درخواست کمک

yyrrryyrryry

New Member
با سلام
دو تا مسئله است که خودم نمیتونم حلش کنم خواستم از دوستان کسی هست بتونه کمکم کنه؟
1)
5 با توجه به مفهوم حافظه پویا ، برنامه ای بنویسید که معدل تعدادی دانشجو را بسته به نظر کاربر ، در آرایه ای ذخیره کرده ،
سپس بهترین معدل را در خروجی نمایش دهد.

2)

3 با استفاده از اشاره گرها تابعی بنویسید که آرایه ای صحیح را به همراه تعداد اعضای آرایه به عنوان پارامترهای ورودی دریافت
کرده ، سپس باقیمانده تقسیم هر عنصر آرایه را بر 2 ، در خروجی نمایش دهد.

خیلی نیاز شدید دارم:shock: به اینا زودتر کمک کنید لطفا!!!!!!!!!!!!

L-B

Well-Known Member
نوشتن کامل کد در درخواست به نظرم شیوه ی مناسبی برای حل کارهای دانشجویی نیست . بهتره کد ها رو خودتون بنویسید و در صورتی که به نکته ای برخوردیدکه نیاز به سوال داشت اونو مطرح کنید .
حتی این به عنوان یک قانون در فروم برنامه نوسی فعال در ایران هست و اجرا میشه ..

به نظرم بهتر با جستجو در سایت ها برنامه نویسی ( نمونه خارجی و ایرانی ) کد های نمونه برنامه تون رو ببینید و اجرا کنید ..
حتی اگر جستجوتون دقیق باشه بعضا به همون جوابی که میخواین میرسون و کد رو جلوی خودتون میبینید و نیازی به زحمت نیست :دی ...

موفق باشید .

yyrrryyrryry

New Member
خوب تو اولی من فقط تو پیدا کردن بالاترین معدل مشکل دارم یعنی تابع اونو نمیتونم بنویسم

L-B

Well-Known Member
تابعش خیلی آسون میتونید بنوسید :
یک تابع با آروگومان دریافت عدد معدل .

وقتی معدل رو دریافت کرد تو تابع با عملیات مقایسه با دیگر خونه ها آرایه بزرگترین اونو بده .

موفق باشید

shirini_forush

Well-Known Member
این کد برای درآوردن بهترین معدل توی آرایه که گفتی بلد نیسی:

[CPPS]int best=0;
for(int i=0;i<arr.length;i++)
{
if(arr>arr[best])
best = i;
}[/CPPS]

اندیس بهترین رو اول صفر در نظر میگیره. بعد تمام آرایه رو میگرده هر وقت مورد فعلی از بهترین بهتر بود، بهترین رو به مورد فعلی تغییر میده و فعلی میشه بهترین جدید.

برای باقیمانده هم از اپراتون % استفاده میکنی دیگه. نه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا