دریافت فایل یا عکس از طریق فرم

masoud-a

New Member
سلام به همه دوستان عزیز

من به یه مشکل در برنامه نویسی با asp و بانک اطلاعاتی sqlserver برخورد کردم و اون این هست که :

1 . می خوام یک فرم ایجاد کنم که بتونه یک فایل متنی یا عکس رو از کاربر بخواد و اون رو درون بانک اطلاعاتی منتقل کنه و در بانک اطلاعاتی قرار بده

2. و بعد اگر شخصی خواست اون فایل یا عکس رو دریافت کنه بتونه این کار رو انجام بده

3. و دیگه اینکه نوع فیلدی که باید تو بانک ذخیره بشه باید چی باشه

لطفا در این مورد منو راهنمای کنید

ممنون

amirlol

Well-Known Member
حالا چرا تو دیتابیس بریزه عکس رو بهتر نیست تو یک فلدر بریزه و از دیتابیس بتونی پرمیشن بدی بهش

datum

Member
سلام
اول یه input با نوع file درون فرمت بساز تا از طریق این input کاربر بتونه عکسی رو که درون هاردش داره به فرم ارسال کنه البته همون طور که دوست عزیز آقا امیر گفت نیازی نیست که عکست بره تو دیتابیس فقط کافیه آدرسش رو ببری تو دیتابیس , سپس برای اینکه اطلاعاتی رو که کاربر از هاردش به فرم ارسال کرده اپلود بشه باید یه سری کد نویسی بکنی که آمادش رو آقا پدرام در این سایتی که میگم گفتن یه سری به این سایت بزن و برو تو قسمت فرستادن فایل یا آپلود از صفحه وب
http://asp.persianblog.com/1383_8_asp_archive.html#2707902
امیدوارم تونسته باشم بهت کمک کنم
موفق باشی عیدت مبارک

masoud-a

New Member
سلام
از datum به خاطر راهنماییش متشکرم
من با استفاده از فایلی که معرفی کردید خیلی رو این قسمت کار کردم که بتونم اون رو کنار دیگه فیلدهام بچینم که کار کنه و کار هم می کنه
اما یه مشکل بزرگ و اساسی اینه که به دلیل اینکه فرم اون به این صورت تعریف شده
<form method="post" enctype="multipart/form-data" action="?level=1">
و قسمت enctype رو به فرم اضافه کردم باعث میشه که به تاریخ اتمام که برای هر خبر گذاشتم ایراد بگیره و هنگامی هم که enctype رو بر میدارم اصلا فایلی رو ارسال نمی کنه

اگه کسی بتونه کمک کنه واقعا ممنون میشم
عید شما هم مبارک باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا