دریافت نام درایو های Removeable و سی دی رام ها

macsoft

Banned
سلام میخواستم بدونم آیا مثالی هست که نام درایو های Removable , CD ROM DVD ROM ها را به ما بده مثلا اگر یه Removable به کامپیوتر وصل شد بگه که آدرس این درایو H:\ هست (فرضا گفتم)

macsoft

Banned
این مثالی که ایشون گزاشتن آدرس درایور رو دقیقا معلوم نمیکنه و در ضمن آدرس درایو های سی دی رو نداره!

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
این مثالی که ایشون گزاشتن آدرس درایور رو دقیقا معلوم نمیکنه و در ضمن آدرس درایو های سی دی رو نداره!

تو همون مبحث من توضيح دادم كه چطوري فقط نام درايو رو برگردونيد كه

براي CD-Rom هم ميتونيد از پلاگين MicrobeFileandFolder و دستور Get_Drive_Type استفاده كنيد

دوست عزيز پيشنهاد ميكنم يكم جستجو كنيد. اينجوري زودتر به نتيجه ميرسيد در ضمن به نظم تالار و جلوگيري از ايجاد مباحث تكراري هم كمك ميكنيد

macsoft

Banned
ممنون یه سوال دیگه اگر طرف یه مثلا 2 تا یو اس بی یا ریموبیل گزاشته باشه به دستگاه آیا هر دو تا رو میگه که وجود داره یه فقط یکیشو میگه؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با همون دستوري كه براي پلاگين MicrobeFileAndFolder گفتم و استفاده از يك حلقه ميتونيد ليست تمام درايوها رو با نوعشون رو برگردونيد

کد:
For i=65 To 90
  set$=CHR(i)
  PluginSet("Plugin","set$")
  PluginRun("Plugin","Get_Drive_Type")
  PluginGet("Plugin","get$")
  message$='Type of drive'+set$+':\ is '+get$
  Message("result","message$")
Next i

آخرین ویرایش:

macsoft

Banned
نه اینی که من میخوام نمیشه من یادمه یه پلاگین بود که میتونست توی یک Listbox تمام درایو های غیر هارد دیسکی رو نشان بده شما اونو میشناسید؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
نه اینی که من میخوام نمیشه من یادمه یه پلاگین بود که میتونست توی یک Listbox تمام درایو های غیر هارد دیسکی رو نشان بده شما اونو میشناسید؟

نه فعلا يادم نمياد با كليد واژه هاي گرفتن نام درايو Drive چك كردن درايو جستجو كنيد حتما به پاسخهاي ديگه هم ميرسيد

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
نیاز به یک پلاگین خاص برای اینکار نیست
چندین پلاگین هستند که میتونند نوع درایو رو مشخص کنند، مثلاً همین پلاگین MFilesAndFolders نوع درایوها با چند پارامتر مشخص میشن
اگر مقدار برگشتی Fixed باشه یعنی درایو از نوع هارد دیسک هست
اگر Removable باشه هم که مشخص هست...
CD-ROM هم از نامش مشخص هست

حالا در همون کدی که دوستمون گذاشتن و از حلقه استفاده کردن، کافیه یه شرط بزارید که اگر مثلاً مقدار برابر Removable یا CD-ROM بود نام درایو رو به لیست باکس اضافه کنه، همین !

جدیدترین ارسال ها

بالا