوبی از قدرت GPU در Viewport بهره میگیره .
در ضمن گرافیک های دارای هسته Coda در رندرهای مخصوص خودشون میتونند خیلی مفید واقع بشند . (مثل iRay)

برای رم ، همونطور که داوود جان گفتند از 4 گیگ استفاده نکن ، مخصوصاً اگر می خوای کار معماری هم انجام بدی . 8 گیگ خیلی مناسبتر هست .

موفق باشی :rose:

ramincg

Member
ممنون از راهنمایی همه دوستان .
بالاخره رم رو از 4 گیگ به 8 گیگ ارتقا دارم ... فکر میکنم بهترین کار این بود . :rose:

legendarp

Well-Known Member
خوب حالا که هم نظر دادن من هم یه چندتا ن بدم
اینو بدون که هرچی سیپیوت بهتر باشه هماهنگی بینه قطعات بهتر هستش حالا الان ننوشتی سی پی رو چی برمی داری ولی مواظب باش مچ باشه
واسه رم من فقط و فقط مارک کروشار رو پیشنهاد می کنم که بهترین رم هست و نه مرگ داره و نه افت واقعا شاهکاری هست بعد از اون هم رم ژل که روی دست نداره حتما دوال کن 8 هم بهتراز همه هست
البته الان با سیل چین قیمتها خیلی رفته بالا ولی قبلا 120 بود 8 گیگ رم دوال کروشار
واسه گرافیک هم حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما حتما
مارک XFX از روش پایین هم نیا و فقط فقط غ=فقط فقط فقط فقط فقط فقط فقط چیپ شرکت NVIDIA
سعنی کن فناری sync و cuda و open GL رو که البته همشون دارند دقتی کنی داشته باشند شیدر کارت گرافیتک هم 4 باشه دیگه معرکه است
یکی از مزیتهای کارتهای گرافیکی XFX اینه که کاملا با سیستم مچ میشه مخصوصا با سی پیو اینتل و مادر بورد گیگا بایت
من باشم جز این مارکها چیزی بر نمی دارم چون این مارکها واقعا ج.اب خودش رو پس داده این جوری که هرگز از سیستمت دل چرک نمیشی توی هیچ حرکتی
zotac رو با اینکه الان داره توی بازار خوب میفروشه ولی اصلا پیشنهاد نمی کنم زوتک مثل مارک asus می مونه امکانات داره قدرت نداره توی تستهایی که ما گرفتیم هیچی چیپی به اندازه NVIDA که مارک XFX ارائه می ده جواب نداد چه بازی که مکس چه آفتر ایفکت
------------
من خوئدم سیستم زیاد بالا نیست اما کارم رو عالی راه می اندازه چون قطعات رو با هم مچ کردم
مچ کردن قطعه از همه چیز مهمتره
مادر بودر گیگا با گرافیک XFX و رم ژل و کروشار و سیپی و اینتل از نظر اسمبیل و مچ بودن جواب خودش رو اساسی پس داده اساسی منم سیستم تابع همین مارکهاست و الان چند ساله فقط همین مارکهارو کار می کنم و مارکهای دیگه رو ستت می زنم و هنوز می بینم که به اینها نمی رسند

abizaki

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
آقای legendarp
شما خدمات کامپیوتری دارین یا برای شرکتی قطعات می بندین؟ یا اورکلاکر هستین؟
می شه یه منبع اطلاعاتی درست از این قضیه بدین؟
در ضمن، می شه مشخصات سیستم خودتون رو بنویسین؟

مارک xfx رو هستم مخصوصا کارت گرافیکهاش هر دو برند ATIو انویدیا.محشرن ......

mhmmd_gh

Member
سلام
در مورد گرافیک های که نظر دادین ،قیمت رو در مقابل سرعت و کارایی قطعاتش بسنجید..!!
5650 کار ATI است که نسبت به گرافیکی که در محیط های سه بعدی ارائه میده و قیمتش مناسبه..!!
قبلا XFX فقط مخصوص گرافیک های nvidia بود. ولی با آمدن گرافیک ATI از سری 4 این کمپانی XFX ، قدرت کارت های ATI رو درک کرد و به تولید این چیب ها با برد های خودش که بهترینه رو آورد.
من خودم شخصا رم کروشال رو قبول و هیچ شکی در اون نیست.
سی پی یو من AMD 1090x6 است و من با برند اینتل مقایسه کردم و از لحاظ قیمت و پرفورمنس خیلی عالیه .

