درخواست کد رفع مشکل تایپ حرف 'ی' با تعویض به 'ي'

وضعیت
موضوع بسته شده است.
با سلام دوستان اگه کسی این کد را کار کرد و کلاس RegExp را هم داره معرفی کنه در ضمن کد را واسه ورود و خروج متن فارسی در textBox می خوام.
با تشکر فراوان.

mohammadfard

کاربر فعال
دوست من این یک Replace خیلی ساده هستش خود کلاس String یک متد به اسم Replace داره که توی اینترنت اگه سرچ کنی به صورت کامل و دقیق برات توضیح داده .

یا علی

++Hadi++

Active Member
با دستور زیر اونو با ی درست عوض کن البته مشکل از فونته.درسته همون shift+X هست البته در حالت فارسی:

PHP:
myString.split("ی").join("ي");

ممنونم از شما دوستان گرامی
با استفاده از متد های کلاس string تونستم یک تابع بنویسم که متن را تبدیل کنه و با استفاده از رویداد keyDown و تابعی که نوشتم امکان فارسی نویسی صحیح را تو یه textBox ایجاد کردم. در ضمن تابعی که می گم توی متن با استفاده از indexOf 'ی' را پیدا می کنه و با 'ي' جایگزین می کنه.
البته این راه حل را فرصت نکردم که تو تایپیک بزارم تا شما دوستان بهش اشاره کردین.

++Hadi++

Active Member
اون راه من بهتره چون در بک قضیه C++ هست که کارا رو هندل می کنه نه دستورات اکشن.علت بهتر بودنش هم به خاطر سرعت بالای دستورات C++ به نسبت اکشن اسکریپت هست...(در بک as3 اون C++ هست که کارا رو روال می کنه...)

متاسفانه چون که از as2 استفاده می کنم نتونستم از پیشنهادتون استفاده کنم، اما از لطفتون ممنونم، اگه می شه در مورد روشتون و مزییتش بیشتر توضیح بدین.

iranjoin

New Member
تعویض ی با ي در as2

var string:String = myText.text;
String.prototype.replace = function(replaceFrom:String, replaceTo:String, caseSensitive:Boolean):String {
var start:Array = this.split(replaceFrom);
tmp = start.join(replaceTo);
if (!caseSensitive) {
var start:Array = tmp.split(replaceFrom.toLowerCase());
var start:Array = tmp.split(replaceFrom.toUpperCase());
}
return tmp;
};

myText.text=string.replace("ی", "ي");

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
ممنون از به اشتراک گذاری مطلب،
اما دوست عزیز این تاپیک برای 2 سال پیش بوده و بهتر بود به زمان تاپیک دقت می کردید.

موفق باشید و پیروز

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا