در اعتراض به اقدام اخير ديتا سنتر theplanet در راستاي بستن سرور ايراني ها

ghasedak_

Member
سلام
همون طور كه شايد بعضي ها اطلاع داشته بان اخيرا دپلانت داره سرورهاي ايراني ها رو مي بنده
در اين اعتراض به اين عمل لطفا در فريوم هاي زير نظر بديد

http://www.webhostingtalk.com/showt...threadid=364496
http://forums.servermatrix.com/viewtopic.php?t=12899
http://forums.devshed.com/t219626/s.html

اين هم اصل پيام دپلانت كه براي ما ارسال شد
براي برخي از دوستان هممشابه همين پيام ارسال شده !!!!

Service Termination Notice[align=left:e4952ea337]
Existing Details:
------------------------------------------

(fcastle-01/13/05-18:11):
Customer,

As per our Terms of Services (http://www.servermatrix.com/terms.html)
your services will be terminated 48 hours after the opening of this
ticket. Please take this time to backup and copy any pertinant
information you may have on your server(s).

This is non-negotiable and is final.

- ServerMatrix reserves the right to discontinue service to any
subscriber it deems, in its sole discretion, violates any condition of
service including the Acceptable Use Policy, Data Center Rules and
Procedures, and Terms of Services.

Thanks.
--------------------------------------
(c19559noor-01/14/05-04:15):
Dear Sir
Can I know the reason?
also we have get some of our servers from theplqanet.com
is this Termination include thoase servers?
Thanks
------------------------------------------

(rcarter-01/14/05-08:58):
The termination will include any and all services you have with us.

We apologize for the inconvenience but unfortunately, this is all the information I can give you[/align:e4952ea337].

اينجوريه ديگه ... گردنشون كلفته! ... گذشته از شوخي مگه توافق نامه نداشته دپلانت؟

ghasedak_

Member
سلام
اقا اينجا هيچ كس انگليسي بلد نيست چهار خط جواب اين نامردها رو بده !!!!
تا الان كلي نظر دادن ولي اكثرشون دارن از دپلانت دفاع مي كنن
:(

CenoByte

Member
سلام از اونجاييكه اين فروم يكي از پربيننده ترين فرم هاست پيشنهاد ميدم يك تاپيك انگليسي باز كنيد...و نظراتتون رو اونجا مطرح كنيد و در فرومي كه دوستان در بالا اشاره كردند لينك اين تاپيك رو بگذاريد.... :( البته اميدوارم دير نشه!!!! :(
خدايي ميگه باز دست به كار بشم يك حال اساسي به اينا بدم...حيف وقتش نيست!!!

oxygenws

Active Member
يعني سرورتون رو بستن؟؟؟؟؟‌
با اجازتون....

آقا اميد جريان چيه نبندن اين هاست رو
من سه جا backup گرفتم و به دلیل اینکه سرور جدید خیلی زود UP شد، هم اینکه یه سری مشکل داره الان و هم اینکه فعلا از نظر سخت افزار ضعیفه..... در ضمن، من از این تجارت اومدم بیرون :) یعنی مدیر و پشتیبان سرور کس دیگه ایست که بهشون می گم تو CPanel اعلام کنند.

اينجوريه ديگه ... گردنشون كلفته! ... گذشته از شوخي مگه توافق نامه نداشته دپلانت؟
چرا
کد:
- ServerMatrix reserves the right to discontinue service to any
subscriber it deems, in its sole discretion, violates any condition of
service including the Acceptable Use Policy, Data Center Rules and
Procedures, and Terms of Services.
این مورد اونقدر جامع هستش که بتونند به همه چیتون گیر بدن و قرارداد رو فسخ کنند :)

اين قضيه حل ميشه يا اينكه بايد فكر ديگه اي براي هاستمون بكنيم
همونطور که گفتند:
کد:
This is non-negotiable and is final.

تا كي حالا وقت دادن؟
همونطور که می بینی.....
تاریخ ارسال پیام (fcastle-01/13/05-18:11) هستش و 48 ساعت بعد از اون!!!!

آقا من دارم اون دیسکاشن رو میخونم
http://www.webhostingtalk.com/showt...2766a&threadid=364496&perpage=15&pagenumber=2
چیز جالبش اینه که بعد از دو سه صفحه آقای نورالهدی نگفته ایرانیه و سایتش فارسیه نمیدونم شرم دارن اینو بگن یا فکر میکنن سایتشون رو میبندن
این خبرا نیست سایت کسی رو به دلیل ایرانی بودنش نمیبندن همه جا tos داره از کره مریخ باشی و بهش عمل بکنی دسایتت رو پاست عمل نکنی خونت بقل خونه وب مسترش باشه هم سایت و سرور ت رو میبندن
من نمیدونم شما چرا هنوز فکر میکنید این قضیه سرور و سایت و اینا به مسایل سیاسی ربط داره؟ من دقیقا همه اینا رو پرسیدم وقتی خواستم سرور بگیرم
دقیقا گفتم من از ایرانم شما تو آمریکا هستید این مساله رو قشنگ باهاشون باز کردم در pre sell و گفتن ما فقط به tos خودمون کار داریم و نه چیز دیگه
الانم من هفت هشت ماهی هست که هاست گرفتم مشکلی نداشتم اصلا اسم سایتشم نمینویسم چون میگن تبلیغه و به غیر از اون اونا اصلا به تبلیغ نیازی ندارن

www.iranwebshop.com

Active Member
یک شرکت فروشنده هاست آمریکایی سرورهای ایرانی خود را بست

28 دى 1383 - آی تی ايران - يک شرکت مشهور فروشنده هاست و دامين آمريکايی به مشتريان ايرانی خود هشدار داده که تا ۴۸ ساعت آينده سرويس دهی خود به آنان را متوقف خواهد کرد.

شرکت theplanet که عمدتا به خاطر ارایه سرور های اختصاصی مورد توجه کاربران حرفه ای قرار دارد از يکی دو روز قبل با ارسال اطلاعيه ای به کاربران ايرانی خود هشدار داده که بلافاصله نسبت به منتقل کردن اطلاعات از روی سرورهای اين شرکت اقدام کنند چون طی ۴۸ ساعت آينده اين سرويس ها متوقف خواهند شد.

شرکت theplanet برای اين اقدام خود هيچ دليل قانع کننده ای را ذکر نکرده و حتی در پاسخ به پرسش صاحبان این سرورها صرفا به این نکته اشاره کرده که طبق موافقت نامه اولیه این اجازه به این شرکت داده شده که این سرویس را متوقف کند.

علی رغم این برخی کارشناسان معتقدند فشارهای دولت آمریکا بر شرکت های خصوصی برای تحریم اطلاعاتی ایران که طی ماههای اخیر شدت گرفته دلیل اصلی این اقدام شرکت theplanet است . پیش از این نیز کاربران ایرانی با موارد متعدد دیگری از تحریم سایت ها و شرکت های آمریکایی روبه رو شده بودند.

از آنجا که سرورهایی که توسط این شرکت هاست می شده اند عمدتا از نوع اختصاصی بوده اند احتمالا قطع سرویس دهی آنها تعداد زیادی از سایت های ایرانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد هر چند مسئولان سرورها این امکان را دارند که سایت های خود را به روی سرور شرکت دیگری انتقال دهنداما با توجه به برخوردهای مشابه ممکن است هر گونه سرمایه گذاری روی شرکت های آمریکایی و یا حتی کانادایی بی فایده به نظر برسد.

از طرف دیگر شرکت theplanet حتی حاضر نیست که مابه التفاوت مبلغ پرداخت شده برای قطع این سرویس را به دارندگان آن بپردازد.

در این میان برخی کارشناسان با اشاره به روابط سیاسی دو کشور سرورهای اروپایی و حتی ژاپنی را برای ادامه سرویس پیشنهاد می کنند اما در مقابل بسیاری نیز عقیده دارند که سرورهای اروپایی از کیفیت و قیمت مشابه سرورهای آمریکایی و کانادایی برخوردار نیستند.

موضوع بسته شدن سرورهای ایرانیان از طرف بعضی از مسئولان این سرورها در فوروم ها و اتاق های بحث و گفت و گوی خارجی نیز دنبال شده است.

لینک مرتبط:
بحث بسته شدن سرورهای ایرانی در فوروم دیتاماتریکس

هم اکنون تقریبا همه سایت های ایرانی در سرورهای خارجی هاست می شود و به همین دلیل طی ماههای گذشته موضوع هاستینگ ملی و ایجاد دیتاسنتر مورد توجه مقامات مخابراتی قرار گرفته به طوری که اخیرا گفته شده قرار است به سه شرکت مجوز ایجاد دیتاسنتر در داخل کشور داده شود.

علی رغم این اما موضوع تحریم های اطلاعاتی ایران و راههای مقابله با آن در نهادهای قانونی بین المللی چندان از طرف مقامات ایرانی جدی گرفته نشده است.

oxygenws

Active Member
این خبرا نیست سایت کسی رو به دلیل ایرانی بودنش نمیبندن همه جا tos داره از کره مریخ باشی و بهش عمل بکنی دسایتت رو پاست عمل نکنی خونت بقل خونه وب مسترش باشه هم سایت و سرور ت رو میبندن
من نمیدونم شما چرا هنوز فکر میکنید این قضیه سرور و سایت و اینا به مسایل سیاسی ربط داره؟ من دقیقا همه اینا رو پرسیدم وقتی خواستم سرور بگیرم
خیلی مطمئنی به خودت؟؟؟ :)
این سری سرور ها دقیقا به دلیل ایرانی بودن بسته شدند، در حالیکه در TOS هم هیچی ننوشته بود.

مواظب باش..... شاید فردا این تیکت برای شما باز شد :)

قبلا یك بحث این چنینی در همین جا در اینجا داشتیم. بهش یك نگاهی بكنید .

در ضمن دوستان اگر می تونن یك چندتا دیتاسنتر اروپایی معرفی كنن برای بقیه دوستان ;)

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
هیچ وقت توی TOS مستقیما نمینویسند که اگر ایرانی باشید به شما خدمات نمیدهیم. همیشه در همه TOS ها یک بند با این مضمون وجود داره که قوانین ما تابع قوانین کشورمان هستش! با این حرف یعنی آب پاکی رو میریزن روی دستتون :lol: یعنی اگر فردا روزی دولت آمریکا برگشت گفت آقا هر چی دستا سنتر توی آمریکا هستش اجازه نداره به ایرانی ها خدمات بده و اینو جزو قوانین خودشون بگنجونن هر چه قدر شما قرار داد داشته باشید یا قبلا طی کرده باشید باز هم فایده نداره . به استناد همون یک مورد !

مجید

جدیدترین ارسال ها

بالا