legendarp

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
آقای legendarp
شما خدمات کامپیوتری دارین یا برای شرکتی قطعات می بندین؟ یا اورکلاکر هستین؟
می شه یه منبع اطلاعاتی درست از این قضیه بدین؟
در ضمن، می شه مشخصات سیستم خودتون رو بنویسین؟
سلام برادر
من نه خدمات کامیوتری ندارم من عشقم کامیوتره من دفتر دارم واسه خودم کار می کنم برادر
منبع اطلاعاتی قوی من خودم هستم من بیشتر ساتهای اصلی شرکتها رو چک می کنم و خوب چون زیاد سیستم می فروشم زیاد اسمبل کردم و دوستان زیادی توی این عرصه هم دارم که هر قته ایی که میاد تا کاملا تست نشه ازش نمی گزرند
»ن هم همینطروم اگر در توانم باشه قطعات جدیدی رو تست می کنم یعین یروی سیستم هایی که می بندم همه مارکی توی هر برندر تست زده شده از پی سی تا لپ تاپ مارهای متفاوت رو از زمینه گرافیک بازی و کرا به نرم افزاری هادیگه و کارهای عادی طی سالیان متمادی تست زده شده و یه سری مارکها و شرکتها که روال کاری خودشون رو دانرد تغییر ندارند روند رو ولی یه سری دیگه تغییر دتادند و قطعاتشون یا بهتر یا بدتر شده
---------
سیستم من البته پارسال خریدم و خوب خودم زیاد توان مالی ندارم واسه همین فعالا از این استفاده می کنم ولی به زودی به اینی که می گم تغییر پیدا می کنه الان
---------
gigabyte P55 USB 3
doual 2 gb gel ram 4gb
XFX Nvidia geforce GT 240 1GB DDR5
CPU Interl core i5 780 2.8 ghz

--------------------------
اما به زودی به اینی که می گم تغیی پدا می کند
Intel® Core™ i7-3960X Processor Extreme Edition
(15M Cache, 3.30 GHz)

یا
Intel® Core™ i7-3930K Processor
(12M Cache, 3.20 GHz)

XFX GT 520 M 2gb ddr3 810 mhz
ram 8 gb Corsair doual 4gb DDR3

main gigabyte
البته نگاه می کنم آخرین ورژنیک که وارد بازار شده و چیپی که با اینها مچ باشه رو انتخاب می کنم X58 مین خوبی هست البته مین P55 که الان دارم هم جواب میده حتی گرافیک الانم هم خوبه شاید عوض نشه و شاید عوض کنم فعلا منتظرم این قیمتهای نجوم یکه که الان توی بازار به وجود اومده از بین بره و بعد خرید کنم
-----------------------
سلام
در مورد گرافیک های که نظر دادین ،قیمت رو در مقابل سرعت و کارایی قطعاتش بسنجید..!!
5650 کار ATI است که نسبت به گرافیکی که در محیط های سه بعدی ارائه میده و قیمتش مناسبه..!!
قبلا XFX فقط مخصوص گرافیک های nvidia بود. ولی با آمدن گرافیک ATI از سری 4 این کمپانی XFX ، قدرت کارت های ATI رو درک کرد و به تولید این چیب ها با برد های خودش که بهترینه رو آورد.
من خودم شخصا رم کروشال رو قبول و هیچ شکی در اون نیست.
سی پی یو من AMD 1090x6 است و من با برند اینتل مقایسه کردم و از لحاظ قیمت و پرفورمنس خیلی عالیه .
-----------
دوست من من خیلی وقته دارم قطعات شرکتها رو تست می کنم اما نمی دونم گرا این شرکت AMD از روی اون روند همیشگیش پایین نمیاد
مشکلاتی که هنوز هنوزه داره کم آ<ردن توی محاسبات
سرعت فقط توی بازی هاست اما واسه کراهای محاسباتی مثل مکس واقعا توی رندر ها باهاش حال نکردم واقعا قطعاتش هم از کیفیت پایین تر و عمر پایینتری برخوردار هست
شرکت XFX برای این رفت سمت برند ATI چون شرکت ATI توسط شرکت AMD خریداری شد و گرافیکهای ATI بهترین باز ده ای رو با CPU ای ام دی داره واسه همین XFX برای داشتن همه قشر به اون سمت رفت
\الا یه سوال آیا گرافیک های ATI از فناوری که چیپهای NVIDIA بر خورداری میشه برخوردار هست
همیشه سرعت مهم نیست دقت کار و عمر قطعات هم مهمه که amd هنوز که هنوزه وسط کارهای سنگین برنامه رو می بنده و نمی تونه محاسبات رو درست انجام بده
البته جای بحث زیاد داره من حتی با مادربرد های AMD ساپورتی که حتی شرکت گیگا بایت می زنه هم حال نمی کنم و دوستشون ندارم
البته از من استاد تر هست ولی خوب این نتیجه ی بررسی های چندین ساله منو دوستان من هست که توی این کار هستند
»وفق باشید

