درخواست نور ies برای نمای خارجی

star0921

Member
سلام دوستان یه ساختمان چند طبقه دارم برای نورپردازی شب نیاز به نور ies دارم که مناسب برای فضای بیرونی باشه تو نت هر چی گشتم اکپرا برای نمای داخلی مناسب بودن اگه دوستان کسی نوری مناسب داره لطفا آپلود کنید ممنونتون میشم:rose:

rezazarasvand

کاربر فعال
کی گفته ies داخلی با خارجی فرق میکنه؟! من با همین ies ها بیش از 60 پروژه خارجی تحویل دادم. در اجرا هم لامپ های cob هم در داخلی هم در خارجی استفاده می شه فرقش در واتر پروف بودنه نه شکل نور. در طراحی پروژه های معماری توصیه من اینه که اول واقعیت رو ببینید و بعد به فکر مدل سازی باشید . البته نور پردازی خارجی اصول خودش رو داره که باید رعایت کنید. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

star0921

Member
سلام ممنون از پاسخ بجای شما..راستش من هم از همین نورها استفاده کردم اما کسی که طرح رو براش بردم همین حرف رو گفت و از من خواست که نورهارو عوض کنم چون اینها مناسب داخلی هستن..میشه بیشتر راجع به اصول نورپردازی خارجی توضیح بدید تا ما هم استفاده کنیم
ممنون

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام ممنون از پاسخ بجای شما..راستش من هم از همین نورها استفاده کردم اما کسی که طرح رو براش بردم همین حرف رو گفت و از من خواست که نورهارو عوض کنم چون اینها مناسب داخلی هستن..میشه بیشتر راجع به اصول نورپردازی خارجی توضیح بدید تا ما هم استفاده کنیم
ممنون

شما با این نرم افزار هر شکلی که خودش میخواد رو براش بزنید گرچه غیر علمی هست :

IES GENERATOR

در مورد اصول تخصصی ندارم اما اصول رو توضیح نمیشه داد باید با کتاب و منابع مطرح شده و اثبات شده رو مطالعه کنید .
http://www.erco.com/guide/basics/perception-orientated-lighting-design-2896/en_gb/

rezazarasvand

کاربر فعال
در نور پردازی خارجی ساختمان به environment ، مدل سازی محیط ،شدت نور ها و سرعت شاتر دوربین بیشتر توجه کنید گاهی اوقات نیاز به اغراق در نور پردازی دارید. البته این مسائل رو نمیشه تو چند سطر توضیح داد.

جدیدترین ارسال ها

بالا