KOROUSH_RAHIMI

New Member
گیگ سلام به همه دوستان . من مشکلی با گرافیک در برنامه 3dmax دارم . که کارت گرافیک display driver stop respondig and has recover پیغام میده. مشخصات سیستم من cpu : Amd 6100 14 meg cash vga : : Sapphire hd ati 7770 و دارای 8 گیگ رم هستش قیمت کارت گرافیک 450 و cpu : 310 مادر بورد asus - m5a78l/usb3 لطفا من را راهنمایی کنید

darklight

کاربر فعال
main gigabyte
البته نگاه می کنم آخرین ورژنیک که وارد بازار شده و چیپی که با اینها مچ باشه رو انتخاب می کنم X58 مین خوبی هست البته مین P55 که الان دارم هم جواب میده حتی گرافیک الانم هم خوبه شاید عوض نشه و شاید عوض کنم فعلا منتظرم این قیمتهای نجوم یکه که الان توی بازار به وجود اومده از بین بره و بعد خرید کنم
-----------------------
این چیپ مینی که شما نوشتی با اون سی پی یو ها نمی خونه. برای اون ها باید حتما مین x78 با سوکت LGA2011 بگیری. در ضمن دوستانی که با 3ds max کار می کنن این شرکت در حال مچ کردن برنامه با کارت های گرافیک nVidia و امکانات اون نظیر Cuda و Physix هستش. حتما به این موضوع دقت کنن. در ضمن در حال حاضر یک رم تو بازار به علت نداشتن گارانتی کم شده و اونم G.Skill هستش که در حال حاضر تو دنیا خیلی مطرحه (اغلب سایت های تست قطعات به عنوان پیش فرض از این رم برای سیستم های تست استفاده می کنند). در مورد مچ بودن قطعات با هم مثل رم و گرافیک و سی پی یو و مین هم حرف و حدیث زیاده. من خودم همیشه همه قطعاتی که می بندم رو با تحقیق خیلی زیاد تو سایت های مختلف و تو بازار و ... می بندم و همیشه هم چند تا تست مثل 3dmark و 3ds max و ... رو ازشون برای حدود ۲ شب می گیرم تا خیال خودم و خریدار راحت بشه. من هم با برند gigabyte و هم با برند asus و هم با xfx کار کردم و خودم اگر مشتری چیز خاصی نگه همیشه سعیم روی مین و گرافیک asus بوده که هم خودم و هم مشتریهام راضی بودن. البته منکر کارایی های خاص gigabyte نیستم و یا xfx ولی خصوصا تو قطعات رده خیلی گرون قیمت قطعات جدید asus رو به بقیه ترجیح میدم. میگم جدید چون وقتی که یه مدت میگذره کیفیت ساخت قطعات انگاری کم میشه برای همین همیشه جدیدترین مدل ها رو می گیرم. (این موضوع برام یه جورایی ثابت شده است که قطعاتی که مدتیه تو بازار هستن کیفیت کمتری دارن از قطعاتی که همون اول کار اومدن بیرون) درسته این کار ریسکه ولی من تا حالا ضرر نکردم. (این موضوع تست هم جدی گفتم. به فاصله ۱۴ ماه یک سیستم رو کاملا مشابه خریداری کردم و تست بنچمارک 3d mark 9 روش حداقلا 800 تا اومد پایین. حتی پاور و کیس هم یکی بود و ویندوز هر دو 7 بود قطعات هم مین گیگابایت و گرافیک انویدیا گیگا بود و سی پی یو اینتل که البته این موضوع در مورد سی پی یو خیلی صادق نیست )
در مورد میزان رم هم که حد اقل 8 و مناسب 16هستش البته برای مکس و وی ری که من باهاش کار می کنم. البته خودم تازه وارد کار با مکس شدم ولی تست ها رو یکی از دوستانم زحمتش رو می کشید و من کار اسمبل رو انجام میدادم. سیستم خودم هم قدیمیه ولی به صورت انگلی از سیستم های خوب دوستان بهره می برم.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا